Motokultivatori - opšta tema

Ako je to onaj plug što se prodaje po oglasima za 506 to nije ničemu.
509 original je bolje kupiti. Masivniji je, a što je najbitnije može se podesiti kako hoćeš. Ako je ravno to i nije problem ali ako ima malo strane tu dolazi ovaj do izražaja. Original ore kao lud i ne treba neke snage. Najgore je na krajevima vratiti...
 
Kazem da imam neki ubi boze plug. Pa vise ja radim nego freza, guram je po dva sata dok ne zavrsim oranje, a da ne govorim da nema sanse da ide pravo. Zato hocu da nabavim normalan plug za 509 jer imam dosta basti koje usluzno orem pa da se ne iskilavim
 
Zdravo forumasi planiram da kupim frezu trebala bi mi za obradu oko 30 ari malina i za bastu.
Sada imam Imt 506 ali sam hteo da uzmem neku dizelku jacu. Gledam na netu imaju Wema povoljne oko 600 e od 14 konja gde se kopacice stavljaju umesto tockova sta mislite o tome dali je teska za upravljanje, moze li da se sadrzi da ide dovoljno sporo da usitni zemlju?

I naravno koju biste mi vi preporucili?

Unapred zahvalan.
 
Sumnjam da na 14ks frezaci idu umjesto tockova, cak sta vise sam siguran a je sanducarka...
Modeli sa 7 ili 9 ks su sa frezacima umjesto tockova. Nesto slicno imam, načhepnia je Sonic. Isti motor sa crvenim rezervoarom, valjda kipor...
Precnik frezaca je 36cm, a lako je mozes pomocu dubinomjera usporiti da fino freza...
Teska je nekih 120,130kg i fino sitni zemlju... Mada neke komsije koje su je gledale kazu da je spora u odnosu na imt 506...
 
@Kulagic1509
Evo jos uvek gledam oglase ima svega i svacega, bojim se da ne naidje na tvrdu zemlju i onda ce preko nje samo preci necu moci dovoljno da je usporim.
Ako neko ima predlog ili iskustvo neka iznese.
 
Mi imamo 509 i lepo freziranje ide sa reduktorom. Ali da sam tad imao celu lovu u rukama (kao sto nisam) sigurno bi uzeo nekog italijana koji je sporiji u kretanju.
I moj predlog ti je motokultivator sa vucnom frezom tj tockovima.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Zvao sam par njih i za Benasi frezu od 14 konja vucnu traze oko 1000-1100e dok za 14 konja ali gde se montiraju kopacice umesto tockova cena se krece oko 700-800e.
Danas je otac otisao u grad ima neku kombinaciju za zamenu moje Imt 506 za mislim Labinovu vucnu od 14 konja uz moju doplatu.
U svakom slucaju javicu ovde sve detalje.
 
Zvao sam par njih i za Benasi frezu od 14 konja vucnu traze oko 1000-1100e dok za 14 konja ali gde se montiraju kopacice umesto tockova cena se krece oko 700-800e.
Danas je otac otisao u grad ima neku kombinaciju za zamenu moje Imt 506 za mislim Labinovu vucnu od 14 konja uz moju doplatu.
U svakom slucaju javicu ovde sve detalje.
Druze dobra freza se ne prodaje i te sto cene 1000-1100 e pitanje je na kakvu ces da naletis.
Ja sam moj platio 1100 e pa sam za kratko vreme morao da radim menjac ,a sada joj radim i generalnu tako gledaj ako mozes da nadjes nekog krsa pa da ga sam odradis i da imas frezu za sebe.
Pozrdav
 
Danas je otac otisao u grad ima neku kombinaciju za zamenu moje Imt 506 za mislim Labinovu vucnu od 14 konja uz moju doplatu.
То је добро у зависности од висине доплате (још да су окретне ручке).

- - - - - - - - - -

Druze dobra freza se ne prodaje i te sto cene 1000-1100 e pitanje je na kakvu ces da naletis.
Има код викендаша. Коришћене мало или ни мало, нарочито ако су велике. Сад је време кад то продају наследници па није згорег поставити огласе по викенд насељима за куповину мотокултиватора.
Ја сам до одличне 509 тако дошао (900€ са 3 прикључка).
 
Te za 1000-1100 su nove Benasi ili Wemine sa garancijom od godinu dana e sada ne znam sta da kazem.
A otac je isaao kod ovog i nudi mu Goldonijevu 8 konja vucnu u zamenu za moju Imt 506 i da doplatim jos 700e.
Pa bih vas sada pitao imate li iskustva sa ovom frezom i kako se pokazzala?
Inace izgleda sasvim dobro, kaze samo sipaj evrodizel pali i teraj.
@YT1RDI Nisu okretne rucke ako mislimo na istu stvar.

Pa ako neko ima iskustva bio bih mu zahvalan da iznese.
 
Kod koga si gledo goldoni na ubu kod milana,ima dobre masine moj drugar dobar serviser mu pregleda sve pre prodaje i servisira sto treba.
 
A otac je isaao kod ovog i nudi mu Goldonijevu 8 konja vucnu u zamenu za moju Imt 506 i da doplatim jos 700e.
Нисам сигуран ал' те од 8 КС су у оригиналу биле бензинеке (једино ако је мењан мотор) а дизелке су биле 14 КС.
Што се математике тиче: "Половни аутомобили", у огласу Лабин 10 КВВ са карданском приколицом 1.100€-није фиксно (значи 1.000). Замениш карданку за фрезу да ти доплате 300€ (што је реално), продаш 506 за 200€ и уштедиш 200 у односу на горњу понуду.
 
Pozdrav svima.Imam malu dilemu,trebam kupiti motokultivator pa ne znam sta je bolje da li da kupim novog wemu od 14ks ili polovnog imt 509.Molim za savet.Hvala.
 
@YT1RDI
On kaze da je orgilan njen motor a nudio je i drugu od 14 konja takodje Goldonijevu sa menjanim motorom, stavljen je nov kineski motor kako on kaze.
E sada sta mislite uopsteno kakve su Goldonijeve freze, jeau li izdrzljive (mada ja necu nju maksimalno forsirati) i vredi li te pare?
 
509 je izdrzljiva masina ako nenadjes neki lom. A goldonca za frezu malog najreseni je lagan spora 1 milina,za vece povrsine jos bolji je veliki.
 
Jasam ih imo par komada valpadana sve su iskakale iz brzina obicno 1.tako bi njih zaobiso.
Sto se tice labina il goldonija malog pricate o kopiji to nije tacno nego vidite kineski motor dizel pa pomesate. One imaju Goldoni i po njemu je pravljen Labin i mali i veliki.ima i ruska varimanta al retko naidje naoko ista i losija a kineskih nema.
 
E sada sta mislite uopsteno kakve su Goldonijeve freze, jeau li izdrzljive (mada ja necu nju maksimalno forsirati) i vredi li te pare?
За нове генерације не знам ал' старе су биле одличне за фрезовање и Голдони и Лабин. Што се пара тиче не питај да ли вреде него каква је ситуација на тржишту. Некад су прецењене а некад потцењене па ти тражи ове друге :osmeh:.
 
Nazad
Vrh