Gas maske u sluzbi poljoprivredi.

http://www.kupujemprodajem.com/Zastitna-gas-maska-respirator-19021067-oglas.htm?filter_id=520
Kako su se pokazale ovakve zaštitne maske? Ili imate možda predlog za neku kvalitetniju? Ako je pitanje u pogrešnoj temi neka moderatori prebace post.

Video sam i ja ovaj oglas, i pitao sam se kako li prijanja uz glavu. Slicne sam kupovao, ali od tezine filtera ulazi "fals" vazduh pored obraza. Za ovu ne znam.
Vidim da su cene vojnih gas maski isto oko 500 din. Ako prodje rok trajanja vise od par godina, da li to znaci da su filteri neupotrebljivi? Ja mislim da je to kvalitetno napravljeno, i da su se rokovi za upotrebu produzavali, kao sto se radi sa konzervama mesnih narezaka.
 
Filteri za maske imaju ograničen rok upotrebe i posle toga bi trebalo da se bace. Znam kako je, imam masku i nekoliko novih filtera kojima je istekao rok. Neću da se zezam sa tim. Zdravlje je bitnije. To je i razlog upotrebe maske. Nije ona obavezna pa da se sad krivinari i zaobilaze pravila.
 
Ako filteru istekne rok upotrebe,da li će ono imati kontra efekat? Mišljenja sam da je bolje koristiti vojnu masku sa filterom kojem je prošao rok upotrebe (ako već nemam nov ili dobar filter) nego neke nove šklj maske.... Šta vi mislite?
 
Ja samo vojnu masku i koristim za prskanje i mislim da ako istekne rok nije nista opasno sve dok kroz isti flter nepocnete da osecate miris herbicida.
 
Ако је којим случајем истекао рок употребе филтеру, а јесте у 99,999999% случајева. Боље је тада не користити маску уопште, јер се на тај начин удише много већа концентрација отрова, него да је немаш....А ви радите как овам воља, ово причам из искуства јер ми је отац резервни официр и имам тону приручника о свему, па и о АБХО заштити....
 
Vojna maska je sigurno bolja od ove hirurske. Onaj filter sigurno stiti vise nego hirurska pa cak iako je rok upotrebe filtera odavno istekao.
Ja imam nekoliko komada. One iz JNA. JA sam ih nabavljao na nekom otpadu. Za 200din kupis masku sa filterom, onaj zeleni najlonski plast i sve to u vojnoj torbici:osmeh: Kako gazda nije mogao da rasproda sve, preko 500 komada je bacio na deponiju.
 
Ja samo vojnu masku i koristim za prskanje i mislim da ako istekne rok nije nista opasno sve dok kroz isti flter nepocnete da osecate miris herbicida.

Takodje. Koristio sam par fela maske, ali se ova vojna pokazala kao najbolja. Jeste da nije toliko "pregledno" (moras vise okrenuti glavu, jer inace vidis samo s 1 oko, i ne mozes najbolje proceniti udaljenos (3D) napr. kraj krila, t.j. dali je na prekop ili ne krajna dizna...), ali sto se tice zastite, namam zamerku.
 
Takodje. Koristio sam par fela maske, ali se ova vojna pokazala kao najbolja. Jeste da nije toliko "pregledno" (moras vise okrenuti glavu, jer inace vidis samo s 1 oko, i ne mozes najbolje proceniti udaljenos (3D) napr. kraj krila, t.j. dali je na prekop ili ne krajna dizna...), ali sto se tice zastite, namam zamerku.
Stara vojna maska kao zaštita i crno i belo, može da posluži na "kraće staze". A što se preglednosti tiče, to je crno bez imalo belog. Prilikom prskanja mladok šljivika sa leđnom pumpom, tri puta sam upadao u istu rupu iskopanu za zamenu jedne osušene sadnice... :haha:
 
Ja imam 3M -ovu masku i sve pohvale za nju sto se tice preciscavanja jer jako dugo se mogu koristiti. Skupa jeste ali meni je zdravlje bitnije pogotovu sto sam farbao godinama. Problem je sto se izbaci jedna serija i posle nemozes naci filtere za nju nego cela nova. i mora se drzati u vrecici posle upotrebe .Najbolje je odmah kupiti par filtera za rezervu i cuvati vad sunca i toplote jer glavni sastojak filtera je aktivni ugalj koji ako izgubi vlagu vise nepreciscava.
 
Купип ту војну маску којој је истекао рок употребе пре једно 20 година и мислиш да ће да те штити, а у ствар иимаш више штете него користи од ње. Ако хоћете, верујте, ако нећете не морате. Ја имам купљену 3М маску за прскање и као што каже Вица јесу скупе, али и раде посао. То ђубре војно н ипод разно не стављам на себе....
 
Dosad sam koristio neku masku proizvodnje tigar, sa 1 filterom, pokriva usta i nos. KAd se stavi imam utisak da cu se ugusiti prvih nekoliko sekundi, dok se ne uhvati odredjeni rezim disanja, posle je mogu nositi ceo dan, ne predtavnja nikakav napor. Najvise je koristio pri farbanju semena i prskanju.
 
Moja je kupljena pre 4godine sa jos dva filtera rezervna i koliko se secam je oko 40 eur bila tad sa dodatnim filteri,ma. mislim da je ona sa jednim filterom bila 30 eur. mislim i sad da su oko 3000-4000 dinara.Samo sto ima dve vrste filtera i uzeo sam aktivne posto su za otrove vise i bolji u farbarskim poslovima ali su skuplji. A imali su neke jeftinije koji su vise za prasinu
 
Malo sam sad tražio po netu i vidim da imaju filteri za finu prašinu, organska isparenja, isparenja amonijaka, organska i neorganska isparenja, kombinovani filter, itd... Pretpostavljam da treba uzeti onaj za organska i neorganska isparenja.
 
Kupujes za ono zasta ti treba. ako je hemija u pitanju onda uzmes taj za organska i neorganska isparenja a mozes i kombinovani posto je on za sve otprilike. Najbolje se direktno raspitas za svrhu koju ti treba i takve uzmes. Vrlo je bitno samo posle upotrebe vratiti masku u vrecicu i da nije na suncu i blizu toplote jer tako najcesce stradaju brzo filteri
 
Filteri koji su potrebni nama prilikom prskanja su tip ABEK (to su ovi kombinovani kako ih vi zovete)! Sto se tice maski pored 3M imate i JSP koje su nesto jeftinije ali podjednako efikasne (licno je koristim vec 2 godine i odlicna je)! Za sam kraj ne zaboravite i zastitne naocare koje su podjednako vazne!

e14c45addc3eb0dd65bfe77f222e3bf7.jpg
 
Nazad
Vrh