Mogu li se držati odrasli na istom prostoru

alex 15

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
4
Ranije sam se bavio držanjem kunića, ali je došlo do neke bolesti pa mi je dosta njih uginulo i malo sam se razočarao, ostali su mi kavezi koje bi još malo trebalo obnoviti i prepraviti. Interesuje me moguli da se odrasli, mužjak i dve tri ženke držati na istom mestu, imam jedan vrlo lep veliki prostor polunatkriven, pa bi tu mogao da ih držim sve zajedno imali bi veći prostor ,a i bili bi atraktivniji u dvorištu. Imate li nekih iskusava sa takvim načinom držanja, bili bi malte ne u prirodi stalno.
 
nije ti to dobra ideja jer ako se zenka okoti muzijak ce ti razbacati male. zenke mogu biti zajedno ali muzijaka moras odvojiti od njih
 
Znači mužjak posebno pod obavezno, imao sam jednog koji je šetao po dvorištu, bio je maza, sprijateljio se sa psom i mačkama čak su se i igrali a znao je da spava sa psom, vučjakom. To bi mogao da probam ponovo, ali me još interesuje treba li ženkama obezbediti više kotilica pa da biraju ili je dosta za svaku po jedna i još na koji način izvršiti parenje.
 
Pretežno ženke kote u isto gnezdo i ako napravis vise kućica retko odvajaju gnezda...
zato nije dobro držati ih zajedno...zato bude puno sitnih malih jer se nejednako hrane tj sisaju.
Ja ih držim skupa sa mužjakom par dana pa ih zatim odvajam u kaveze.
Sa dvadeset ženki dosta je da mužjak bude deset dana i to je to...sve se okote 100% bar kod mene je tako.Ali uvek se sve okote u 4-5 dana samo jedna 10 dana posle njih i to više puta tako.
Ali ipak pokušaj sa što manjim kotilicama da svaka ima svoju i da su udaljenje...pokušaj...
 
Hvala na odgovorima sad ipak znam šta me čeka i kako da raspodelim prostor koji imam, žao mi je da ih držim u kavezima ali ako je tako bolje onda u redu, odnosno prostor ću urediti tako da se svi mogu odvojiti posebno pre koćenja, a takodje da za mlade ostavim ispust posle odvajanja, kao odljenje za tov.
 
Rideru, ja svoje koljem sa 3-4 mjeseca.
A što se tiće držanja, sad imam jako dobar sistem.
Ženke sve u jednoj prostoriji zajedno,na podu sa prostirkom. Uz zid stoje kavezi, u jednom je mužjak a ostali prazni.
Kada ženku pripustim k mužjaku, on napravi svoje, a nju stavim u zaseban kavez. I tako svaku. Meni je to jako jednostavno i dobro.
Probajte
 
Ja sam svoju zecicu drzao malo duze sa svojim zechadima oko 3 mjeseca jer reko neka ih greje medjutim poslije 3 mjeseca nashao sam u kavezu mrtva 2 mala muzijaka je li moguce da ih je ona udavila jer je mozda skotna ili tako neshto :cao:
 
dino je napisao(la):
ja sam svoju zecicu drzao malo duze sa svojim zechadima oko 3 mjeseca jer reko neka ih greje medjutim poslije 3 mjeseca nashao sam u kavezu mrtva 2 mala muzijaka je li moguce da ih je ona udavila jer je mozda skotna ili tako neshto :cao:

da ih grije :haha::haha: :haha: pa pregrijala ih možda :haha:
moram se smijati jbg.
 
Mogu li da su se smrzli ili tako nesto je nisu bili bolesni samo odjednom prvo jedan pa sjutra dan drugi i to oba muzijaka
 
dino je napisao(la):
mogu li da su se smrzli ili tako nesto je nisu bili bolesni samo odjednom prvo jedan pa sjutra dan drugi i to oba muzijaka

Ajd sad lepo redom koji su ti kunici uginuli, ovi od tri mesec ili neki mali. Ako su oni od tri meseca sigurno se nisu smrzli jer imaju krzno i na minus 20 im nije hladno, ako su mali od dan dva onda ima sanse da se smrznu ako ih majka dobro ne ususka sa dlakom i ako je kotilica sa promajom. Polako napisi da te mozemo razumeti, ne zuri nigde.
 
nece zekica da udavi mlade,pre ce muzjaci sami da se kastriraju,infekcija... ili su se jednostavno prejeli svezeg kukuruza pa onda problemi,ta starost je kriticna kada prelaze isklucivo na kabastu hranu jer majka nema mleka
 
E ovako to su zecevi od tri mjeseca bilo ih je cetvoro 2 muzijaka i 2 zenke muzijaci su bili dugodlaki. Jednog jutra slucajno su bila otvorena vrata od zecarnika zecevi i bili su izasli ja kad sam izasao vidio
sam jednog da je mrtav nije imao povreda samo je onako lezao i mi smo ostale uveli. Sjutra dan kad sam se probudio vidio sam u kavezu jos jednog mrtvog isto je bio muzijak nisu bili bolesni ja sam im davao povrce voce ponekad i zitarice (zito) tako da nisam imao problema do sada sa bolescu.Tako da sam sada ove mlade zenke odvojio napravio sam veliki zecarnik na dva sprata gore je za mlade a dolje je pregrada koja dijeli donji dio na dva dijela u jednom zecica a u jednom zec :cool:
 
Da nisu nesto mogli pojesti otrovno napolju, jer su muzjaci aktivniji od zenki i predu vece razdaljine u metrima. nisi nigde ostavio neko otrov za glodare ili se najeli mokre trave, iod toga oce da uginu.
 
Otrov smo stavljali samo u shupi a za travu ne znam moguce kad su izasli da su jeli trave jer je to livada
Post je spojen: [time]субота, 30. октобар 2010. 14:45:18 CDT[/time]
_________________________________________________
meni je tata drzao zeceve ali kaze da zechica kad hoce da se koti tjera svoje mlade a ovo je bio dosta mali prostor gdje su oni bili pa kaze moguce da ih je udavila ,jer njemu se to nije desavalo da odjdnom ugine kaze da mu je dosta mladih uginule ali je to najcesce bila bolest ili maca pojede ne znam hvala vam svima sto ste se javili da mi pomognete u svakom slucaju
 
Poshto mi se zechica nije josh okotila ali kada mi se okoti da li bih mogao mlade da drzim zajedno sa njom od sad pa do proljeca poshto necu da je do proljeca parim .Da li bi ona sa njima sve normalno funkcionisala jer do tada bi imali oko tri mjeseca a znamo da tada oni krecu da se pare. :cao:
 
Nazad
Vrh