Motokultivatori - opšta tema

Imam mnogo probllema ali ovde ću izneti jedan 509 mi bila nekoliko dana u vodi 120 cm.Ispustio sva ulja zsmenio i oprao fultere rastavio cilindar očistio smeće iz cilindra motor upalio.Dalje na iizlaznim kardanima otišli semerinzi moram da ih menjam.Pokosio između voća i hte drugi dan da još nešto kosim kad sajla ručne kočnice puče ja da isključim blokade obe sajle otkazaše jedva ga na leptir za gas isključim.Zamenim sajle blokade i kvačila kad povučem sajle blokade leva se izvuče iz onog pertlovanog dela na ručici a druga nešto jako tvrda a kvačilo ne odvaj.Ovo sam samo delić naveo od problema jer mi internet nije radio od prvog dana poplave.Pozdrav od Milana!
 
Ovo sam samo delić naveo od problema jer mi internet nije radio od prvog dana poplave.Pozdrav od Milana!
Не могу да верујем. А заклео би се да би овај култиватор упалио и после годину дана на дну мора.

- - - - - - - - - -

ako je bas uzbrdo nije lose koristiti da manje slajfa.
Како да шлафује уз брдо? Једино су ми шлајфовали точкови (вучна фреза) на узбрдици по песковитом земљишту и ту тегови нису ништа помогли док нисам поставио канџе и то на већу дубину.
Код култиватора где је фреза на осовини у истој ситуацији ми се укопава а кад је јако суво скаче, све ми молекуле растресе док је кочим "пачјом ножицом". Низбрдо по сувом нема шансе да било шта уради. Само је прошетам па се вратим преме врху.
 
Zna li neko razlog curenja ulja na Einhell 3360? Skoro je nova, kupljena pre par meseci. Po malo curi, ali vidi se.... Možda sam i previše sipao prvi put.......
 
Na cepu za dolivanje ulja ti curi i sliva se dole. Onaj spoj sa metalom nije dobro naseo/uradjen. I meni je to bilo. Skinuo sam ga i umetnuo neku gumu. Ne secam se da je posle curilo.
 
urban ima pitanja,tj zamerku malo da nece mozda da ti smetaju izduvni gasovi,prilikom freziranja,jer lula na uspuhu stoji prema volanu okrenuta znaci da tacno duva u vozaca,eto jedno od pitanja,i nije mozda slab taj motor za ovaj ceo menjac i frezu,jer acme motor ima 327 kubika,a ovaj 270 koliko vidim :D e sad mozda konjaza je drugacija iili nesto,eto nesto sto sam zapazio ovako na prvi pogleda mozda i gresim..javi posle prvih radova sa njom kako se pokazala.... poz nek dugo sluzi....
 
Hvala na lepim željama, e sad ovako što se auspuha tiče ima neki usmerivač on kad se skine ne duva u vozača a može da se okrene i na drugu stranu, e sad ovako što se motora tiče on je jači od la 300 ( koji je bio na njemu ) za 1 kw tj ovaj je sada 6 kw ili 8,16 ks
http://www.loncinindustries.com/en/engine/ProductDetail.aspx?catid=8-15-16-32-54-2146779964#proFlag
evo linka sa njihovog zvaničnog sajta
radio sam malo u vinogradu sa njim i mislim da je prava stvar deluje da ima snage mada ga još ne forsiram, tiho radi samo prede i mislim da će biti vrlo skroman potrošač e sad ostalo ćemo videti kroz vreme,
mada na ovom forumu ima još dosta ljudi koji ovakav motor imaju već dugo i zadovoljni su i na osnovu tih iskustava sam se i ja opredelio za loncin g 270 benzinac sa dve godine garancije i za 260 e,a nisam smeo uzeti sa oglasa dizela bez garancije za 225 e, mada i sa njima su ljudi zadovoljni

pozdrav
 
Правим култиваторску сецкалицу. Проба успела. Сад је на реду метално кућиште и пун кардан. Калкулација повољна.

Предлози и примедбе су добродошли.
 
dobra ti je ideja a jel teras to na leru il drugom trecom a iskljucis blokade,pa dobijes brzinu.
a ako hoces sitnije trebo bi pored drobilice da smanjis rupu.
 
Не треба ми ситније јер би вероватно било спорије. Гранулација је довољна да подметнем џак и уклоним гране из воћњака а искористио би и комшијске пошто их пале на лицу места а овако могу да искористим за печење ракије. Култиватор је у положају за кошење и тако има две брзине. Проба је извршена првом и сече без проблема а кад сам га пребацио у другу са пола гаса ишло је ко лудо. Планирам да сечем до 6 цм. па не знам коју дебљину лима да употребим за кућиште. Овај нож је за метал са 8 сечива а кад буде пара заменићу га глодалом за дрво са 3-4 видија ножа.
 
pre ce biti za kontrolu ulja. nivo dokle bi trebalo biti. ja sam juce imao takvo frezovanje da sam novu moticicu otkinuo. zakacio za betonsku plocu pod zamljom , iskopala je ali otkinula motiku.neki manji vocnjak da isfrezujem a u njemu krs otpada gradjevinskog.ali zato je bila cena
 
Moj karburator je taj BING i gotovo je NOV jer ta freza ponavlajm nista nije ni radila.... Mislio sam da je problem sto ona rdja zapusi slavinicu i onda nema dovoljno benzina!!!!
Sad sam stavio privremeno dok sredim stvar ovaj plasticni i ista situacija...

bas tako stalno se zalece i dobija na turazi!!!! KAd joj dodam gas ona nemoze da se smiri odmah cim oduzmem nego jos malo nastavi sa turazom pa tek se smiri donekle... A akd je opteretim to postane jos gore...

Kazem vam dodao sam jednu platnu na dizni (spolja) da dizna nemoze skroz da se zavije i sad bolje radi...

Mogu da vam kazem da je ova freza 506 ZLO i bezite sto dalje od ovoga!!!! Ako je sutra nesredim vraticu je u garazu i necu da gubim zivce!!!!!!!!

AŠOV nema karburator :)
samo kažem :) :) :)
a ima li neko ideju koji motor da stavim na postolje od honda mio f28
svee joj valja sem motora?
 
i kad joj stavis motor mozes samo pesak frezovati sa njom. asov je asov a grablje su grablje. na neku su stavljali tomos motor ali mi se cini da na 28-ici je sa kontra strane remenica i kontra smer dobija. daj sliku menjaca da budem siguran.
 
Trebao bih da postanem vlasnik jednog goldonija od 10ks. Moze li mi neko reci kakav je on u kombinaciji sa njegovom orginal striznom kosom marke Cavalli, interesuje me brzina kosenje u odnosu na druge,muta, imt? Za frezanje znam da je dobar.
 
Trebao bih da postanem vlasnik jednog goldonija od 10ks. Moze li mi neko reci kakav je on u kombinaciji sa njegovom orginal striznom kosom marke Cavalli, interesuje me brzina kosenje u odnosu na druge,muta, imt? Za frezanje znam da je dobar.
za frezovanje nema boljeg ,ja imam labin progres mislim da je on radjen po licenci goldonija i zakon je tako da nemam iskustva sa kosilicom ali mislim da je zakon,naspram mute a pogotovo imt
 
goldoni je odlican,neznam za kosu kavali samo sam je vido,nisam probo al nesumnjam da ce raditi, najvise mi se sviđa goldoni sto ima blokade za okretanje.
 
Nazad
Vrh