Prasići,problem

ljudi jedna krmaca mi se oprasila pre 8 dana 13komada, prvopraska prasad sitna sva nikakva bila kada se oprasila, ali pocela da idu na bolje, medjutim danas dobiju proliv kakav jos nisam gledao, setaju i samo curi iz njih zuta voda, lije kao da imaju slavinu u dupetu. Cak su poceli i mleko da seru kao da prolazi kroz njih, dva uginula. Krmaca ima mleka sve kaplje iz bradavica, to sam danas primetio posto su prasad anemicna danas slabo sisala, mrljavila nesto, pa mleko se nakupilo. Jutros sam im dao enroxil 5% i kaudijar, vido sam da nije nista puno pomoglo pa sam nocas razmutio streptomicin u vodu pa im dao u usta plus jos krmaci dajem neosulfox u hranu od kad se oprasila. Ima li neko neku ideju sta bih jos mogao da dam ako do ujutru se ne stabilizuje malo situacija, ako se ovako nastavi nece mi ostati ni jedno. Krmaci sam merio temperaturu ima 39,3 ali to racunam da je malo povisena zbog ovih vrucina, zna li ko sta bi moglo biti?
 
Kojem si dao na vreme dobro koji dobio malko kasnije dovidjenja dovoljno par sati i u klinac sve .Kad je tako zajebano enrocin u misic kolko treba i dao bi posto je tvoj 5 posto 2 ml u usta i krmaci takodje enrocin a taj neosulfox ako je od ncp-a dzaba para data mrsavi su to lekovi a tem je sasvim normalna ne prelazi 39.5
 
Krmaci daj enrocin ili analgin a za prasad ce biti zajebano,izbodi ih tiamulinom ili penstrepom a u usta daj po pola kubika gentamicina,moras brzo delovati ili odose svi,mozes i kolistin sa dzemom zamesan dati u usta.
 
evo dao sam sada krmaci enrocin a prasadima ne znam vise ni sam moze li se mesati enrocin i penstrep prasadima da im dam i jedno i dugo, 3 su mi jako sumljiva mislim da nece do jutra, i primetio sam da su tim sto su kriticna naduvani stomaci

- - - - - - - - - -

a ovaj NCP stvarno nije nesto, razocarao sam se malo u njihove lekove
 
.. moze da bude i bakterija u mleku , na prasenju si trebao da das penstrep sa tri dana dejstvo sto ima kakva je bila ishrana krmace pred prasenje ? ima tu svega po malo i eto problema ,sve sto budes uradio spasices bar pola ne nadaj se nesto previse , mali su i to je to
 
krmacu hranim sa patentovom hranom, plus dobija neoslulfox u hrani, radio sam sa njom sve po protokolu, relativno brzo se oprasila, i polsle prasenja je dobila neostrep l.a. i posle dva dana sam joj opet ponovio, jer je imala malko povisenu temperaturu. Krmaca se normalano ponasa. prasadima sam jutros ponovio enrocin i streptomicin u usta, sada cu ici da im dam kaodiar, da ih bar malo zacepi. Od sinoc su svi jos uvek na broju, mada bi se zakleo da 3 nece docekati jutro, ali evo docekali. Sada opet idem kod njih. Borba se nastavlja :ppozdrav:
 
Je'l neosulfox dobijajala tokom cele suprasnosti ili pet dana pred prasenje, prasicima enrocin nemoj duze od 3 dana ,posle treceg dana ako jos uvek neko ima proliv daj mu tiamulin...
 
5 dana pred prasenje i od kad se oprasila do sada. Jutros sam im dao enrocin zadnju turu ali nista nije pomoglo, na podne sam ih opet zalio kaodiarom pa cu sada videti kako stoje stvari dali je zaustavilo bar malo, imam neke inekcije neosulof se zovu, pa ne znam vredi li i tim pokusati, pre sam davao prasadima od 15 dana starosti i pomoglo je ali nije bio tako jak proliv
 
Prasići stari 4 nedelje,dobili proliv,nekoliko imaju beli,a ostali neki svetlo braon.Dobili su tri dana kolisti i čaj od štavolja i ništa ne pomaže.Medjutim,prasići su veseli,skaču kao da im nije ništa.Danas sam im dao streptomicin.(po preporuci veterinara).Šta dalje da činim i koji bi mogao da bude uzrok proliva?
 
Komšija zašto ne,obavezno oba i još plus neonalgin

Mislio sam na prasad,a krmaci mogu oba.

- - - - - - - - - -

krmacu hranim sa patentovom hranom, plus dobija neoslulfox u hrani, radio sam sa njom sve po protokolu, relativno brzo se oprasila, i polsle prasenja je dobila neostrep l.a. i posle dva dana sam joj opet ponovio, jer je imala malko povisenu temperaturu. Krmaca se normalano ponasa. prasadima sam jutros ponovio enrocin i streptomicin u usta, sada cu ici da im dam kaodiar, da ih bar malo zacepi. Od sinoc su svi jos uvek na broju, mada bi se zakleo da 3 nece docekati jutro, ali evo docekali. Sada opet idem kod njih. Borba se nastavlja :ppozdrav:

Nije to do hrane ili nepaznje ,nego krmace moras obavezno vakcinisati od e.coli i clostridije,dobiju proliv i pod vakcinisanom krmacom ali se dosta lakse leci,jedna terapija i gotovo.
 
evo ljudi onaj kriticni proliv sto sam imao kod prasadi posle sto promenjenih antibiotika, enrocina, penstrepa, neosulfa, kaodiara, streptomicina, za sada sam uspeo da zaustavim sa kombinacijom neosulf i gentamicin (bar za sada :osmeh: ) Ali mi se zato pojavila cadjavost jedno je skroz crno a ostale je tek pocelo da hvata. Ali nebi mi bila cudna ta cadjavost da su mi prasad bila u prljavom boksu nego u cistom, oplajen brenerom, dezinfikovan pa onda okrecen. Predpostavljam da je od slame ili sto je verovatnije posto su jako mali opraseni, a krmaca ne daje izgleda dovoljno na mleko, nego sve daje na sebe. Nazimica izgleda kao pit bul sta god da pojede lepi se na nju a vime skoro i da nema kao kad nije suprasna samo mozda malo vise natecene bradavice. Pa prasad nemaju dovoljno kvalitetnog mleka i pao im je imunitet (to je moja pretpostavka). Icice u kobasice posle ovoga necu je vise pripustati :osmeh: Da li je jos neko imao slicnu situaciju da krmaca zdrava prava a lose doji, tj. nema dovoljno kvalitetnog mleka?
e da jos ovo veterinar mi je preporucio da sve krmace vakcinisem protiv E.Coli
 
To se desava kad se tovljenici upare,nije im genetika na mlecnost nego na mesnatost.
A sto se tice Eserihije i Klostridije,ja sam je imao prosle godine,pas joj ... mater,unakazila me.Ako si u mogucnosti osiguraj svinje od uginuca i pobacaja,odradi dezinfekciju kompletnog objekta,na prasenju krmaci penstrep 20 kubika i u narednih 3 dana tako + prvi i treci dan oksitocin po 2 kubika,i prasad na prasenju odmah gvozdje pa ponovo 25-i dan.Ja sam tako radio i sredio stanje jer niko nije hteo da mi vakcinise svinje,tj,. nisu imali vakcine.
 
Ako je jedno onda ga bolje otresi o zemlju i zaustavi se na tome. Muke su to sa gareži (čađ). Te ih peri pa ih maži pa ovo pa ono al nije to to. Meni je jedno pre neki dan počelo da čađavi pa sam skratio muke i njemu i meni.
 
To se desava kad se tovljenici upare,nije im genetika na mlecnost nego na mesnatost.
A sto se tice Eserihije i Klostridije,ja sam je imao prosle godine,pas joj ... mater,unakazila me.Ako si u mogucnosti osiguraj svinje od uginuca i pobacaja,odradi dezinfekciju kompletnog objekta,na prasenju krmaci penstrep 20 kubika i u narednih 3 dana tako + prvi i treci dan oksitocin po 2 kubika,i prasad na prasenju odmah gvozdje pa ponovo 25-i dan.Ja sam tako radio i sredio stanje jer niko nije hteo da mi vakcinise svinje,tj,. nisu imali vakcine.



Dva puta dajem gvozdje prasicima? Da li osim gvozdja prasicima dajes jos nesto?
 
Nazad
Vrh