Herbicidi u kukuruzu

@ za steva 1984


kolko idu ovi otrovi po ha?eleminator je za muhar sitni. a motikan zasta ?planiram i ja to da kupim.:ppozdrav:
 
Motikan idem po jutru 0,4 l a eliminator 0,8 l .Tako su mi prodavci preporucili.E sad po hektaru to ide od o,5 do 0,7 litara motikana i 1 do 1,25 litara eliminatora tako pise na pakovanju.Motikan je za sirokolisni korov.Njega sam prosle godine kombinovao sa protivelom 0,4 l motikana i 0,7 l protivela.Eliminator je isti sastav sto i protivel pa sam to kupio.Sad bi da probam o,5 litara motikana i o,8 eliminatora po jutru valjda nece kukuruzu smetati taj jedan deci motikana vise
 
Pozdrav svima na forumu. Kukuruz prskam svake godine posle nicanja, preparatima koji deluju preko lista. Godinama sam koristio Tarot Plus. Mislio sam ove godine da probam Cordus 75 WG, isti je proizvodjac pa verujem da je jednako dobro uspesan kao i Tarot Plus. Kakva su vasa misljenja i iskustva. Zna li neko priblizne cene ovih preparata? Unapred hvala.
 
Kordus je 2800 dinara pakovanje od 80 gr. u hemoslaviji.Ja sam ga pre 2 godine koristio u kombinaciji sa matonom sprzen je korov bio samo tako mnogi me pitali kakva je hemija imao sam samo problema sa matonom kasno smo radili sa njim vec je bio poveci kukuruz i bila je kisa sa jakim vetrom skoro pa nevreme i dosta je popucalo stabljika do same zemlje puklo kao da je odsekao neko biljku makazama
 
Kordus je 2800 dinara pakovanje od 80 gr. u hemoslaviji.Ja sam ga pre 2 godine koristio u kombinaciji sa matonom sprzen je korov bio samo tako mnogi me pitali kakva je hemija imao sam samo problema sa matonom kasno smo radili sa njim vec je bio poveci kukuruz i bila je kisa sa jakim vetrom skoro pa nevreme i dosta je popucalo stabljika do same zemlje puklo kao da je odsekao neko biljku makazama

Hvala puno. Reci mi samo sta je taj maton, zbog cega si ga dodavao? Kod mene su neki i Tarot Plus kombinovali sa nekim drugim preparatima, ja sam ga koristio bez icega, samo okvasivac Trend. Nasao sam negde da se proizvode pakovanja samo od 8g, 40g i 400g i da ide 40g/ha. Kako bi delovao sam?
 
Kod mene je problem sto spremam pred samu setvu tako da korovi ne krenu bas rano nekada kada kukuruz bude i do 8 listova. Prskao sam sa Tarotom+ i nije bilo vecih posledica po kukuruz. Video sam da Cordus moze i do dva lista vise od Tarota+, Zato bih ga probao ove godine na nekim njivama, pa da uporedim. U svakom slucaju hvala puno. Javicu se sa rezultatima posle prskanja. Pozdrav.
 
Radili smo i mi sa tarotom ali mora se malo promeniti hemija nemoze se stalno ista forsirati pocinje korov da se privikava.I ja tako pred samu setvu pripremim pa je jos korov mali ima njiva gde sam preuzeo arende od prosle i preprosle godine pa su sirak i ostale biljke ranije probile pa je vec oko 10-15 santimetara sirak sutra ili prokosutra ce njive biti oprskane pa cemo videti sta ce biti
 
I ja isto mislim. Vec duze vreme prskam sa terotom i odlican je ali vec u nekim njivama kao da nije vise uspesno kao ranije. Prosle godine sam zeznuo stvar sa tarotom na nekim njivama. Naime poprskao sam neke njive i ubrzo posle toga je pala kisa i padala je nekoliko dana. Tu mi je prskanje slabo uspelo i kukuruz se kasnije do kraja mucio, imao je dobar klip ali je ostao mali i kao da je zakrzljao, a u ostalim njivama gde sam poprskao posle tih kisa, gde je kukuruz i prerastao uspelo odlicno. Da li je moguce da je otrov koji je kisa sprala sa biljaka dospeo u zemljiste odakle ga je kukuruz uneo u sebe preko korena? Kod mene nece jos prskanje posejao sam pre 10-ak dana tako da tek sad izbija iz zemlje.
 
danas sam jedno KJ isprskao sa matonom protiv palamide,tako mi preporucili da je maton za palamidu
 
Ja sam uzeo Callisto Esteron i Palacid. (esteron-2,4 D , Palacid-Dikamba 480g) Imam 3 jutra kukuruza pune palamide, to cu da prskam sutra sa Callistom, kukuruz je u fazi 3 lista , posto tu njivu radimo prvi put ove godine ko zna sta ce izbiti od korova sad kad malo jace ugreje. Nadam se da cu sa Calistom da resim problem i onih koji ce tek da niknu i onih poniknutih. Opet na drugoj njivi ima samo obicne sirokolisne trave, tu cu da idem sa Esteronom ,a Palacid sam namenio za preorano luceriste i samoniklu lucerku. Ostalo cemo videti kad nikne sa cime udarati.
 
Stresno je vreme za Esteron , po recima moje sestre zastitarke koja radi na imanju Calisto resava palamidu.... e sad...
 
Ja sam radio sa Callistom 3 godine pa sam odustao jer praksa govori suprotno . Dobar je Callisto ali palamida se regeneriše .
 
Nece ni esteron nista pametno uraditi u tom slucaju, a ni dikamba. Kod kalista je dobro sto brzo deluje, da je zaustavi u porastu na brzinu jer njoj ne smeta hladnije vreme . Gledao sam ja dejstvo Dikambe na palamidu, zaustavila se u porastu i kasnije nastavila a za to vreme ugusila kukuruz.
 
Juce i jutros je mraz kod nas na nekim delovima obrao kukuruz sve je izgoreo kao da je spaljen
 
Nazad
Vrh