Herbicidi u kukuruzu

Slobodno hvataj sve.
Mozda bi ti maister jos bolje odradio posao. Promoter bayer-a mi je rekao da nije u praksi bilo posledica kada se tretira u 8mom listu, iako je prepisan do 6og. On ti ubija sirak iz semena i rizoma. Laudis obeli sirak iz semena i uspori ga. Doduse kod mene se nije ni oporavio posle beljenja.
 
Kokuruz prskan s-metalohlorom u petom listu sa duplom dozom..a ovde sam preso i preko krompira koji nije bio izniko..eto ni krompiru nije smeto
1zx3j9.jpg
2m458o8.jpg
 
Prskano je za 1 maj,padalo za Djurdjev dan oko 20 litri, posle jos oko 30 litri da dodam izmeso sam s-metelohlor[tender] sa sa nikoosulfaronom[kruzom].pola litre i jednog i drugog na 20 ari,a negde sam preklapo i po 3 puta ,basta je u pitanju..e sad izgleda jos bolji posto je slika od pre 7 dana, javljam prinos obavezno.
 
Uzeo sam equip na kraju pa kako bude.Korwkcija sa 2 l po h pa cu videti rezultat

Ja sam prskao u 5-6 istu sirak u kukuruzu sa Motivelom 6 OD+ 0,8 l/ha pa sam posle 10-12 dana morao da ponovim i isao sam sa Equipom 2,5 l/ha, kao da sam ga prihranio veceras isao da vidim kad se nisam slogirao.
 
Ja sam prskao u 5-6 istu sirak u kukuruzu sa Motivelom 6 OD+ 0,8 l/ha pa sam posle 10-12 dana morao da ponovim i isao sam sa Equipom 2,5 l/ha, kao da sam ga prihranio veceras isao da vidim kad se nisam slogirao.
Trebao si da ponovis motivelom 0.4 na hektar,ja sam tako uradio po savetu zastitara.
 
Ove godine uopste nisam zadovoljan sa Equipom, isli smo i u splitu i puna doza, sirak samo blago pobelio i nastavio da napreduje...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Isto i kod mene.Posle 2,5 l/ha. samo je mali sirak dobio po tamburi,ovaj veći ni vau.Dobio po koju crvenu tačkicu.
Posle 2 nedelje od prskanja.
25a7yba.jpg
 
Izgleda da više nema sigurne i uspešne hemije za sirak u kukuruzu.Ove godine vremenski uslovi za prskanje fantazija i ništa.Šta bi tek bilo da je godina kišna,prašuma.
 
Odradio sam ove godine nekoliko parcela uslužno Monsunom , kukuruz u bezizlaznoj situaciji , nevide se redovi .Osmi do deseti list kukuruza samo što se nevidi od kukuruzara. Posle pet dana spaljena zemlja ,šteta što pirevini nemože ništa
 
Nazad
Vrh