Vijetnamska svinja

Stari su oko dva meseca, a ako bog da treba da mi stignu do kraja nedelje jos dva komada po istoj ceni! :D
 
Ma i kod nas ih cene dosta, ali kad vide da ne mogu da ih prodaju onda ih daju za jeftine novce samo treba strpljivo cekati! ::namigivanje::
 
Pozdrav za sve uzgajivače svinja, interesuje me da li je iko konzumirao vijetnamce i kakvi su utisci/karakteristike. Hvala i srećan rad, još malo pa svinjokolj. :ppozdrav:
 
futurefarming je napisao(la):
Pozdrav za sve uzgajivače svinja, interesuje me da li je iko konzumirao vijetnamce i kakvi su utisci/karakteristike. Hvala i srećan rad, još malo pa svinjokolj. :ppozdrav:
E za karakteristike ne znam tacno ali da im je slanina ukusna to garantujem!!! :D
Evo nekih slika sto sam slikao starog sa sa slaninicom i sunkicama ::namigivanje::


 
Hahaha :D Lijepo, samo malo je to ::namigivanje::
Mislim da ih se ne isplati klati, jer skupe su, a male, nema mesa. Ako ih baš imate puno, može klanje, al da se kupuje pa kolje, to ne :nono:
 
perje je napisao(la):
Hahaha :D Lijepo, samo malo je to ::namigivanje::
Mislim da ih se ne isplati klati, jer skupe su, a male, nema mesa. Ako ih baš imate puno, može klanje, al da se kupuje pa kolje, to ne :nono:
Pa tu si donekle u pravu, zavisi od cene po kojoj kupujes odraslog Vijetnamca!
Jedino sto pri klanju dosta mase se izgubi na creva... i onda ne dobijes onu kolicinu mesa ili slanine koju si ocekivao ::namigivanje::
 
Sigurno je sigurno. Draže su meni velike svinje. Ima slanine :D Već dugo gledam po oglasnicima, ali nema nigdje ispod 500 kn(70 eura). Ima jedan što hitno prodaje 2 odrasla po 350, ali je daleko....
Izgleda da treba bit uporan pa svaki tjedan zvati :sta:
 
A pa Badja ovo baš lepo izgleda, ako je Stari pripravljao, sve chestitke, šunkice i slaninica kao lutke! :ppozdrav: :bravo:

Ne bih ja njih kupovao radi tova ali kad već stasaju, treba napraviti mesta za mlade a meso i slanina sigurno nisu lošiji od domaćih svinja.

Pošto su iz jugoistočne Azije, kako podnose hladnoću, da li treba neko grejanje u svinjcu ili nešto?
 
futurefarming je napisao(la):
Pošto su iz jugoistočne Azije, kako podnose hladnoću, da li treba neko grejanje u svinjcu ili nešto?
Kod mene nemaju nikakvo grejanje, doduse ja imam zatvoreni objekat i par krmaca u njemu tako da unutra nije nikad hladno zimi! U nekom otvorenom svinjcu stvarno ne znam kako bi im bilo.
 
Cuo sam price da im je meso zdravo kao i kod mangulice, nesto u vezi holesterola, ali ne znam da li je tacno.
A i ja bih voleo da imam krmacicu... zvao bih je Gica :haha: :haha:
 
Pozdrav narode, :cao: nov sam na forumu, prijavih se isključivo zbog ove teme da bi nekom pomogao (ako mogu naravno), ali i da bi nešto novo naučio o ovoj rasi.
Sam naziv nam kaže da ova rasa vodi poreklo sa Azijskog kontinenta, tačnije iz Vijetnama.Spada u primitivne rasu svinja. Što se tiče oblika ove rase verovatno svi znate kako izgleda....kratkog je trupa (duzina oko 100 cm), male visine 50 cm, širina je negde oko 30 cm, ovo su podaci o odrasloj jedinki Vijetnamske rase. Težina je negde oko 60 kg.Mnogi se pitaju zašto ova rasa ima veliki abdomen (stomak), e pa to je zbog ishrane....u prirodnim staništima ove svinje jedu zelenu hranu (bambus, travu, lišće...) zbog te teško svarljive hrane, koju unose u organizam u velikim količinama imaju veliku zapreminu želudca, što naravno utiče i na zapreminu stomaka.Godišnje se prasi 2 puta, prosek prasadi po leglu je 8 komada, ali taj broj može da bude veći tj. često u leglu bude preko 10 prasića, ali nemoj te se iznenaditi kad vam krmača oprasi svega 2-3 praseta, to se dešava i kod mladih krmača,a ne po mišljenju mnogih zbog starosti krmače odnosno kod starih krmača.
Veličina praseta starosti 1 dan, odnosno tek oprašenih prasadi je kao prosečan klip kukuruza.
Vijetnamci su rano stasne svinje, prvi estrus javlja se već sa 18 nedelja, ista situacija je i kod muzjaka tj. polno su zreli sa oko 5 meseci.

Post je spojen: [time]1291498049[/time]
_________________________________________________
Ishrana: Treba ima davati sto vise voća, povrća,trave, a najbolju kombinaciju u ishrani predstavlja ispust na otvorenom tj ispaša.Osnovnu hranu ipak čini kukuruzna prekrupa, a nekoliko dana pred prašenje i u toku dojenja prasadi treba postepeno preći na koncentrat za krmače dojilje (15 % proteina).Kad sam već stigao do dojenja, da kažem nešto i o prasićima...počinju da jedu sa 3 nedelje, odvajaju se sa 2 meseca.Kad se oprase NE seku im se zubi, ni repovi.(Možda je neko od forumaša ko ima vijetnamce sekao zube prasićima, ja nisam jer hvala Bogu do sada po tom pitanju nije bilo problema). Gvožđe (Fe) za 3 god uzgoja nisam nikada davao prasićima i nije bilo problema.
I tako tekstu nikad kraja...imam još mnogo, mnogo toga da napisem,ali stedim na tekstu jer se nadam da ću možda izdati i neku knjigu o Vijetnamcima....još jedna informacija o donosu mesa i masti je 50 % prema 50 %, to sam čuo od ljudi koji su klali, jer kod mene se ova rasa neće klati....

Post je spojen: [time]1291523275[/time]
_________________________________________________
A specijalno za sve forumaše da kažem nešto i o ceni...Prava cena u Srbiji je 25 do 30 e za komad, naravno ima za skuplje pare, ali i jeftinije....mnogi su verovatno kao i ja naleteli u Subotici na vijetnamce po ceni od 1000 din za prase,e razlozi za tu cenu su sledeći:ljudi tamo drze po 10-20 krmača pa po 10 prasića da oprasi svaka, računajte i sami...sta da rade sa tolikim prasićima pa ih daju skoro za dzabe....zatim kvalitet je uzasan od 100 prasadi biće mozda 1 ili 2 da valjaju, ovo ostalo je sve 0, (ne bih da me neko pogrešno shvati, ne pišem ja ovo da bi nekoga vredjao ili da bi sebe kao odgajivača reklamirao) već želim samo da ukažem na neke probleme u ovom slučaju je problem u odnosu cene i kvaliteta.
Ovog proleća nabavio sam muzjaka koji je po pitanju kvaliteta odličan, u selu imaju 2-3 legla od njega, pa ćemo videti kako će se pokazati i kakvi će biti prasići, naravno kvalitet se nemože popraviti sa jednim leglom i za kratko vreme.....polako pa do kvaliteta.....
Ko želi da čuje nešto više o Vijetnamcima može da mi se javi na br. mob. 064_505_36-81 Pozdrav iz Bezdana.....Milan

evo jedna slika krmačice koja je nabavljena sa "strane" nije moja,ali je kvalitet odličan(uporedite veličinu glave, ušiju, visinu i ostalo sa nekim primerkom "domaćeg porekla")

Post je spojen: [time]1291548729[/time]
_________________________________________________
insr2x.jpg
 
Milane evo jedan link da nam se ukratko prestavis http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/
Interesujeme dali proizvodite priplodni materijal ove rase , voleo bih da imam par primeraka , za susenje-dimnjenje mesa , cuo sam da su dosta zdravije za ishranu , a nisu zahteve .
Nudio mi jedan seljanin da mi proda 1 porodicu , samo sam vepra trebao da zamenim , al se nisam dovoljno zagrejao , kupio sam tad od njega Landrasa ( 10 kom za tov )
 
Početkom sedamdesetih godina, posle gledanja crtanog filma (aka inatrc mlif), obilato konzumirah TV Dnevnik RTB (tada je postojao jedino Prvi i Drugi program lokalne srpske TV).

Posebno zapamtih skromnu, nežnu gospođu/drugaricu iz Republike Vijetnam i njenu neustrašivu borbu protiv imperijalista:
~ Nguyen Thi Bình
~ Nguyen Thi Binh (fotografije)

Za vijetnamsku svinju čuo sam tokom studija stočarstva. Nije mi bila zanimljiva, osim kao potencijalni izvor gena plodnosti tokom meleženja sa drugim rasama.
~ Vijetnamska svinja (slike)

Potrebno je istaknuti neophodnost stručne i naučne zaštite svih primeraka uvezenih stranih rasa domaćih životinja, u ovom slučaju: vijetnamske svinje.
 
Prevedeno na lokalni srpski jezik:
Bibliotekar se zalaže za potpunu registraciju i dalje korišćenje uvezenih vrsta domaćih životinja i njihovu kontrolisanu upotrebu za meleženje pod skrbnim nadzorom Ministarstva poljoprivrede i naših naučnih Instituta za stočarstvo.

::svaka cast::
 
Rale, imam trenutno nekoliko prasića(za sada su oni jedina kategorija koju prodajem), da se ne bi ljutili administratori foruma i da ne shvate ovaj post kao oglas, možeš me kontaktirati na br. mobilnog, pa ćeš čuti šta te interesuje....


Vidim da nisam jedini koji ne razume poruku od Bibliotekara...može li malo jasnije da se objasni..? Hvala
 
Nas biblioekar hoce da ja ne jedem vijetnamsko meso :haha: :haha: :haha:
Sacuvao sam broj vaseg telefona jer ja na prolece mozda pokusam , da nesto nabavim za sebe , sad sam u stisku sa prostorom svi objektisu puni .
Ukoliko budes imao potrebe da das oglas na forumu imamo deo za to namenjen :cao:
 
ok...Trudim se da cele godine imam prasadi kako bi ponuda bila stalna, javi se slobodno..i ne samo zbog "nabave" već i kad ti nesto zaskripi oko njih, ako znam pomoću ti, a trudim se sto vise saznam....i da ne zaboravim sve sto je napisano na netu je iz mog ličnog iskustva u odgoju ove rase.....i još nesto nemoj Rale da mi persiras :nono: ja sam verovatno mladji od tebe... :D
 
Nazad
Vrh