Pozdrav svima!

Ministarka

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Jan 2015
Poruka
8
Lokacija
Brus
:sjasi:Ja sam Moka, imam 25 godina, apsolvent na veterinarskom fakultetu u Bg. Registrovala se ranije, al pozaboravljala i nick i šifru, pa jovo-nanovo.
Relativno skoro sam postala vlasnik jednog imanja (10 ha), a pošto sebe u budućnosti ne vidim u gradu, rešila sam da se vratim na selo i otpočnem nešto svoje. Na forum sam došla da prikupim ideje i savete od već iskusnih poljoprivrednika, a trenutno u ovoj fazi imam samo bledu predstavu kako bi i odakle da krenem, pa mi je svaka pomoć/sugestija i više nego dobrodošla. Na imanju imam potrebne objekte (štalu za ovce i goveda, torove, obore i ostalo) u odličnom stanju, kao i sve potrebne mašine (kojima ne znam da upravljam :osmeh: ). Nekoliko parcela sa mladim sadnicama šljiva i jabuka, nekoliko za renoviranje, oko 4ha obradive površine i oko 4ha pašnjaka (mogu da računam i još na 5ha koje uzimam u zakup). Lokacija je Kopaonik, strahovito ruralan kraj, ali računam da ima svojih prednosti. Za sada krčim, čistim zaraslo i uveravam komšiluk da nisam sišla s pameti.
Poz i nadam se dobrom druženju:ppozdrav:
 
Eto predlozio Kanacki :) . Nadji kako musko koje je voljno za pomoc , a komsiluk ko komsiluk samo nesto da zvace .

Dobrodosla
 
Dobro došla na forum i nedaj da te sumljičavost komšija natera da odustaneš.
 
Dobro došla na forum :ppozdrav: dobra a i hrabra odluka,ali ipak što rekli ovi momci,sama nećeš mnogo da uradiš.Ali otom,potom valda računaš i stim.Srećan početak,i uzlazne rezultate ::novac::::novac::
 
Udaj se za mene ?!

Pa ako si baš rešio da se udaš, da pregovaramo :osmeh:

Šalim se malo, hvala momci na dobrodošlici. :ppozdrav: Znam ja da ću malo šta moći da uradim sama, pogotovo ako se opredelim za stočarstvo (a to me i vuče, ionako mi vezano za struku), ali se za sada u čačkanju oko voćnjaka poprilično dobro snalazim i sama. Za sada nameravam da posadim još neke voćke, na proleće neko povrtarenje, da vidim kako mi ide. Nešto stoke je ostalo, većinu sam prodala jer od kvaliteta nisu imale ni k, pa ću kupiti nešto normalno. Ima momčića u selu, al to sve tvrdo gazi ka pedesetoj, pa više i nisu baš momčići :) Znate kako, selo, devojke prebegle u grad, oni ostali i ebiga. Tužna slika srpskih sela.
 
Nazad
Vrh