Krava posle telenja ne moze na noge

Nicyolas

Član
Učlanjen(a)
10 Jan 2010
Poruka
651
Lokacija
Pozarevac
Skoro sam isao da komsili pomognem da oteli kravu ona vec nedelju dana ne moze da se odrzi na noge ni dva minuta noge joj drhte veterinar joj je davao nesto ne znam sta nisam ga pitao ! Da li neko moze da mi kaze sta se desilo? Lepo se otelila nije tele veliko 14 klia otprilike mozda i manje !
 
najverovatnije pad kalcijuma još ako je do kraja izmuzao prvi put imao sam i ja dosta toga tako da sam provalio šta je neka proba svaki dan da je preokrene da nebude na jednoj strani za ostale informacije na pp
 
Setio sam se dao joj je neki kalcijum i jos nesto posle joj je dao infuziju ali sta je u njoj bilo ne znam !
 
samo neka je preokrene svaki dan jer šanse su 50-60% da če ustati što se meni nije dešavalo nego dođu nakupci i za sto evra je odnesu
 
Pa ne znam ali ona vec nedelju dana ne ustaje !
Post je spojen: [time]1264537889[/time]
_________________________________________________
Recicu mu !
 
to je onda sve manje šanse bez zezanja najozbiljnije ti kažem što duže ne ustaje sve su veće šanse da neće ustati
 
neka je okreće svaki dan ili vas nekoliko da je opaše sa jedne i druge strane sa nekim pajvanom ili kako se kaže i da probate da je dignete jedino to ostaje još
 
ako je dignete neka malo stoji uz pridržavanje mi smo to radili ali nije se izvukla
 
Ma ova sama pokusava da ustane prednje su joj ok ali zadnje kao da su od papira po jedan min !!
 
kad ti se oteli krava ili junica nemoj do kraja da je izmuzaš nego samo toliko da imaš za tele ja tako radim i hvala bogu nikad problema
 
to ti je dosta ,jel ti pala nekad ja otkako tako radim nikad problema a pre toga 4 krave otišle
 
Nekom je ovo sve smesno,ali ti nikyolas otvaras stvarno sve zanimljivije teme koje su i skakljive u nasem poslu.Pazi ovako:svaku kravu kad se oteli do sada smo izmazali do kraja(mada sam cuo odavno da ne treba),ali jedna krava evo tri teljenja nam pada za redom.Posle telenja ustane,deluje sve ok,a uvece ili sutra ujutro BAM!Ne moze da ustane.I onda sto kaze todor,prevrtanje infuzija,kalcijum dva tri dana,a onda uvece skupim drustvo, pajvani,i taj veterinar naravno,bacimo joj hladne vode u uho i na glavu,napravimo galamu i ona skoci.Onda rugi put,kaze da je kao prilikom telenja nagnjecen zivac u krstima pa zato nemoze na noge(zadnje).E sad,kaze doktor,posto je evo 6 put ostala steona,nema vise kockanja,dacemo joj pre telenja kalcijum u vidu nekog gela,sirupa neznam ni ja,oralno da bude preventiva.Inace to hoce da se desava bas visokomlecnim kravama,a moja je npr.tu do 3ol??I kad sva ta parada prodje,Bogu hvala,ja kupim moje tele?!Al'sta ces....idemo dalje. :cao: :cao:
 
Nicyolas je napisao(la):
Pa ne znam ali ona vec nedelju dana ne ustaje !
Post je spojen: [time]1264509089[/time]
_________________________________________________
Recicu mu !
ako toliko dugo ne ustaje mozda je najbolje prodati je dok jos mozes.inace je kod mene bio slucaj kad je krava lecena zbog "pada kalcijuma" a u stvari je bio problem u karlici i naprsnucu iste
 
Cim ona proba da ustane, i drhte joj noge cist nedostatak kalcijuma. Ako posle prvog davanja glukoze, kalcijuma i roborante-callier-a i.v. nije ustala, ponavljaj dok ne ustane. Okrecite je redovno sa strane na stranu da joj ne utrnu noge. Nije cak ni svaki kalcijum isti, ubedljivo je najbolji je Calciveyxol 38, proizvodjaca Veyx Pharm Gmbh. I meni je pala jedna pre 4 dana, dobijala je dva puta neki kalcijum Surcalce, i nece i nece, kad je dobila ovaj drugi odmah se podigla.
 
lalo nije sve i u kalcijumu nekoliko vrsta su probali kalcijuma i taj tvoj što si rekao i opet došli nakupci i nekako dali 100e za kravu od 750kg i odneli je čak mi je za jednu kravu nakupac dužan 100e ali ga nikako nemogu navatati u đurđevu
 
Nazad
Vrh