Sečka za Zmaj kombajn- Z 142

Ja sam pokusao sve moguce kombinacije stelovanja usmerivaca,i dobio sam malo sire od ovoga. Ali opet ne rastura za celu sirinu hedera.
Sa okruglim radim soju a sa ravnim psenicu. Moje misljenje sto ti nerazbacuje dovoljno siroko je i to sto mozda imas malo obrtaja na secci.

img5220.jpg
img5222.jpg
 
da siri otkos i osam usmerivaca svaki iskrivljen pod razlicitim uglom koji mogu i da se sire i uze po potrebi

tvoj usmerivacii imaju jednaki ugao
 
Poslednja izmena:
Ja imam samo ove ravne usmerivace. Pa moguce da su u pitanju obrtaji,samo nije mi jasno 70% mase izbaciva korz srednja 2 usmerivaca. Jako malo mase izadje kroz coskove.
 
Meni opet vise baca u stranu a manje za sobom. Vec sam razmisljao da okrugle ostavim sa strane a u sredinu montiram ove ravne. Ipak u psenici moram da koristim samo ravne.
 
Bez pravilne raspodele slame po širini radnog zahvata (odnosno nešto uze) sečka kao da i nije radila.Pravilno razbacivanje se postiže samo odgovarajućim obrtajem sečke i pravilnim rasporedom deflektora koji moraju biti pomerljivi po širini.
 
kombajn smo sami radili 4 meseca ugradjena je secka tako da nema pomeranja a ni skidanja za druge kulture vec samo jedna klapne koja usmerava slamu u secku ili u otkos secka moze da radi i u suncokretu i kukuruzu a mi i pravimo te iste za prodaju koga interesuje moze na pp pozdrav od duje.:ppozdrav:
 
ja sam pravio usmerivace za se cku ,i bacala mi je na 2 strane, sredine nisam imao i 2 srednja usmerivaca sam pomerio nazad,tj,odmakao od nozeva secke i sasekao sam im ugao .znaci nisu ravni vec kosi skoro iz nule idu prema napolje pod kosinom.samo da dodam da je kod mene 125ulaz grla i imam 6usmerivaca.
 
Evo i ja da dam malo doprinosa,nije bas zmaj ali moze da posluzi iz sledeceg razloga i pitanja:
Imam malog claas consula i prosle godine sam mu namontiro secku sa letecim nozevima i mogu da kazem da je ne nosi lako, ali sam zato prezadovoljan usitnjenom slamo i odlicnom rasprscenosu iste.
E sad pitanje ide ovako, DA LI sam moga da mu stavim manju secku (za zmaj 132/133/135) tj, od nekog kombajna sa 3 slamotresa i da mu jednostavno preusmerim salmu sa 4. slamotresa u secku, i da smanjim opterecenje na motoru?
Mislim da bi tako svi mogli i cak za Z142 smanjili opterecenje.
Ako je neko ovo uradio ili samo razmisljao o ovome nek kaze nesto jer mislim da to moze da uspe.

A sad moj mali mezimac :bravo:

https://www.youtube.com/watch?v=E7WaQG7abxU
 
Komšo ja sam svoju skinu posle četiri godine i ide pred zetvu u becej u vektor! Novi nozevi i balansiranje mozda i novi lezajevi! Mislim da je koplet cena nepunih 150,- eura


Gogi
 
Nazad
Vrh