Herbicidi u kukuruzu

Veoma važno što se tiče herbicida i njihovog mešanja koje sam davno prvo nastradao pa posle od pametnog zaštitara naučio, naime nepiše svugde dali se i kako se mešaju razni herbicidi neki se mogu mešati a u literaturi to nepiše iz razloga zaštite brenda a ipak nije toliko delotvoran na pojedine korove i potreban mu je dodatak nekog drugog herbicida za uspešno delovanje a da se tu nebi napravila greška postupak koji ja koristim je sledeći, herbicide koje bih želeo kombinovati pogotove tečne u razmeri koji preporučuje proizvođač sa malim špricom medicinskim-plastičnim odmerim jedan deo od svakog i u flašu od dve litre sa jednom trećinom vode uspem herbicide i potom dodam vodu do grenice i postotka primene na njivi sve se to lepo izmeša prodrma da se stvori kompaktna masa i ostavi da stoji bar dva sata, potom se vizuelnom metodom pregledava šta se dešava, neki se ne talože i nevidi se nikakva razlika u flaši kako gore dako i dole znači dozvoljeno je mešanje bez ikakvih problema, ako se rastvor kako kažemo slegao i u donjem delu flaše spala aktivna materija tj. herbicid polako se flaša pomera obaranjem na dole i ako je prilikom obaranja dolazi do brzog mešanja unutar flaše i to je dobro samo uz napomenu da je kod takve vrste herbicida potrebno stalno mešanje da nedođe do slaganja dole u dnu prskalice pa kad sa krene sa aplikacijom na samom početku parcele ostane jasno vidljivo delovanje tj. izbacivanje skoro svog herbicida i tu iduće godine neniče ništa samo napomena da se prilikom prevrtanja flaše nevrši mućkanje već polako polaganje, i treća varijanta je kada se flaša obara i nedolazi do mešanja već "talog" prati dno flaše i posle prevrtanja ostaje po dužini flaše ja uglavnom proveravam još dodatnim drmanjem flaše samo par puta i ako nakon toga dođe do mešanja koristip preparat ali uz nešto povećanu opreznost, a naj gori slučaj je kada pomešate preparate i prilikom prevrtanja vidite kao grudvice tj pokazuje se nemogućnost mešanja to ni ne pokušavam da koristim a ovog provera je još bolja ako takvo sredstvo polako otočite kroz levak sa sitom i u situ ostanu talozi koji su gušći neko herbicide koje smo sipali nemojte ih upšte mešati i koristiti uz jednu napomenu da i ovde se dolazi do greške jer ljudi protresu flašu tada se faktički preparati izgledaju izmešano a nije tako. Važno je imati malo strpljenja oko ovoga i rezultati nemogu izostati tj. greške su svedene na najmanju moguću grešku, izvinite na malo opširnosti ali smatram da ovo može samo pomoći pogotovu ljudima koji su početnici i pomalo neuki oko ovih stvari.
 
Ja radim odvojeno jer prvo radim sa 2,4 d pa kasnije mesam dikambu sa nekim sulfoniureama.
I ja radim na potpuno isti način.Stim da je u svemu tome najbitnije znati šta od korova ima na njivi i šta se treba primeniti.Na većini njiva, gde sam odradio zemljišno prskanje i te večeri palo 7 litara/m2 kiše, nije bilo potrebe da se radi sa 2,4d preparatima.Ništa sem suncokreta(što je normalno) nije niklo.To čekam i u šestom listu radim sa rimexom i nešto na bazi dikambe.
 
@diklofen
Da li si radio do sad sa Rimexom? Do kog lista se moze prskati snjim? Ja planiram sad da prskam sa Rimexom i Siranom u kombinaciji, na jednoj prskalici (4kj) Rimex 100gr, 1.5l Siran, 1l Dimark, 20gr Peak-a...
 
Poslednja izmena:
Dnas gledao talisman 1390din l
neka dva kineska 920 din l tj.jedan je agromarketov ( NIKOSULFURON)
motivel 3300 din l
laudis 2500 l
calisto 2700din za 1ha
maton 620 din
monosan 450din
 
i ja sam uzeo talisman još zimus ne sećam se tačno cene koja je bila ali je bio oko 30%jeftiniji nego bilo koji preparat.Uz njega sam uzeo i Galenikin Plamen tako da će me hektar izaći oko 3100,00 dinara
 
Prošle godine radio sa 60gr/ha Rimexa na parceli od 11ha.Učinak za mene prezadovoljan.Ove godine sve sa njim radim.
 
Šta mislite oće biti problema za kukuruz? Naime danas sam prskao prije nicanja (kako vi kažete na crno,kod mene je na sivo pošto mi zemlja nije crna) sa Merlinom i Acetohlorom. Kad je već bilo kasno vidim da je u jednoj njivi dosta kukuruza tek niklo. Oće li preživiti ili će ga spaliti?
 
Taj isti Talisman o kom ti pričaš ti je čist Kinez.Aktivna materija je kineske proizvodnje tako da nemaš potrebe gledati na poreklo.
 
"Nisam toliko bogat da kupujem jeftino " Danas kupio Laudis 2300 din / l i Motivell 2800 din / l ............
 
Hajde ljudi odgovarajte na postavljena pitanja....

Sutra bi tukao parcelu gde kukuruz jos nije nikao,al' se trava lepo postavlja.Sirak,poponac,divlji suncokret,palamida....to bi tukao totalom.2-3lit po ha.
Da li smem nesto da stavim i za crno?
 
odgovor na šandorov post ali si se ti u međuvremenu ubacio a i za tebe važi calisto za delovanje preko zemljišta
 
Hajde ljudi odgovarajte na postavljena pitanja....

Sutra bi tukao parcelu gde kukuruz jos nije nikao,al' se trava lepo postavlja.Sirak,poponac,divlji suncokret,palamida....to bi tukao totalom.2-3lit po ha.
Da li smem nesto da stavim i za crno?
Ja sam to isto pitanje postavljao par puta i nikad mi niko nije sa sigurnošću odgovorio.
Ja sam odradio na suncokretu 2l/ha Valsagarda+1,5l/ha terbisa+2l/ha glifola.Sve ću znati kad ove kiše prođu i odem na njivu.
 
Šta mislite oće biti problema za kukuruz? Naime danas sam prskao prije nicanja (kako vi kažete na crno,kod mene je na sivo pošto mi zemlja nije crna) sa Merlinom i Acetohlorom. Kad je već bilo kasno vidim da je u jednoj njivi dosta kukuruza tek niklo. Oće li preživiti ili će ga spaliti?
Mislim da se ne jedis. Nece mu biti nista ni da je iznikao.
 
Nazad
Vrh