Herbicidi u kukuruzu

Sve je bitno.Nije samo sedi na traktor sipaj otrov i prskaj,mnogo stavki zavisi da dobro deluje otrov na korove ane na gajene biljke.Ne bi Bajer kompanija i druge jake kuce ulagale toliko u istrazivanja novih supstanci takozvanih protektenata da sprece fitoksicnost na gajeni usev.
 
Normalno da je na Vaš "račun" jer bih stavio "@" da je upućeno nekom drugom.
Čovek je lepo napisao da je prekoračio propisanu dozu po hektaru.
Vi ste se raspisali u pogrešnom pravcu.
 
nije do doze. kaze doza do 0,7 ,a on stavio 0,75 maltene zanemarljivo jaca koncentracija. Jaca koncentracija moze da bude i ako ne radi mesac kako treba , negde isprska malo jacu negde malo manju konc. al mu ta malo jaca konc. ne skodi. Skodi kad je ozbiljnije veca konc.

P.S. nemorate da mi persirate.;)
 
10-ak godina radim uslužno prskanje, 100-tinak hektara godišnje sa svim i svačim. Različiti uslovi, herbicidi, gazde, godine, temperature... Nemojte biti tako isključivi u konstatacijama, ostavite malo "lufta" izmedju teorije i prakse.
 
Prskam i ja ... postoje neke stvari koje se ne vide golim okom, a za te stvari potrebno je poznavati fiziologiju biljaka,nacine delovanja herbicida i slicne stvari. Ako se ne vidi neki simptom to ne znaci da se nesto ne odvija u biljci,sto u krajnjem bilansu znaci manji prinos,nekad manje skodi prinosu nekad vise.

P.s. nemojte da se ljutite ,ali zasto je onda samo 2% biljaka osteceno, zasto nije 100% ili 50% .
Princip najslabije karike, nista drugo.
 
Robins neznam zašto si dodavao okvačivač trend kad ga Motikan već ima u sebi. Što se tiče doze primene niste preterali kod nas idu po hektaru i do 1 litre, ja sam išao sa 0,8 L po h.
 
I Dragan 18 i Kostović su po meni apsolutno u pravu samo im se dijalog malo razišao.
Moj lični stav je da nikad ne treba ići na maximalne preporučene doze i da je bolje ranije prskati kukuruz.Pod ranije mislim, da ako preporučuju od 2-7 listova,bolje je iću u 5 listunego čekati 7 list.Naravno pod pretpostavkom da je većina korova izašla.Što je kukuruz manji ,manje upija sredstva i manja je šansa da pati i dođe do smanjenja prinosa.Svaki herbicid je štetan po kukuruz ma koliko mislili da nije.Neki manje ,a neki više.
 
Robins neznam zašto si dodavao okvačivač trend kad ga Motikan već ima u sebi. Što se tiče doze primene niste preterali kod nas idu po hektaru i do 1 litre, ja sam išao sa 0,8 L po h.
Pre prskanja sa Motikanom smo prskali neke njive sa Calistom za koji treba okvašivač pa kad smo prešli u drugu mi nastavili. Danas idem da vidim dali je kukuruz pregurao krizu.
 
Ja uzeo talisman(1220 din) i Plamen(1500 din),iste otrove sam koristio i prosle godine i bio sam zadovoljan...
 
Pitanje za korisnike Kalista, posle koliko on "odradi" posao?Prskao sam petak/subota danas,utorak, jako slabo se vidi delovanje.cak imam utisak i da se nevidi tj nesto malo po meksim travama.Doza 0,22l/ha+ nikosulforon 0,5lha.
 
Pitanje za korisnike Kalista, posle koliko on "odradi" posao?Prskao sam petak/subota danas,utorak, jako slabo se vidi delovanje.cak imam utisak i da se nevidi tj nesto malo po meksim travama.Doza 0,22l/ha+ nikosulforon 0,5lha.
hladnjikavo je bilo. kanda korovi sporije venu kad je 'ladno.
3-4 dana nisam bio na njivi a 10 dana je od prskanja i skoro da nisam primetio promenu od poslednjeg obilaska.
 
Pitanje za korisnike Kalista, posle koliko on "odradi" posao?Prskao sam petak/subota danas,utorak, jako slabo se vidi delovanje.cak imam utisak i da se nevidi tj nesto malo po meksim travama.Doza 0,22l/ha+ nikosulforon 0,5lha.
Sporije se uocava delovanje [ iskustvo iz prosle godine], ali posle 10-12 dana pogledaj...
 
Nazad
Vrh