Herbicidi u kukuruzu

Ma nema veze ako je klijao. Radilo se i pred samo nicanje. Ako je suvo onda pogotovo, jer se total na zemlji razlozi vrlo brzo.
 

Ovo je parcela tretirana totalnim herbicidom pre nekih 7-8 dana. Ima i kontrola mada ne namerno ostavljena, ovo mi se nije dosad desilo. Stari se polako! Zemljiste je namenski pripremljeno za setvu cim se moglo uci - istovremeno sam pripremao za setvu lucerke, i onda 9 aprila posejan D-11. Stavio sam 5 litara totala na nekih 250-300 litara vode.


Ovde je u prskalicu prilikom polivanja na crno ubacen Monosan zbog palamide.
 
Ради проширења спектра деловања и на оне корове на које не делује или делује недовољно ефикасно, Матон се у кукурузу може комбиновати са већином хербицида који се примењују после ницања усева и корова , при чему се у таквим комбинацијама смањују количине. Тако на пример Maton посебно добро делује у комбинацији са препаратима на бази атразина и то ако се користи 0,5-0,6 Л/ха Maton + 1 кг/ха препарата на бази атразина, када кукуруз достигне развојну фазу 3-5 листова. Ако на парцели има паламиде и попонца количину Matona повећати на 0,7Л/ха.

Evo sta kazu u Chemical Agrosavi
 
Ja imam jednu parcelu na kojoj se u jednom delu svake godine javlja poponac. Odradimo prskanje sa Monosanom ili Matonom ali on prezivi.
Da li bi Banvel ili nesto drugo (a da nije total) moglo da pomogne?
 
Poponac je vrlo zahebana travcica sa lepim cvetom. Cini mi se da bi ga trebalo tuci kad se pojavi cvet samo tad kukuruz bude poveci! Ocistite ga totalom na strniste.
 
Ради проширења спектра деловања и на оне корове на које не делује или делује недовољно ефикасно, Матон се у кукурузу може комбиновати са већином хербицида који се примењују после ницања усева и корова , при чему се у таквим комбинацијама смањују количине. Тако на пример Maton посебно добро делује у комбинацији са препаратима на бази атразина и то ако се користи 0,5-0,6 Л/ха Maton + 1 кг/ха препарата на бази атразина, када кукуруз достигне развојну фазу 3-5 листова. Ако на парцели има паламиде и попонца количину Matona повећати на 0,7Л/ха.

Evo sta kazu u Chemical Agrosavi

lepo kazu samo sto se atrazin vise ne proizvodi
 
Strnjiku sam prosle godine prskao totalom,posle sejanja a pre nicanja sam prskao herbicidima za uskolisne i sirokolisne korove,nema nikakvih travki osim poponca koji tek nice kojiperios to jest u kom uzrastu poponaac se najbolje unistava,kukuruz mi je u fazi 2 pera,sejam je 6.Aprila a prskano je pred samu kisu prosle nedelje.
 
Nazad
Vrh