Motokultivatori - opšta tema

Znaci da skinem 4 srafa sa magnet (ovi oznaceni u crveno) i da rotiram magnet sve dok ne se dobije jaka varnica? Mozda je i magnet otisao, jer samo na jednu plocu magnetizam deluje jako, na ostali tri je vrlo slabo. Imam jedan stari magnet sa tomos i na sva 4 ploca magnetiam je identican t.e sva 4 vuce jako

C7M6kvP.jpg
 
E na ta cetri vijka odvrni i okreci. Negde nece imati nikakvu a na jednom mestu bi trebalo da ima pravu ako magnet nije oslabio. Joj sto ga volem
 
Ja sam na labinu 14 ks stelovao ventile 0,15 usisni 0,20 izduvni. Ne znam na acmu tacno . Mozda ti malo kasni paljenje pa zato puši beo dim ili plavičasti.
 
Okrenuo magnet za 1/4, nece da cuje. Opet 1/4 jok, 3/4 opet nista. Vratio na originalno stanje opet nista. Da bacim na ciganima za staro gvozdje :sta:
 
Do dizne je najverovatnije da ili nerasprskuje dobro ili pritisak nije dobar.Ili je do oslabljene bos pumpe.@BG probaj naci magnet drugi pa probaj jer ili to ili ta elektronika nije dobra ili povezana nije dobro. Nisam ih sa tim radio ali to je skot po pitanju paljenja i uvek joj nescto fali. Zivce da pogubis dok joj nadjes falinku a mora se redom traziti. Proveri i kabal kakav je od visokog napona.Zato i kazem al je volem jer dzigere mi pojela jedna ovde i vise u dvoriste nepustam da udje djavo
 
ljudi eto jedno pitanje jel iko probavao da skarabudzi sunce ili grabulje za kultivator??? mislim konkretno bas na sunce ne na vile ,jer imam u planu uskoro ili da napavim ili da kupim sunce posto sam vidjao po oglasima one sa 3 sunca tj tocka koji sakupljaju, a uz to su jos i vuceni,na tri tockica idu,pa sam u dilemi dali bi to mogla honda vuci moja zamisao je bila to da u drugoj brzini vuce,jer rva bibila prespora,a treca prebrza i malo snage,e sad videcu jos nista nije sigurno ali bih najverovatnije kupio tako nesto,jel neverujem je tesko to vuci e sad videcemo iz sta ce biti...ako naidjem na tkao nesto i kupim onda ce biti slika svakako,sta vi mislite dali je to uopste izvodljivo??jel traktor nemam a dosta pokosim sa labincem a da bi ustedeo na vremenu pri skupljanu eto ovo mi je palo na pamet,e sad ako mu bude bilo tesko ,skinuo bi se jedan tocak sto skuplja i voziii ...
 
Dizna je proverena, rasprsuje, i pritisak je dobar, e sad za bos pumpu ne znam kakva je nju nisam skidao, jel moze nesto da se zezne kad se skida kao kod traktora?
 
pa ima nije da nema,nego su one preskupe ali bukvalno traze za njih po 400-500 evra sto je meni previse da dam,jos plus strugar treba poso da odradi,pa jbg mnogo bude za jedan obican skupljac...
 
Alene kod tebe jedino mostaje otprilike da ima dosta garezine u auspuhu od ranije pa sad jednim delom i to ogoreva ,a i malo dok karike neuklizaju i popravi se kompresija.Jedino sto jos sumnjam to je da skines kuciste celo filtera vazduha i probas sta se desava i dal sace unutra se nije napunilo pa nema dovoljnu kolicinu vazduha. Ako je normalno sve u motoru odradjen kako treba
 
Nazad
Vrh