Gas maske u sluzbi poljoprivredi.

Takodje 1000 dinara plus filteri (slagacu te za cenu ali je par bio skuplji od same maske)!
Inace ovaj htz shop ciji si link pustio je ocigledno u nekom problemu jer sam pre 3 meseca narucio cizme i kabanicu i do dan danas nista!
 
Kada već pričamo o zaštiti od pesticida,isekticida.... mislim da je jedina dobra zaštita maske sa karbonskim filterima kao na primer one koje izgledaju kao svemirske kacige,neznam tačan naziv cena im je negde 600-700 eu ili ugradjeni filteri u traktorskim kabinama.Sve ostalo mislim da mnogo malo pomaze.
 
Po tome je onda najpametnije platiti drugome pa nek se on truje. Svaka maska sa adekvatnim filterom sluzi dobro i samo treba filtere menjati. Uz to nije lose rukavice imati jer preko koze se dobar deo otrova unese
 
Filteri koji su potrebni nama prilikom prskanja su tip ABEK (to su ovi kombinovani kako ih vi zovete)! Sto se tice maski pored 3M imate i JSP koje su nesto jeftinije ali podjednako efikasne (licno je koristim vec 2 godine i odlicna je)! Za sam kraj ne zaboravite i zastitne naocare koje su podjednako vazne!

EDIT:

Sada sam razgovarao sa firmom HTZoprema.
Porucio sam 3M-6200 masku
http://www.as-art.info/index.php?pa...tegory_id=57&option=com_virtuemart&Itemid=128

i porucio sam dva filtera 3M 6051 A1 koji se preporucuju za poljoprivredne radove tj prskanje voca, povrca i ratarskih kultura.
http://www.as-art.info/index.php?pa...tegory_id=61&option=com_virtuemart&Itemid=128

Takodje, porucio sam i zastitne naocare
http://www.as-art.info/index.php?pa...tegory_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=128

Cene imate na linkovima, a ukupno iznosi 4000 din + dostava.

Evo i linka na youtube oko ove maske

 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio neku masku u Nemackoj i bas je skupo platio (sutra cu okaciti slike) ali ljudi moji ja jedva disem kad je stavim medjutim nema sanse da osetim otrov ma koliko blizu bio toliko dobro stiti.Imam i jednu manju slicnu ovoj kao kod Manjevica e sa njom je lakse radit ali zato itekako osetim smrad otrova.Najgore od svega sto je upustvo na Nemackom i opisuje koliko filter vremenski sme da se koristi i kako i cim oprati masku.tad sam koristio i posle vec dugo ne.
 
Ni sa ovom se ne oseca otrov, barem danas nisam osetio.

Zahvaljujem se clanu Markokg1982 sto je izbacio linkove za masku. iz te firme sam ja sve ovo narucio...
 
Odelo je za jednokratnu upotrebu ili je neko kvalitetnije ?.Imam ja nekoliko tih odela,samo nisu bas za duzu upotrebu,mozda par puta.Masku vojnicku,cizme ko cizme,moze i obicne,kao i rukavice.
 
To odelo bi po uputstvu trebalo da izdrži 100 tretmana,ne sme se prati jel je naelektrisano.Koristim i ja ,jedina mana je u mom slučaju što ga isprljam posle par prskanja.
 
Jel ima neko strucno objasnjenje kakav je uticaj otrova na coveka bez ovakvog odela,verujem da je to prava i kompletna zastitia ali ja sam eto do sad mislio da je najvaznije zastititi se od udisanja istog.
 
Zahvaljujem se clanu Markokg1982 sto je izbacio linkove za masku. iz te firme sam ja sve ovo narucio...

A jos ja gledam i razmisljam: gle, ista maska kao moja a i naocare su identicne :osmeh: Izuzetno se lako dise pod ovom maskom. Koristio sam je do sada solidno puta, i jos uvek disem kao prvog dana, a filteri se menjaju kada disanje bude otezano da vise ne moze da se dise malte ne.
Kakvo odelo i da li se ono pere?

P.S. Evo jedne za tebe

 
Nazad
Vrh