Herbicidi u kukuruzu

Prskao sam na jednoj parceli sa Talisman (nikosulfuron), Cordus WG(nikosulfuron I rimosulfuron), I Equip sa ful dozama, i podjednako loše su odradili posao. Mada bilo je neko zahlađenje nakon tretmana, pa možda je i do toga. Očekivao sam da će mnogo bolje uraditi Cordus i Equip, ali i posle 2 nedelje se nije osušio. Manji je pocrveneo, ovaj veći žućkaste boje i bledo zelene, kako gde. Nakon toga je usledilo špartanje, pa koliko je povukao u koren povukao.
 
Poslednja izmena:
Pred par godina bio mi promakao sirak i to kolko oćeš veći od kukuruza , a kuruzi ko more . Bili u 12 lista tačno se sjećam , lomio traktor , ja uzmem Equip ,i on je super odraio posao . Znači izgorio sijerak viši od pojasa , bilo ih je i klasalih . To je bilo prije bar 4-5 godina. Kukuruz nije osjetio . Ove godine isto Equip ćorak . Ili se promijenio sijerak ili je Equip falš.
 
Kod mene Eqvip samo manji sirak suzbio onom većem ništa nije uradio ,ne znam šta je ali kod mene više on biti u kombinaciji neće,tražim alternativu.
 
Ni kod mene Equip nije uradio posao...Ubijamo sirak ove godine u soji ako treba i tri puta gde dolazi naredne godine kukuruz.:ppozdrav:
 
Kod mene je ove godine maister odvalio sirak i iz semena i iz rizoma. Ima (jednu od dve) istu aktivnu materiju kao equip, samo veci sadrzaj nego u equipu. Ubio je i sve sirokolisno. Eto, probajte sa njim.
 
Ja imam prljavu njivu i pre nicanja total,suva zemlja ,nekako niče kuruz,ali njiva još uvek zelena,polako se zuti njiva kuruz oko 5 lista,pade pljusak oko 60 l u prvoj dekadi maja,spljesko suv sirak u zemlju za dva dana opet sve zeleno od sirka,onda išao 1,5 l siran i 0.5 plamen i opet sprži i sirak i ovog puta manja palamida,i opet danas gledam sirak krenuo ko lud,sutra prekosutra fokus ultra i to je od mene .
 
Do kog pera moze da se tretira kukuruz sa equip-om? Pise da moze do 8og pera, a u praksi?
I za laudis kazu da moze do 8og, a moze i 15to, ali ne znam za equip da li ste tretirali i u vecem porastu?
 
Pre i posle upotrebe monsuna...
b937bc2c7a39da2af2c2901df13cea55.jpg
ed9c28513b2ae640b21ea5bc9aa38145.jpg
19f9e5d9479114d551c4627ebb7c8934.jpg


Послато са VIVAX FLY 2 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ove godine Ekvip sa Laudisom ekstra odradio posao u minimalnoj dozi kojom dolazi u LEK paketu.
 
Nazad
Vrh