Prasići,problem

Imam problem sa prasicima,teski su oko 18-20 kg stari oko 2,5 meseca hranim ih sa groverom patent-co,cim prejedu odmah dobiju proliv,sta moze biti uzrok? Da napomenem to mi se stalno desava i sa drugim proizvodjacima hrane,ovi su samo jeli patent-co nisam im menjao hranu!
Ne obaziri se na price .. da budu pune hranilice , da jedu po volji , eto problema,idi obroceno iskontrolisi koliko mogu da pojedu i hrani ih 3x dnevno i nece biti problema
 
Možda je neka od komponenti falična.

gotov koncetrat je u pitanju

- - - - - - - - - -

Ne obaziri se na price .. da budu pune hranilice , da jedu po volji , eto problema,idi obroceno iskontrolisi koliko mogu da pojedu i hrani ih 3x dnevno i nece biti problema

kontrolisem ja i hranim ih 3x,ali mi mnogo malo pojedu,njih 10 oko 5 kg hrane dnevno,i tada nema problema ali cim povecam za 2 kg eto proliva!
 
Imam problem sa prasicima,teski su oko 18-20 kg stari oko 2,5 meseca hranim ih sa groverom patent-co,cim prejedu odmah dobiju proliv,sta moze biti uzrok? Da napomenem to mi se stalno desava i sa drugim proizvodjacima hrane,ovi su samo jeli patent-co nisam im menjao hranu!
Imao sam isti problem sa patentovim groverom. Kada im povecam za 2kg,dobiju proliv. Rešio sam tako što sam prešao na premiks, sam sam pravio i ubacivao neosulfoks u hranu.

Послато са 6016X уз помоћ Тапатока
 
problem kod prasadi dok su pod sisom...i da neko prase slabije sisa tj zaostaje jer drugo vise jede...dolazi do problema da ne jede na vreme...i cime prehraniti prase dok nepocne da jede...savet neko....da nebi doslo do uginuca....
 
Moguce da je edem ,postoji tri oblika pojave edema perakutni ,akutni i hronicni.Perakutni je tako brz i prasad uginjavaju bez uocljivih simptoma.
 
Najbolji lek je preventiva ,prvenstveno izbegavati stresne situacije u prvih 7-15 dana po zalucenju (tad najcesce dolazi da pojave edema) samo sto je to lakse reci nego uraditi.
Do edema dolazi zbog prenamnozavanja E.coli u organima za varenje i lucenja toksina koji se putem krvi sire po organizmu i najvise uticu na nervni sistem.
U preventivi bar kod mene su se dobro pokazali preparati sirokog spektra koji se dodaju u hranu Triguard ,Neosulfox (nekadasnji Galofak) i zakiseljivaci.
Kad se vec pojavi terapija je malo komplikovanija ali sam uspevao da spasim 80% obolelih prasadi dajuci streptomicin i.m ,kortikosteroide(lemond-solu)i.m,antihistaminik(ahistin)sc ,vit ad3 , vit C ,infuzioni rastvor 10 ccm u trbusnu duplju.
Ovo sve dolazi u obzir ako bolest ima akutni tok t.j ako postoje simptomi koje mozes na vreme da prepoznas i sto brze reagujes.
Ako je perakutni oblik onda je tesko,jer prasici uginjavaju bez ikakvog upozorenja.
Izmakni im hranu jedan dan i po mogucstvu daj vodu sa Triguardom (30gr na 10lit vode) ,kad pocnes davati hranu pomesaj i u nju prasak 50gr na 10kg hrane.
 
Ljudi,ubi me edemska,u svakom leglu mi ode po par komada.Sve sam zivo probao, i po volji, i uobroceno,i sto bi rekli na kasicicu i opet se javlja, iznova i iznova,ne znam vise sta da radim. Sam pravim koncetrat,mozda je tu kljuc problema??
Jedino da probam sl leglo sa gotovim bar jedno 20 dana nakon zalucenja pa da vidim i to...Ne znam da l moze ko da pomogne??
 
Ljudi,ubi me edemska,u svakom leglu mi ode po par komada.Sve sam zivo probao, i po volji, i uobroceno,i sto bi rekli na kasicicu i opet se javlja, iznova i iznova,ne znam vise sta da radim. Sam pravim koncetrat,mozda je tu kljuc problema??
Jedino da probam sl leglo sa gotovim bar jedno 20 dana nakon zalucenja pa da vidim i to...Ne znam da l moze ko da pomogne??
Sa koliko nedelja odbijas prasad?
 
probaj da dodajes neki zakiseljivac kad pravis koncetrat,bolje je sam da pravis nego da kupujes gotov

- - - - - - - - - -

Ljudi,ubi me edemska,u svakom leglu mi ode po par komada.Sve sam zivo probao, i po volji, i uobroceno,i sto bi rekli na kasicicu i opet se javlja, iznova i iznova,ne znam vise sta da radim. Sam pravim koncetrat,mozda je tu kljuc problema??
Jedino da probam sl leglo sa gotovim bar jedno 20 dana nakon zalucenja pa da vidim i to...Ne znam da l moze ko da pomogne??
probaj neki zakiseljivac da dodajes u koncetrat kad pravis,uvek je bolje sam da pravis nego gotov da kupujes
 
Kada počinjes sa prihranom prasadi na sisi? Koja je količina hrane prasadima po odbijanju u periodu 10 dana? Tu mogu biti najveći problemi, jer im enzimski sistem (varenje hrane) nije dovoljno razvijen.
 
Kako pravis koncetrat? Rucno mesas ili imas mesaonu? Ako pravis rucno,tu moze biti problem,jer se premiks ne izmesa dobro i kad prase pojede to neizmesano,moze doci do trovanja i uginuca.
 
Nazad
Vrh