Muža krava

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Da li vam se dešava da kod pojedinih krava dolazi do začepjienja kanala u sisama tako da je muža iz njih otežana ili skoro nemoguća.Trenutno imam grlo kome posle muzilce stavljam plastični kateter i tek onda ručno izmuzem.Tada se rita,verovatno je to boli,muke žive...Ima li neko iskustva sa takvim problemom.
 
bila je jedna krema minti sa njom namžeš i nema ni mastitisa znači nikakvi bolovi nepostoje
 
Jako mirišljava mast se zove ihtion-kamfor ili prosto kamforna mast i služi za ublažavanje upale vimena,kada dođe do mastitisa prvo se koriste injektori uz obaveznu masažu vimena sa kamforom koji omekšava vime i smiruje upalu.
 
meni se to dogadjalo vise puta kad krava stane jedna drugoj na sisu ,s masti se nece otcepiri sisa nego jednostavno treba staviti cjevcicu u sisu i ospaviti par dana da se misic ponovo formira
 
u petak mi stiže krema minti o kojoj sam govorio pa ako nekog zanima mogu poručiti cena je 2700din 500grama
 
Što reče Ivica, mast je neće otčepiti. Ako osećaš pod prstima neko zadebljanje ili sličnu promenu duž kanala možeš to mesto da blago masiraš ihtiol- kamforom ili "minti kremom"(i ona je na istoj bazi). Proveri i vrh sise (mišić oko otvora), i u svakom slučaju je neophodna kanila(cevčica) 5-10 dana. Nekoliko dana po izlečenju može problem da se navrati i onda sve ponovo samo je držiš 2-3 dana duže nego prethodni put. Strpljivo, visok je procenat uspeha, samo budi uporan i kontroliši je zbog mastitisa.
 
Imam problem sa jednom kravom,sisala su je dva teleta nepitajte zasto :nono: posle toga jednostavno jedna sisa nefunkcionise,muzem je redovno i nije smanjila mleko sta mislite o cemu se radi?i sta mi je ciniti? :sta:
 
Ta je krava imala problema prije nego sto se je otelila,jel tako?ili nekad prije,nije to sto su je sisala 2 teleta.Sad nista ako neda iz te sise mlijeko ili malo da onda joj mazni aplikatore u tu sisu i zasuje je iz nje a ostale nek funkcionisu,iduci pot kad se oteli sve ce biti ok bar bi trebalo.
 
Ja sam danas imenjače prošao kao ti-ubacio sam injekciju za mastitis.Videću ujutro kakva je situacija
 
Nazad
Vrh