Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 244 od 248 PrvaPrva ... 144194234242243244245246 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4,861 do 4,880 od 4942

Tema: Motokultivatori - opšta tema

Novajlija
    Datum pristupanja
    May 2018
    Poruka
    8
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li mozda znate koliko imaju obrtaja gornje i donje vratilo na imt 509 ,to nisam nigde nasao podatak?

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    1,806
    Zahvalio se
    420
    Zahvaljeno 625 puta na 442 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Gornje ima može da ima motorni broj obrtaja, rikverc i oko 3 puta usporeno.
    Donje ima ukupno četiri različita broja obrtaja.
    Btw i Tbh prijatelju iz bratske države ti samo tražiš a ništa ne daješ. Čak ne želiš da pritisneš ni dugme ' zahvali se'

3. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili mirosti na ovoj poruci:

IMT 509 (07-06-18), vica022 (06-06-18)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    3,015
    Zahvalio se
    399
    Zahvaljeno 963 puta na 774 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nisam siguran Fak loznca prikolice dal su od lade nive koristile diferencijal i 16 ke gume ali u imale ispod sedista reduktor koji je obrtao smer kardana koliko mi se cini. Menjac ladin mozes ubaciti i 4 brzina je kod svih priblizno direkni prenos 1 prema 1. Za blokadu napred da razblokiras moze se napraviti plocica metalna koja se podbije pod uske koje ostaju podignute i nema opasnosti da uskoci neka blokada tad

5. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vica022 na ovoj poruci:

IMT 509 (06-06-18)

Novajlija
    Datum pristupanja
    May 2018
    Poruka
    8
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Tek poceo na forumu pa nisam jos razradio ponasanje hahah, tu sam i da dam ako mogu nesto .Uglavnom zahvaljujem na info.

- - - - - - - - - -

vica022 Da cetvrta brzina je prakticno bez redukcije ,izracunao sam da bi sa ladinim menjacem i gumama 16 imao 15 do 20 brzina u zavisnosti jel menjac 4 ili 5 brzina i imao bih velik izbor sporih i brzih tako da je to savrseno ,samo da ga nabavim ,a to za blokade sam citao na forumu to cu morati napraviti ,jer cuh da zna sama da se ukljuci jedan tocak i cimne u stranu a to pri brzoj voznji bi bilo zanimljivo.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Poruka
    33
    Zahvalio se
    9
    Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Pomoc, muta gorenje koristim samo sa kosenje, kvacilo je jako tvrdo sta moze biti problem rastavljano lani na oci je sve ok podmazan druk sajla ispravna, jedio me muce oprugice koje natezu lamelu da neko nije stavljao nesto jace jer sam lani kupio frezu i bilo je vec tvrdo a sada cii mi se i tvrdje help

Član milos.jovic.140 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Poruka
    1,394
    Zahvalio se
    2,138
    Zahvaljeno 498 puta na 251 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Што би рекли ови на вашарима са рингишпилима : ИДЕЕЕМОООООО

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

9. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili milos.jovic.140 na ovoj poruci:

Beli76 (21-06-18), kole (21-06-18)

Član Beli76 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Poruka
    413
    Zahvalio se
    337
    Zahvaljeno 156 puta na 95 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Da li neko moze da preporuci kosu za Hondu MIO 600?

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,649
    Zahvalio se
    1,135
    Zahvaljeno 1,302 puta na 538 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Meccanica Benassi RL 304 sa Lombardini 520 motorom.
    Sta moze da joj bude problem? Pre nekih tri, cetiri godine sam je osvezio (karike, filteri, ulje, ulozak dizne....) i jako malo je koristim. Pocela je da zeza skoro. Snage joj nikako ne fali kad je ispravna, vec ima neki problem koji joj remeti gas i koji joj samim tim oduzima i snagu. Kada je zaustavim, periodicno izbacuje plavi dim, pogotovo na leru tj malim obrtajima.
    Cini mi se da dok je hladna da skroz ok radi (i tada dimi), ali cim se zagreje, ovo su simptomi. Opet kazem, daleko od toga da nema snage i daleko od toga da nije radila mnogo ozbiljnije do sada bez da joj fali snaga kada je ispravna.

Član vujke89 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    539
    Zahvalio se
    48
    Zahvaljeno 153 puta na 111 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Pumpa treba remont.

13. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vujke89 na ovoj poruci:

markokg1982 (23-06-18)

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,649
    Zahvalio se
    1,135
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Koja pumpa? Goriva?

Setio sam se jedne sitnice, ako je uopste sitnica. Oblaznuo mi je cep za pritezanje gde se sipa ulje tj glavni cep na vrhu. Jel moze tu da gubi kompresiju tj pritisak pa zato gubi snagu?

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    3,015
    Zahvalio se
    399
    Zahvaljeno 963 puta na 774 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Cep nema nikakve veze sa pritiskom ulja nego da isparenja uljna ispusti napolje i da mozes naliti ulje. Bos pumpicu odnesi na remont i skini i diznu nek ti proveri ujedno i zameni filter nafte obavezno ako nisi skoro menjao

16. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vica022 na ovoj poruci:

markokg1982 (23-06-18)

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    1,806
    Zahvalio se
    420
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Pumpa visokog pritiska jako tesko strada, a ako se to desi, najcesce je zbog vode u gorivu, koja zakorodira element pumpe i eto belaja.
    Secam se da ti je i na testeri voda napravila problem, pa evo i sada.. Mozda tocis gorivo na problematicnoj pumpi.
    Gde skladistis masinu.

Za svaki slucaj prvo proveri brizgaljku, da ti majstor pri tom osvezenju 'uvalio' dobar deo..

18. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku mirosti na ovoj poruci:

markokg1982 (23-06-18)

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,649
    Zahvalio se
    1,135
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Kada mi je prvo mastor vratio kopacicu, nisam mogao da upalim zbog loseg uloska dizne. Ja to reklamirao i on zamenio i stavio novu. Dan danas generalno jako tesko palim. Namestim polozaj koji smatram najboljim (tacka pre nego sto zaleti zamajac...ili kako da se izrazim) i onda sipam malo mesavinu nafte i ulja, i onda kada povucem, stvori se ta eksplozija koja izazove paljenje i posle radi.

Poslednje dve godine je skladistim napolju ali delimicno pokrivenu.
    Da li bosiste rade ove pumpe kao kod traktora i kola, ili moze i majstor da zameni elemente?

EDIT: Sad sam zvao majstora koji mi je radio ovu kopacicu. Rekao je da elemente prosli put nismo dirali, i da ce doci da skinemo pumpu i da skine i element. Onda ce ovih dana ici u nabavku delova u Cacak ili okolinu, pa ce kupiti taj element.
    Filter goriva sam menjao, kao i ulozak dizne.

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    1,806
    Zahvalio se
    420
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ako ta mašina stoji napolju, pa i 'delimično' pokrivena, onda dalja analiza nije potrebna.
    Tako kvalitetna mašina ipak zaslužuje neki 'stambeni' prostor. Nemoguće da nema suvo mesto, neki ćošak itd. gde bi mogla da ćuti do sezone.
    Po meni je to i najbolja freza od svih freza ovde na forumu..
    Samo ti je korozija/kondenzacija problem..
    Kako god da je popraviš neće dugo ako ne bude dobila 'stan'..

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,649
    Zahvalio se
    1,135
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Neunistiva je stvarno. Godinama nam je to bila jedina mehanizacija. Vukla sve i svasta i opet je funkcionalna. Vukla drva svojom prikolicom, frezirala, vukla dzakove sa sljivama i kada ju je majstor osvezavao, kaze da je u odlicnom stanju i da je cuvam.

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,649
    Zahvalio se
    1,135
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Radovi u toku. Dizna kompletna skinuta i odneta kod bosiste na proveru, takodje skinuta i bosch pumpa zbog zamene elementa koji kosta oko 30ak evra. Skinut i poklopac ventila sa sve cepom da strugar popravi navoje ili napravi nove, i ventili da se nasteluju. Filter goriva je skoro nov, skinut rezervoar i curi preko filtera kroz crevo pod solidnim mlazem, sto je dobro. Filter vazduha takodje proveren. U njemu je skoro novo ulje, a zicani filter nije prljav. Uskoro ce ovo biti gotovo, pa da se kopacica proba.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ne znam dal je vreme i mesto ako gresim nek moderatori brisu i unapred se izvinjavam...prodao bih ove nozeve ne koristim ih pa me zanima cena....u hrvatskoj su oko 120 evra polovni....kao i moji.kod nas je mozda i manje....ko zna nek me obavesti o ceni i ako nekome trebaju.

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Poruka
    458
    Zahvalio se
    45
    Zahvaljeno 114 puta na 73 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    jako tesko ces ovo prodati bez obzira na cenu. prodavale su se ovakve freze za 30-40 evra i stajale mesecima na oglasu...

Član markokg1982 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,649
    Zahvalio se
    1,135
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Samo da javim da je juce za 15ak minuta namontirana freza. Ja sam mislio da ona sasvim fino radi dok nije pocela snagu da gubi, ali sada posle zamene elementa na bosch pumpi i zamene uloska dizne, razlika je neverovatna. Prima gas kao luda, nema ni gram dima ni na leru ni u toku punog gasa, stabilna je skroz, pali iz prvog povlacenja i izbaci vrlo mali taman dim u trenutku. Prezadovoljan sam. Cekam da malo vlaga spadne pa da je probam i u radu.

Član dobrodol avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,164
    Zahvalio se
    363
    Zahvaljeno 994 puta na 509 poruka
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Danas konačno rasturio motor na Mio Standard F400...
    Radi se o Honda G150 motoru...
    Znao sam da nije sve u redu čim ona onako tandrče, ali ipak je uspela (i takva) da odradi sve što se od nje zahtevalo...
    Evo ovako...
    Radilica,zupčanici, ležajevi, paljenje, sve OK, problem je u cilindru (stublini) i ventilima...
    Cilindar ima oštećenje, takozvani "ris", dosta dubok i dugačak, a nastao je tako (lepo se vidi) što je ispao osigurač bolcne koja drži klip...
    Tačno je u toj visini i položaju..

Ventili su za zamenu, očistio sam ih i, za prvu priliku, barem dok se ne posavetujem sa Vama, ušlajfovao i tako vratio u ležišta...
    Sve je bilo puno čađi, verujem da nije nikada otvarano i da je sve originalno, i sve sam to veoma pažljivo očistio, pa pošto imam jako zgodnu mesinganu četku, sve očetkao...
    Karike su vidno potrošene, vidi se na slikama, ubacio sam ih i cilindar i tako fotografisao...
    Evo šta imam u planu i tražim mišljenje...
    Kupio bih nove ventile, karike (I specijala) i dihtung glave i to nabacio na ovu postojeću mašinu ?
    Možda i NOV klip sa karikama?

Koliko bih time dobio na upotrebljivosti (sigurno dosta), i da li bi bio problem pošto znam da onaj "ris" oštećenje cilindra je sve samo NE dobro?
    Pošto je mašina i ovako radila, doduše vidno "osakaćena", bez one prave snage, ali je ipak završavala posao....
    Nemam novaca da ulažem sada u drugi motor, ZNAM da bi to bila najbolja solucija...
    Uostalom, da ne gnjavim dalje, evo, predočio sam Vam sadašnje stanje, a Vi možete dati neki savet ili predlog, a opet u okviru ovoga šta napisah prethodno...
    ...e sad neću ni kako ja hoću...

Strana 244 od 248 PrvaPrva ... 144194234242243244245246 ... PoslednjaPoslednja