Sečka za Zmaj kombajn- Z 142

danger

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2008
Poruka
5.690
Lokacija
Opstina Sid
zna li ovde neko gde se moze naci secka za Z 142 i da li je to pametno ugraditi u taj stroj.
 
Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Kupi tarup, kači za traktor i peglaj, i uživaj.
 
Sečka za Zmaj kombajna Z 142

vraga! 2007 sam izgubio oko 50ha vrsenja soje zbog secke,nece niko da razmislja o palenju,a da posle kombajniranja nekom tarupam 100ha sojista......... neznam,ima dosta ljudi na 142 secke ali mi niko nehvali, vec razmisljam da uzmem claasa ili fahra neznam sta je pametnije? :sta:
 
Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Pa ti najbolje moras znati sta je tebi bolje resenje, prvenstveno mislim na finansijsku stranu. A pametnije je sigurno ovo drugo. Ja se u kombajne slabo razumem, ali mi je komsija kombajner i vozio je svasta, od zmajeva do ovih novijih stranih. On kaze da zmaj ima slab zadnji kraj (rep :sta: , valda se tako kaze), i da ga secka rastrese...
 
Sečka za Zmaj kombajna Z 142

danger je napisao(la):
vec razmisljam da uzmem claasa ili fahra

To ti je najpametnije ako imaš keša, kao što dukej kaže sečka rasturi zmaja, jer on u osnovi nije projektovan da radi sa njom.
 
Sečka za Zmaj kombajna Z 142

6dRfXThfcNM4amJS.jpg


hgu3igCLwfYdIcgJ.jpg


možeš umesto tarupa uzet ovo, pa tarupiraš svima...
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Odvojio sam ovu temu, jer će biti lakše za praćenje članovima pošto je u pitanju poseban detalj. Pa da se ne nalazi u temi koja je opšta za kombajne ZMAJ. Ako mislite da se može drugačije rešiti recite, i to ne samo za ovu temu nego uopšte. Jer je bolje da je forum pregledniji. :bravo:
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

hvala tine na savetu al mislim da je ta tvoja secka preteska za zmaja :osmeh:,malo sale u svakom slucaju odustajem od secke na zmaju.da li neko zna neki sajt austijski,nemacki ili jos bolje kod nas gde se mogu gledati klasovi ili far
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

zao mi je da rasturim zmaja zato sto sam prvi vlasnik i utegnut je ko pracka i sad da stavim secku i da ga razj........edinim necu zato sam trazio savet od vas,ako jos neko ima neku pametnu na temu ''secka'' nek se javi. :cao:
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

danger, ako budeš uzimao drugi kombajn, a ovaj prodavao, javi mi se!
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

To ti i nije za Zmaja...
Ima namenu za seckanje žetvenih ostataka svih vrsta i održavanje pašnjaka.
Radna širina mu je 6m, cena, sitnica 19.000 funti + prevoz + pdv.
Manjeg od 4,6 metra kupuju imanja već od 30 hektara pa nadalje.
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

necu ga prodavati jer imam svu adaptaciju za njega,puno sejem suncokreta tako da bi ga cuvao za to a uzeo bi nesto sa seckom samo za soju i zito


mozda me Tine nisi shvatio ja sam se samo malo zezao da je to tesko za zmaja, al je masina prava stvar.

edit by Čugi:nemoj pisati uzastopne postove u kratkom periodu, koristi opciju izmeni u gornjem desnom uglu posta ako si nešta zaboravio da napišeš, sad sam ti spojio poruke ubuduće brišem. U jednom postu se možeš obratiti većem broju članova samo napišeš na koga se poruka odnosi npr- @Čugi, pa tekst... @tine, pa tekst...
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Nije tacno da se kombajn rastrese, samo treba napraviti dobru sasiju za secku! Ima covek na Ceneju nadomak Novog Sada sto prodaje i ugradjuje secke sa sasijom. Imao je izlozen kombajn na SPIT-u u Kacu. Drugar ima secku na 142-ci i uradio je oko 200 hektara sa njom u 2007 godini bez greske!
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Bubu je napisao(la):
samo treba napraviti dobru sasiju za secku!

Pa u tome i jeste poenta, neće svako uspeti da napravi onako kako treba, i onda isti đavo kao i da je nije pravio.
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Pa ako ne znas da napravis-oteras kombajn kod nekoga ko zna! Mislim da taj lik na Ceneju radi i sasije za secke ali nisam siguran. Covek se zove Cveta Murgaski i tamo ga svi znaju. Pokusajte da ga kontaktirate pa ce te cuti sve informacije. I kod mene u selu polako uzimaju primat kombajni sa seckom i to su uglavnom Zmajevi. Od Univerzala do 190-ke skoro svi imaju secke!!!!!
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

da li imas adresu od tog tvog drugara sto je uradio 200ha i sto je zadovoljan sa seckom jer hteo bi da odem i da vidim kako je to ugradjeno i da se malo posavetujem sa njim ako nije neki problem.
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

danger je napisao(la):
vraga! 2007 sam izgubio oko 50ha vrsenja soje zbog secke,nece niko da razmislja o palenju,a da posle kombajniranja nekom tarupam 100ha sojista......... neznam,ima dosta ljudi na 142 secke ali mi niko nehvali, vec razmisljam da uzmem claasa ili fahra neznam sta je pametnije? :sta:

kupi laverdu, nema da pogresis :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Koga interesuje, covek u Kisacu radi secke za Z142, prva liga. Jedino sto prethodno treba kupiti par metara cevi i ojacati rep. Pogon se uzima sa motora tj sa remenice na zvonu. Cena je 1000e. Znam mnogo ljudi koji su ugradjivali ovo na 142, radi besprekorno. To su gluposti o rastresanju.
 
Nazad
Vrh