Prikolica za voće

@juki
Koliko gde si kupio ove glavčine i koja im je cena?
 
Upravo sam zvao u Bell Impexu, i ponudili su mi dimenziju 10/75-15.3 kao specijalno za voćarske prikolice, cena sa glavčinom, gumom i felnom, evropskog proizvođača je 185 eura po komadu, dakle ne kineske. E sad interesuje me ova dimenzija gume, da li zadovoljava 3,5 tone nosivosti, gazda tvrdi da je atestirana na 1750kg po točku. Da li je bolje uzeti ovu ili 10.0-80-12 i jer mi se čini da 10/75-15.3 ne bude previše visoka. Ona bi trebalo da ima istu širinu.
 
Poslednja izmena:
Druze evo gledao sam i ja skoro prikolice za voce, pa sam naisao na platforme iz neke firme Viva V.S stari banovci..
Evo linka :http://www.poljoprivredne-masine.rs/proizvodi/vocarstvo/prikolice-vocarske

Ali sam gledao i u Italiji pre mozda mesec dana kada sam bio, bas su skupe.. Ne moze se kupiti ispod 4000e polivna, alu prikolice su dugacke uske sa kanatama, imaju sopstvene vuce, kiperke sta ti ja znam stvarno su Perverzija..
 
Ovo je poskupo, a ja nemam da dam 5 000 eura po prikolici, nego bih pravio sam, ali hoću da felne, gume i glavčine budu nove ili skoro nove, ne neke budžavine i naravno, neću štedeti na debljini cevi.
 
Žica ja sa 10/75-15.3 nosim 186 gajbi prosek oko 14,5 kg sa gajbom bez problema ukupna težina sa prikolicom je oko 3t .Ne verujem da ti razlika te dve visine igra neku ulogu to ti otprilike dođe kao da biraš radnika od 170 ili 180 cm visine.Uzmi koja ima veću nosivost.
Inače ja sam na šasiju od vučenog atomizera nadogradio "kavez",imam još jednu šasiju ali bez osovine i točkova i rude razmišljam da je namestim ili da je menjam za traktorski viljuškar uz doplatu ili stvar dogovora.
 
Ovo je poskupo, a ja nemam da dam 5 000 eura po prikolici, nego bih pravio sam, ali hoću da felne, gume i glavčine budu nove ili skoro nove, ne neke budžavine i naravno, neću štedeti na debljini cevi.

U ovoj firmi ne znam stvarno koje su cene, ali u italiji za polovne znam, i stvarno su skupu a i preskupe... Mogu ti saznati broj od Auto Remonta u Kraljevu, pa mozda oni imaju neku dobru osovinu od nekog kombija ili nekog kamiona, ako ne nadjes.. Ja sam od njih kupio pre dve godine, za moju prikolicu kada sam je reparirao jer su mi gume bile one uske a visoke, a stavio sam posle one 10ke cinimi se tubeles, i bio sam zadovoljan nose i oreko 3t...
 
Nazad
Vrh