Hempšir rasa

Odg: hemsir rasa

Porijeklo:
Hampshire svinja je američkog porekla.Uveženi su iz Hampshire, Engleska . Razvijen su u drugoj polovini prošlog stoljeća. Danas, u SAD zauzima drugo mesto posle Duroca
Izgled opis:
Hampshire pravilno šarena svinja. Dlaka crna Kosa bijela linija ide od ramena do donjih ekstremiteta. Glava je umjereno duga, gruba i karakterističnog konusnog oblika. Uši su male, šiljaste. Vrat kratak i dobro mišićava. telo srednje dužine. Mišićava ramena. Leđa su zaobljena, nagnuta stražnjica. Butine su duge , ali ne previše široke. Kost je gusta i čvrsta.Konstitucija odlična . Aklimatizacija i stres-sposobnost su joj dobri. Za uzimanje u uzgoj treba 9-10 meseci.
Upotreba:
Rasa se gotovo isključivo upotrebljava u hibridprogramima . KA-Hyb "E" hibridima je nosioc
U čistoj rasi se uzgaja samo u matičnjacima. Dobro se ukršta sa pietrainom i belgijski landrasom.
2udzxj6.jpg
 
Odg: hemsir rasa

2qbyb6t.jpg

Post je spojen: [time]1265143497[/time]
_________________________________________________
E da mi je jedan ovakav!!!!!
 
Odg: hemsir rasa

h
Post je spojen: [time]1265393869[/time]
_________________________________________________
da li ima neko hemsira na prodaju?
 
Odg: hemsir rasa

Imam ja ovakve dilbere lice ali je ukrsten landras i hemsir zenke su dobre ali muski ne. lice po boji ali nisu genski dobri. Imam pietrena 100 % ali ne zeli da se seksa sad je blizu 200 kg ali nece da skace na landrasa, joksira duroka ...tuga
 
Odg: hemsir rasa

moj drugar u cacku ima farmu i ima cistog hemsira koji sluzi samo za skakanje vrh je.Ja sam pustao moje krmace pod njega(joksir) sad bi trebala oko 6 marta da se jedna oprasi pa cemo da vidimo.pozzzz
 
Pozdrav-
Zanima me ima li tko iskustva sa križancima durok-hempšir, imam trenutno takve prasce i nisu loši samo boje su im katastrofa haha nema kakvih nema.Zna li netko kakvi budu kao bravci?
 
Nerast iz kombinacije durok/hempsir je i danas najcenjenija ocevska rasa za velike farme svinja, sami po sebi ti mesanci su mesnati i krupni ali im fali uticaj landrasa i jorksira da dobijes ono najbolje iz sve cetiri rase
Znaci zenke iz kombinacije landras jorksir i na njih pripustis nerasta iz te kombinacije i dobio si tovljenike koji po svojim osobinama brzine porasta, kvaliteta trupa i mesnatosti prelaze sve cetiri rase
 
Nazad
Vrh