Herbicidi u kukuruzu

Ja bi trebao da prskam drugi prolaz split aplikacije Protivel+Motikan ali kiša neda.... Evo i sad pada....
 
francuz je napisao(la):
Uzeo sam Tarot+ i trend, kukuruz mi je u fazi 3-4 pero a na 1,6Ha..., kakva su vam iskustva?
Post je spojen: [time]1275647881[/time]
_________________________________________________
Naravno Murtonik kao komplement u prskalici 2kg/Ha
Odlican je netreba mu nista dodavati.
 
Ja bi tarotu dodao nešto da proširi spektar delovanja širokolisnom herbarijumu....
 
@ Mityoo
Ajd reci, nece biti na odmet.
Post je spojen: [time]1275686245[/time]
_________________________________________________
U pitanju je Tarot +, on valjda ima dzidza-midzu za sirokolisne, isn't it?
Post je spojen: [time]1275719106[/time]
_________________________________________________
@ KishRobert
[/quote]
kod mene iz split aplikacije (2x 15gr tarota po kj) je odneo sirak,'ebem li ga koji.a i nije ga nesto bilo puno....stavi i dikambu protiv sirokih ako imas u njivi...
[/quote]
Za split aplikaciju, pola doze predvidjene za parcelu sad a drugu polovinu za npr 10 dana, do kojeg pera sme kukuruz da odraste, da mu ne naskodi kasnija aplikacija? ili je umanjena doza pa kukuruz lako podnosi a korovi se uniste od 2 trovanja za 10ak dana?
Mozes li pojasniti?
 
Ako je tarot plus onda netreba ništa... A ako je tarot onda treba nešto dodati
 
Ja sam zavrsio sa prskanjem kukuruza,premasio je 8.list.Ako uspem barem cu ga ospartati ali s obzirom na vremenske prilike izgleda da ni od toga nista :udri:
 
Ja sam prskao sa najjeftinijom kombinacijom na crno acetohlor+hemazin samo na jednoj parceli moram da ponovim prskanje zbog poponca,ove ostale njive su ciste,u nasem kraju nisam video kukuruz koji je veci od sedmog lista ubi ga hladnoca.
 
Pozdrav svima. Svake godine prskam sa tarot plus wg, i odlicno je uspevalo cak i kada kukurus bude 8-9 lista. Ni ove godine nisam hteo nista da menjam, ali i sami znate kakvi su bili uslovi za prskanje, bar kod mene u zapadnoj Srbiji, kisa, kisa, kisa... Prskao sam kukuruz prosle sedmice kada je bio 6 lista, ali je posle par sati pocela opasna kisa i padala dva dana. Trava je malo nesto susnula ali je dobar deo ostao. Danas je prvi suncan dan od prskanja, da li sacekati jos koji dan da vidim sta ce biti sa travom ili da ponovo prskam i sa cim. Hvala unapred.
 
Ja imam problem,kukuruz extra od 8-10 listova..prskano pre nicanja i do pre 5-6 dana bilo cisto beton.Vukao sam na toj njivi stajnjak jesenas i bilo mi cudno da je tako cisto...medjutim sad je vec druga situacija,sve pocelo da buja i sirak iz semena,poneki iz rizoma i sirokolisne...xaos ljudi.Jedino mi preostaje LAUDIS i nista drugo,mozda necu moci ni da ga zagrnem za 15-tak dana...Ne znam ni sam
 
do kog lista moze motivel ako sam pre 10 dana isao sa o.4 l po jutru.sada ima oko 8 listova mogu li drugi tretman
 
recite mi da li ste culi da je neko, odn. da li moze da se prska kukuruz posle setve a pre nicanja totalom?
Naime, jutros sam sejao kukuruz na 2,5HA ali se pirevina pokazala skoro na celu njivu i to dosta..., obicno prskam na crno kombinaciju trophy+atrazin ali me zanima da ubacim i totala u pumpi, koju kolicinu npo Ha....... kakva su iskustva kod vas?
Molim za brz odg.
 
Ja sam ove godine probao.Dobro se pokazao jedan litar po hektaru.Nije ostavio posledice na kukuruz. Radio sam sa glifosavom što nije baš ni bitno.Pozdrav.
 
francuz je napisao(la):
recite mi da li ste culi da je neko, odn. da li moze da se prska kukuruz posle setve a pre nicanja totalom?
Naime, jutros sam sejao kukuruz na 2,5HA ali se pirevina pokazala skoro na celu njivu i to dosta..., obicno prskam na crno kombinaciju trophy+atrazin ali me zanima da ubacim i totala u pumpi, koju kolicinu npo Ha....... kakva su iskustva kod vas?
Molim za brz odg.









ja sam mešao total i dubinsko prskanje,odlično se pokazalo,išao sam 5l boom efekta po hektaru
 
Nazad
Vrh