Prasići,problem

RaubRitter

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Feb 2009
Poruka
20
Prasići su stari tri meseca,čini mi se da su dobri mada juče primetih da grizu repove jedni drugima.Pa molim za odgovor u čemu je problem i ima li rešenja za takav vid ponašanja
 
to je znak da imaju neki nedostatak u ishrani 1. promeni im premiks ili konceentrat (proizvodjaca) , namazi im repove sa preradjenim uljem , ako to ne pomaze spusti im sa krova jedan lanac da njega grizu :cao:
Post je spojen: [time]1264635228[/time]
_________________________________________________
Mislim da ima i neki lek kao sto je KANISTOP (kanibalizam stop) raspitaj se :cao:
 
Kanibalizam kod svinja prouzrokuju prenatrpanost, higijena smeštaja, mikroklimatski uslovi, neadekvatna ishrana...
Ako je ishrana u pitanju postoje razliciti preparati u zavisnosti od proizvodjaca koji resavaju problem. Takodje se moze resiti tako sto se povredjene zivotinje izdvoje da miris krvi ne bi doveo do jos jaceg sirenja kanibalizma...
Ovo sa lancem je takodje provereno uspesno. :D
 
banatski je napisao(la):
Kanibalizam kod svinja prouzrokuju prenatrpanost, higijena smeštaja, mikroklimatski uslovi, neadekvatna ishrana...
Ako je ishrana u pitanju postoje razliciti preparati u zavisnosti od proizvodjaca koji resavaju problem. Takodje se moze resiti tako sto se povredjene zivotinje izdvoje da miris krvi ne bi doveo do jos jaceg sirenja kanibalizma...
Ovo sa lancem je takodje provereno uspesno. :D

najcesce je zbog nedostatka nekog vitamina u koncentratu.
a osim svega navedenoga moze biti i do genetske sklonosti ka kanibalizmu :ppozdrav:
Post je spojen: [time]среда, 27. јануар 2010. 16:52:27 MST[/time]
_________________________________________________
mi smo imali ove godine jedno leglo , gde je samo jedno svinjce pravilo problem. Kanibalizam se javio kod jedne zenke u uzrastu oko 40 kg, grizla je usi drugim svinjama nemilice. problem je resen NOZEM :D

dakle , ako je jedan izolovan slucaj tj. ako samo jedno svinjce napada onda je problem najverovatnije genetski kod tog jednog svinjceta, a ako se svi medjusobno grizu onda je do HRANE. Probaj to sa lancem i sa preradjenim uljem i prati koje svince se grize.
 
a jesu li svi od jedne krmače ili su pomešani sa prasićima od druge ?

a lanac tije najbolji za te stvari 100%
 
Svi su od jedne krmače.
Mada koliko vidim iz odgovoro da je to pre svega zbog hrane.
Osudjen sam da uzimam superkoncentrat od prodavca koji nema ustaljenu nabavku koncentrata te silom prilika moram da hranim onim čega u radnji ima.
hranio sam ih superzelenim (Zemunac) a u zadnjih nedelju dana hranim ih Jabukom .

I mslim da ste u pravu Hrana je uzrok.

Šta da radim ni sam ne znam.
Od žitarica umam samo kukuruz i ječam a da bih kupio zemunac moram u zemun polje što mi je daleko.Alernativa mi je Boleč i 100% iz Velike Plane.Moram da vam i to kažem da su me par njih upozoravali na Jabuku ali ne u smeru da će se javiti sklonost kanibalizma.

Iskreno ovaj minus i ovaj bedak koji me je snašao sa prasićima mi ne miriše na dobro.
 
jel se svi medjusobno grickaju? pitacu tatu za neku smesu koncentrata za prasice pa da vidimo sta mozemo da iskombinujemo
Post je spojen: [time]1264641527[/time]
_________________________________________________
za pocetak im namazi repove sa preradjenim uljem , i postavi neki lanac :cao:
 
Ubaci i KANISTOP prašak u hranu obavezno ima ga u svakoj vet. apoteci.Što se tiče hrane 100% i Gebi su odlični.Ja koristim Gebijev VZ.
 
Parce neke cigle,kamena,


Mozda ti je hrana i dobra,ako si sekao repove,mozda nisi dovoljno odsekao,jer u toj gornjoj polovini repa nema zivaca tj. slabiji su i onda se svinji navade jer grizu a ovaj drugi ne oseti.

A ako ga dobro odfikaris prvi put kad ga ugrize ovaj odmah reaguje i bezi. Iteze dolazi do kanib.
 
ima sad neki sprej za dezinfekciju i za otvorene rane , mislim da je tamno zelene boje , probaj to da nadjes :cao:
 
pored lanca ubaci plastične flaše i to nekoliko komada , to im je zanimacija da ubiju dosadu, kao tebi tv ili komp.
 
Kod nas na napredkovoj farmi prasići imaju igračke :haha: lopte i kojekakve gumene igračke

samo pazi ako budu igrali fudbal da se "navijači" onda nepošibaju :haha:

vidi kod nas je pre uvek visio lanac u svinjcu i baba je povremeno bacala ugalj prasićima mada nikad nisam dobio neko stručno objašnjenje od nje zašto im daje ugalj , a znam da ako su pomešani prasići od 2-3 krmače onda se grizu i to onda pofajtaš sve zajedno naftom ili nečim da svi isto mirišu i miran si .
 
...evo šta sam uradio:

''Ínstalirao'' sam lanac,ubacio jedan mali od pune gume točkić i... eto sad se zezaju pa da vidim dokle će.
Na moju žalost hranu ne mogu da im promenim.
Sve u svemu Hvala vam ljudi na odgovorima koji nadam se da su mi pomogli.

U zdravlje
 
Imao sam sličnih problema,ubacivao sam kanistop i on ih smiri ali i manje konzumiraju hranu jer više spavaju pa sam prekinuo sa njim,već izručim na pod zrna kukuruza i on ih zabuni i kada god uđem u svinjaru ja im po malo bacim i na kraju su se smirili.Kanibalizam koliko sam ja imao iskustva dolazi često rasom,jer uvek kada se pojavi počne od najlošijih prasaca koje sam kupio
 
Moj cale kaze da bi najbolje bilo da ih prodas ako nisu presli 30 kg , jer i ako sad zaustavis taj kanibalizam moze vrlo lako da se javi kad budu bili veci , a onda ce i nastala steta biti veca.... :cao:
Post je spojen: [time]четвртак, 28. јануар 2010. 07:17:27 MST[/time]
_________________________________________________
treba ti
18 kg sojine sacme
3 kg premiksa 3% bilo kog proizvodjaca
5 kg suncokretove sacme
15 kg jecma
8 kg stocnog brasna
3 kg mesno-kostano brasno
i ostatak do 100 kg ide kukuruza

probaj da nadjes ove komponente i da dobro zamesas. Napravi 100 kila pa vidi kako jedu , ako ima neko poboljsanje javi :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh