Prasići,problem

Sinoc se oprasila i odmah su mu noge takve bile aa danas primetio da kod praseta iz drugog legla stari par nedelja koje znam da su inali noge normalne jedna noga se nadula istoo.. Upala neka?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
upala zglobova,mada i kod mene kod prasica se desavalo da im izadju otoci velicine pingpong loptice ,desavalo se i na glavi praseta,moja radoznalost mi nije davala mira pa sam znao da operisem to prasicima, rasecem sa skalpelom i istiskam ,ko nema zeludac za to neka ne radi, izlazi gnoj kao masno tkivo i smrdi, zatim dobro im dezinfikujem jugocilin praskom ili rakijom -sta mi je pri ruci,prasici ostaju zivi i zdravi posle ,jedu normalno i napreduju.
 
Kod mene se to desavalo,a veterinar je konstatovao da je uzrok povreda sinusnog kanala prilikom secenja zuba prasetu.lecio sam penicilinom i sve je bilo ok.
 
Zbog cega moze da se desi da se naduju prednje noge odmah po Prasenju ili oprase takvi? Bila to upala deformititet ili nesto trece..

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko imao slucaj sa specificnim smradom koji je nepodnosljiv kod prasica specificno samo za jedan boks jeddnu grupu prasadi... Dok su prasad veoma zdrava...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Meni se desilo to da sam kupio dva zenska praseta od druga da promenim rasu i to nije bilo normalno kako su nepodnosljivo mirisali. Posle 5-6 dana je proslo i dosao sam do zakljucka da je zbog njegove hrane (koncetrata)..
 
I kod mene trajalo tako nesto oko nedelju dana, sada normalno sve, ranim svu prasad isto,
istim koncetratom...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Sta moze biti uzrok da prasici povracaju dok jedu?presao sam nedavno sa gebijevih granula na smesu koju pravim sa gebijevim superom i vidim da svaki obrok dok jedu neko se okrene i ispovraca i odmah se vrati da jede.balegaju normalno.dobili su i levamizol za ciscenje od parazita pre 10 dana.
 
Desavalo se to i kod mene,ali nije bilo posledica,i desavalo se iskljucivo kad udju u tov pa predjem sa granula na super,tj na koncentrat koji sam pravim....
 
Deset krmace prasene u veoma kratkom periodu sve. I kod svake ture prasadi problem isti.. oprase po 14 15 ostanu zivi uglavnom oko 12 svi jednaki lepi i krupna prasad problem se javlja vec u drugoj nedelji kad svi dobijaju proliv budy zgoljavi i ne rastu vise... Lece se ali nista..

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Ako ti se to učestalo događa onda je jedino rješenje vakcinacija krmača protiv klostridije, e. colli i rota virusa, prvi puta oko 80-og dana suprasnosti a drugi puta od 90-og do stotog dana, prilikom slijedeće suprasnosti samo revakcinacija 95-og dana, preporuča se i vakcinacija 15 do 5 dana pre ponovnog pripusta protiv PRRS. Jer uzročnik proljeva kod prasadi te starosti može biti bilo koji od navedenog uz naravno pranje i dezinfekciju prostora u kojem se prase.
 
Hteo bih da ukazem na jedno lose iskustvo posle obelezavanja prasica krece igranka,pocinje upala pluca i obicno strada po 3,4, prasica od 30 obelezenih,naruceno mi da nabavim DRAXXIN da li taj lek moze da spreci pojavu bolesti .
 
Hteo bih da ukazem na jedno lose iskustvo posle obelezavanja prasica krece igranka,pocinje upala pluca i obicno strada po 3,4, prasica od 30 obelezenih,naruceno mi da nabavim DRAXXIN da li taj lek moze da spreci pojavu bolesti .
Nije tu problem u obelezavanju,nego unonome ko ih obelezava,taj ti donese bolest

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh