Prasići,problem

Ne znam kako se zove lek...

- - - - - - - - - -

Mislim da ne mislimo na isto, ovo ima vise od 150 grama
 
Ne znam kako se zove lek...

- - - - - - - - - -

Mislim da ne mislimo na isto, ovo ima vise od 150 grama

U sustini je nebitno koliko ima grama, jer je dobar deo tog "leka" obicna stocna kreda moze da bude i 1kg za 350din kada je kreda 10din/kg ako me razumes..... Dok sam kupovao taj "lek" desilo mi se par puta da je bila zgrudvana kreda posto je verovatno bila vlazna, i jos ga nisu dobro izmesali pa se videlo golim okom, tako da sam prestao to da uzimam.... Meni ne treba vise, ja sam se snasao od drugara 1kg za 470din ide na 250kg hrane ja stavljam na 300kg i nemam nikakvih problema.


evo ja cu vam smuckati u najlon kesici 300grama za 100kg hrane za 300din,bez edema,bez proliva,ishrana po volji.

Nije problem smuckati lek, treba podeliti sa drugima ako to mozda moze :bravo:
 
Ovo nije uopšte belo kao kreda. Prašina skoro i braon boje je. Ide 100g na 99,99kg hrane. Nema karence i nema lekova u tome (bar tako kažu).
Ranije sam koristio ali sada slabo. Jednostavno, ne setim se da kupim. Izdvojim par dana pa ih uobročim i ne brinem se.
 
Moze neko da mi da inf.a mozda je neko imao problem kao ja. Desava mi se da prasići kad se oprase poneko crkne iako ih sve krmaca doji.
 
Ми ту шпецију користимо већ неко време, презадовољни.
Миксује и пакује(у обичне пвц трегер кесе) вет. станица у Каћу ,,Мивита". Шаљу и брзом поштом.
 
@nesko2563 Slikacu boju, kada mi bude bilo pri ruci, pa cu postaviti sliku ovde. Nismo se razumeli, nije ovo bele boje, samo je svaki put bila drugacija nijansa, od zavisnosti, koliko ubace stocne krede u tu speciju.
 
Prasici zaluceni, stari 30-ak dana mi skoro svi muski imaju kilu na trbuhu, otegle se velicine omanje jabuke i svi su kost i koza iako jedu. Veterinar mi kaze da tu nista on ne moze da uradi, nekom ce tako da ostane, nekom se povuce, a neko i ne prezivi. Ja danas primetim da imaju problem i sa prolivom, gde negde procitah da se javlja kao posledica. Kakva su vasa iskustva?
 
Vrlo tesko se resava pupcana kila ako je veca od velicine oraha ,moze operacija ali uspeh nije zagarantovan....
 
Imam slican problem, veterinar mi je 22.maja spricao prasice, stare 30 dana, neositolom potkozno u zadnju preponu, i tamo se pojavila kila-izbocenje velicine oraha i na pritisak je tvrdo, oni normalno jedu. Od 24 kom, samo 3-4 nemaju tu kilu. Sta da radim?
 
Odlucila samprasice 40 dan, nakon 4-5 dana dobili su edemsku bolest (proliv,mrsavljenje,bez apetita) crklo je jedno i zvala sam veterinara. Dobili su antibiotik i vitamine svi, imalo ih je 18. Veterinar mi je rekao da je od prelaska na cvrstu hranu i da ce doci za 7 dana da im da jos nesto. Ujutru crklo jos jedno prase, ja pozvala veterinara jer je jos jedno bilo bolesno, medjutim dobila sam odgovor da mu se ne isplati da dodje za 1 prase. Ja pozovem rodjaka veterinara iz beograda i on kaze da ukoliko ne primenim adekvatnu terapiju ima da mi odu svi. Mora da prime: streptomicin svako prase, vitamin c 3ccm svako prase, ad3e 5ccm,kortiko steroid, presing, i 20-30ccm infuzionog rastvora na bazi glukoze u stomak. Veterinar ,nas, odbio da tako leci. Razbolelo se ukupno 9 praseta toliko tesko da nisu mogli ni da ustanu, meni bude zao i resim da improvizujem. Dam svakom prasetu inekciju Tilozina,tako 4 dana,vitamin C za ljude po 1 svakom prasetu, probiotik 4 dana po 1 svakom prasetu, i umesto vode napravim infuziju (10l vode, 10 supenih kasika secera, 5 kafenih kasicica soli ), i hranu smanim na 500 gr 2 puta na dan, samo cist mleven kukuruz.Prvi dan sam ih dizala da piju taj rastvor a one koji nisu mogli ustati napajala sam spricom citav dan, sutra su svi ustali, znaci 2 dan i pili sami, 3 dan su se svi oporavili,(prvi dan su popili 140 litara njih 16). Svi su zivi i zdravi sad posle 7 dana, krenuli da jedu, veseli. Veterinar svracao, kaze ne moze da veruje i krsti se....Ako neko ima problema sa EDEMOM neka proba, domaca infuzija obavezno , i vitamin C
 
Nazad
Vrh