Herbicidi u kukuruzu

ranije sam već pisao o herbicidu viktus duo to je agrosavin herbicid i sastoi se od dve aktivne materije rimosulfuron i nikosulfuron i ide 90gr/hektaru ja zvao u sgro savi i raspitivao se ima li su ga samo u šimanovcima, zrenjaninu i vršcu e sad koliko je dobar videćemo
 
grunt je napisao(la):
Ja sam iz tog razloga presao na PINUSOVE preparate ove godine i prezadovoljan sam,oni su mi zlatna sredina a i pakuju se u Austriji.Ako zatreba nekom nek mi se obrati na pp.
pinusovi su proizvodi super jer je to motivel 100% moj je prijatelj distributer za pinus i kaže da je to 100% motivel, kad su slovenci nešto napravili a da to nije prepakovano i kvalitetno. kod nas je pinusov motivel 28 eura 1 litar ili 47km
Post je spojen: [time]1276176820[/time]
_________________________________________________
adamov zoran je napisao(la):
Post je spojen: [time]1276210823[/time][/right]_________________________________________________
kod mene je već 8 lista ja samodradio na rizik sa pinusovim motivelom i cambio imam malo sirka i štira ali najviše ambrozije i danas sam oprskao a i kukuruz je dobio boju od sunčani dana pa sad i ne izgleda loše kao pre deset dana kad je bio žut od silnih padavina. dao sam u prihranu 400kg kana i 250kg ureje po 1h. jer nisam stigao ureju kupit i zaorat pre toga sam 250kg po 1h dao 3x15 npk,kutina i mislim da i gnojiva nisu ista, da mi je znati od kojeg su proizvođača najbolja:haha::haha: sve mi je čudno.
hvala unapred
 
VIKTUS DUO aktivna materija rimosulfuron 107g/kg i nikosulfuron 429g/kg za razliku od motivela i sirana gde je aktivna materija nikosulfuron ali samo 40gr/lit
 
pidikanac je napisao(la):
VIKTUS DUO aktivna materija rimosulfuron 107g/kg i nikosulfuron 429g/kg za razliku od motivela i sirana gde je aktivna materija nikosulfuron ali samo 40gr/lit
da ali doza primene VIKTUS DUO je 70g/h za sirak iz semena i 90g/h za sirak iz rizoma. Kada se preracuna aktivna materija za tu dozu primene dobije se da prskas sa 30,03 odnosno 38,61g nikosulfurona po hektaru, sto je nesto manje od 40g nikosulfurona iz MOTIVELA.
 
ubeđen sam da bi prosečan zaštitar imao što šta da nauči na ovom topiku.
aktivne materije, grami, procenti, generička imena...
doktorirali ste temu!
 
mogu vam reći da je tarana u pravu jer sam i sam doživeo da u poljoprivrednoj apoteci neznaju mnoge stvari čak i neznaju ni da postoje mnogi preparati pa mi se i čude kad im nešto tražim nekažem da ja sve znam ali ovde na forumu se mnogo toga nauči i razmeni i :D iskustvo i znanje
 
oni sto rade u poljo apotekama su trgovci, gledaju samo sebe ::novac::
nemaju hektara iskustva u oblasti zastite bilja
 
Da ljudi slazem se sa vama u vezi apoteka i radnika u njima,ja kad ih nesto pitam ili trazim nesto konkretno oni kazu sta ce vam to ::namigivanje:: ja trazim da vidim hemijski sastav i par preparata razlicitih proizvodjaca ali ne i cene naravno tad se odlucim za procenat hemijskog sastava a oni kazu da taj proizvodjac nije bas nesto :haha:A ja njima kazem ali je razlika u ::novac:: dok je sastav isti,oni me gledaju belo
 
Ovde kod nas(severni deo kosmeta) imamo par poljoapoteka sa par "strucnjaka" koji znaju da preporuce najskuplje preparate a sami nemaju ni bastu!!!!
npr, totalni herbicid, Boom effekat prodaje lik za 800 din/litri, a u njemu akt. mat. glivosat 480gr/l
isti taj herbicid u Kraljevu(100 km ili 2 sata voznje ili mestu u kojem odavde svi nekoga imaju) kosta oko 350din.....

Strucne sluzbe nisu aktivne, mislim na poljoprivredne stanice lokalnog karaktera koje bi trebale da proprate one koji seju.., kod nas ako nije njiva kraj asfalta ne moze da bude ogledno polje, ne zanima ih....
 
Ja sam pitao kod nas u zadruzi za neki herbicid za koji sam pročitao na internetu da li ga imaju, a oni kažu pa kupi ga na internetu, tamo gde si pročitao. :haha:
 
Ako vas interesuje smrt za palamidu imam dobru kombinaciju za koju zastitar iz apoteke nije ni sanjao da preporuci. Naime vec godinama na istu njivu eksperimentisem i do ove godine nisam uspeo da je skroz ubijem :D. doza je 1,2l/kj avalona+ 4dl/kj plamena oba od galenike. Dakle pojacao sam dikambu u avalonu. a sama dikamba nije bila 100% ubitacna prosle godine. :cao:
 
da upravu ste mnogo više se može čuti i saznati na forumu o primjeni i količini aktivnih materija u herbicidima nego što to znaju tgovci, oni za vama kasne po dve do tri godine jer niko neide po stručnim savjetovanjima. a iskustvo je najbitnije.
 
Zato više volim da koristim običan Monosan, koji u usevu kukuruza, ili pšenice, isto tako dobro uništi palamidu.
 
Nazad
Vrh