Gas maske u sluzbi poljoprivredi.

Moje ne magle jer ne duvas u njih. Dobro je uzeti i naocare jer ne smetaju prilikom rada i sve se lepo vidi, a opet sa druge strane, povremeno vidis kako nalete sitne kapljice na njih. Drugim recima, to bi zavrsilo u oku a genitalni organi kao i oci su najefikasnija vrata za hemiju.
 
Za odelo kazu da je za jednokratnu upotrebu, ali da se moze prati.
Ja planiram da ga koristim jednu sezonu, pa za sledecu da bacim i kupim novo. Posto je mislim 800 dinara. A mnogo znaci, narucito ako se prska bez kabine.
Kada se navuku cizme, uzmu rukavice, odelo, maska, naocare, bukvalno si ceo zasticen.
Uzmite i rukavice, ne smetaju dok se radi.
 
I ja nosim naocare za vid. Ali ih skidam kada stavljam ove.
Cak mislim da mogu ove naocare preko naocara za vid ako su neke manje. To sam zaboravio da probam. Posto su ove dosta velike, pa mislim da ce moci.
 
Proizvođač kaže da se mogu koristiti. E sad, da li prelamaju dioptriju u šta ne verujem, to ipak treba proveriti ...

Zaštitne naočare od polikarbonatskog stakla,
antimaglin (AM), široko vidno polje,
mogu se nositi preko dioptrijskih naočara.
Penasti PVC ramza perfektno naleganje,
široka elast. traka za podešavanje obima.
Zaštita od prašine, tečnosti, topljenog metala
i čvrstih užarenih čestica.
 
Pa ti i mozes da ih skines. Ja imam -2.25 i -2.0, kad bih ih skinuo prskao bih i komsijinu njivu. :-DManjevic; Jel prskas sa traktorom bez kabine u onom odelu?
 
Ja sad hteo da porucim, kad se ispostavi da imaju prodavnicu u drugom selu do mene. :osmeh:
Tako da cu sutra da odem pa ujedno mogu i da probam zastitne naocare preko ovih za vid.
 
Mogu naocare, o kojima smo pricali, da idu preko naocara za vid. Probao sam danas.
 
Pozdrav kolege,nov sam u temi.Posedujem ovu 3M masku i dva ABEK filtera i samo da kazem da se izuzetno lako dise pod njom ali naocare koje sam ja kupio su slicnog oblika kao na slikama ali je skroz silikonska,mislim da je ova na slikama bolja.Jel staklo ili plastika napred?I sta ste rekli sto se tice filtera koliko dugo mogu da traju?Mislim ja sam prskao do sad samo jednom i verovatno ce izgurati ovu godinu jer cu imati jos 5-6 prskanja.Inace odelo koje imam je TYVEK i platio sam ga oko 800 dinara i kao za jednokratnu je upotrebu ali posto ja nemam nekog velikog prskanja,jer mi je zasad mlad i prskam za sad rucnom prskalicom,mislim da ce i ono da se iskoristi jos koji put.Samo ne znam da li se sme oprati poneki put?Hvala unapred.
 
Ni ja nisam toliku paznju posvecivao tome.
Dok me prosle godine jedan dan nije bolela glava i povratio sam.
Tako da se sada maksimalno stitim.
 
Cini mi se da je neko od agronoma u nekoj od ratarskih tema pisao da herbicidi i nisu toliko stetni po coveka koliko fungicidi i insekticidi. Bilo bi dobro kad bi se neko strucan ukljucio u ovu temu. Vrlo interesantna tematika, poljoprivreda je nezamisliva bez pesticida. A zdravlje je na prvom mestu.
 
Te otrovcine nisu zajebancija,stvarno mi nije jasno kako neko moze prskati a da se ne zastiti,kolega Lacin ne znam sta da ti kazem al kad se jednom otrujes ko jedan moj prijatelj ima da promenis misljenje momentalno!A plus sto se ti otrovi taloze iz godine u godinu pa kad dodje cika raka ... e onda dovidjenja i voce i povrce...!Nego kolega Manjevicu jel filteri traju dok se normalno dise tj. dok ne osetis neku promenu jel tako?Gledao sam ovaj klip ali nisam razumeo sve bas najbolje!Vidim da se maska moze prati.Sta kazu ono za proveru maske?
 
jel filteri traju dok se normalno dise tj. dok ne osetis neku promenu jel tako?
Isto pitanje sam pitao pre kupovine i rekli su mi bas kako si i rekao. Filteri se menjaju kada osetis da je disanje otezano. Ja prskam vec godinu dana, i nema nikakve razlike jer su filteri veliki.
Mozes da kupis i predfiltere za ove filtere. To ne kosta mnogo a uzimaju se ukoliko radis u nekoj velikoj prasini, pa na taj nacin ti predfilteri stite filter da bi duze trajao. Ja za voce to nisam uzimao jer nema potrebe ali ih je dobro imati kada sam recimo zaprasivao psenicu. Pocrveneli su malo posle zavrsenog posla, ali disanje je i dalje isto.
 
Da se i ja učlanim u klub :osmeh:
20160330_152410_zpskdppmzga.jpg

Markokg, takođe da se zahvalim za link, a ovi iz prodaje da ti izađu u susret da te počaste s nečim, jesi ih izreklamirao :osmeh:
Da, vidim da nemate te predfiltere, na mojoj slici se vide ti dodaci (sam predfilter je tanki uložak), nisu koštali puno a štite glavni filter, pa bi trebao duže da traje. Po roku trajanja, na mojim filterima - 2019god.
 
Nazad
Vrh