Herbicidi u kukuruzu

Ja kad sam radio soju sa fokus ultra petnest dana nisam spavao dok nisam video kako ovas krece da zuti
 
Plasio si se da ces morati motikom da prelazis? :osmeh:

Prosle godine ga laudis nije ni pipnuo. Ali nije ni trebao. Za maister kazu da ce ubiti i ovas. Videccemo
 
Ovako izgledaju moje njive danas radjene Monsunom u kolicini 1,8l/ha 08.maja
Krajem avgusta prošle godine su isprskane totalom posle suncokreta a prva slika je od 25.aprila dakle 13 dana pre prskanja. Gde sam ja omanuo pojma nemam, u svakom slučaju totalno sam nezadovoljan kako je sve ispalo. Otrov i voda pri prskanju su se lepo uklopili, vreme je bilo ok.... Špartao danas, zagrnucu pa šta bude....
f5e7c24075ba99411ba214664c5cf3a5.jpg
cea12e25465d5a9d7b868a5ae59c2bf8.jpg
bdb309f015ee0fe750131b9865424889.jpg
8e58b09c39b1d4fa76aa902ab01b6cfc.jpg
5cfcc4567f7c2242105aaae1f9cf5fde.jpg
e6fc96033c805774b1a94d370a2904ca.jpg
dc4c0718b59f9813dc063a2860f26cd2.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
Samo da pridodam još par slika posle mog iskustva sa Monsunom.....
Da li sam ja nesto debelo zabrljao pa ne mogu da dobacim (ali po potrošnji vode i otrova trebalo bi da nisam) ili sa ovim mojim preparatom nešto debelo nije bilo u redu u svakom slučaju posle 18 dana od prskanja ovaj samonikli suncokret ne bi smeo ovako da izglema ma kolika doza da ga potkacila
29b81d2d9d58185dc6e8014c483db350.jpg
613c9b6b50820474efbf508ee0b0f4c8.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Samo da pridodam još par slika posle mog iskustva sa Monsunom.....
Da li sam ja nesto debelo zabrljao pa ne mogu da dobacim (ali po potrošnji vode i otrova trebalo bi da nisam) ili sa ovim mojim preparatom nešto debelo nije bilo u redu u svakom slučaju posle 18 dana od prskanja ovaj samonikli suncokret ne bi smeo ovako da izglema ma kolika doza da ga potkacila
29b81d2d9d58185dc6e8014c483db350.jpg
613c9b6b50820474efbf508ee0b0f4c8.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Ja sam vec govorio da je samonikli suncokret ozbiljan problem i da nije jednostavno ga se resiti ,to se pojavilo otkad su se i pojavili hibridi tolerantni na preparate za sirokolisne korove ranije to se resavalo matonom a sad ga gad prezivi:sta:
 
Nešto tu nije uredu, kod mene je monsun i u manjoj dozi odneo sav samonikli suncokret. Falš preparat?

- - - - - - - - - -

Jel imao hologram na foliji?
 
Nisam bacio ambalažu, pa kada budem bio kod kuće izanaliziracu je. Nije bilo one folije na otvoru kanistera, samo čep... Jeste tu bio prošle godnine Le99 ali mislim da je morao lako da ga skine pa kako god....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Koliko vidim laudis pored sirokolisnog postao jedino resenje inza sirak doduse kratkotrajno ali spasava situaciju.
Ttenutno za njive sa.rizomom u kukuruzu do 6 lista puna doza nekog motivela rimexa itd i posle toga kad je zadnji momenat za ulazak sa laudisom puna njegova doza i njiva spasena.Pa od iduce godine pamet u glavu.Ja imam jednu parcelu na kojoj sam sa ukrainskim gridom resio sirak iz rizoma kao sa agilom u suncokretu.Da covek neveruje.
 
Drugar prskao deo njiva sa monsunom a drugi deo sa laudisom. Kukuruz prskan monsunom niži za 10cm od onog koji je prskan laudisom. Da li to ima uticaja na prinos ili ne?
 
I kod mene je gotov samonikli suncokret ali od kombinacije 0.2mezotrion +0.4dikamba +1l talismana sve po ha slikacu kad budem obilazio.Prosle god se provukao na jednoj njivi posle 0.5l dikambe +0.5bonace i morala je da radi korekcija motikom:sjasi:doduse jeste usledilo zahladjenje posle prskanja pa mozda zato izostao efekat
 
Koliko vidim laudis pored sirokolisnog postao jedino resenje inza sirak doduse kratkotrajno ali spasava situaciju.
Ttenutno za njive sa.rizomom u kukuruzu do 6 lista puna doza nekog motivela rimexa itd i posle toga kad je zadnji momenat za ulazak sa laudisom puna njegova doza i njiva spasena.Pa od iduce godine pamet u glavu.Ja imam jednu parcelu na kojoj sam sa ukrainskim gridom resio sirak iz rizoma kao sa agilom u suncokretu.Da covek neveruje.

I ja idem sa tim preparatom. Mnogo bolje izuva sirak nego kopije motivela. Jedino sto moras do 5 listova. Mali sirak za 7 dana crkne, veci duze a rizom prezivi. Idem 20g/ha, ali cu dogodine dici na 25+ g/ha.
 
Nisam bacio ambalažu, pa kada budem bio kod kuće izanaliziracu je. Nije bilo one folije na otvoru kanistera, samo čep... Jeste tu bio prošle godnine Le99 ali mislim da je morao lako da ga skine pa kako god....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
Kod mene je bilo dve zastite ispod cepa +hologram na cepu .
 
Tako je, folija sa hologramom i neki beli deo od preko. Taj ti je kršten monsun 100%. Trebao je to da zbriše bez problema.
 
Tako je, folija sa hologramom i neki beli deo od preko. Taj ti je kršten monsun 100%. Trebao je to da zbriše bez problema.

prskao sam kukuruz pre 5 dana, u 7 listu sa laudisom 1,5l/ha, koštan je bio dosta odmakao oko 4 prsta visine i mjestimice dosta gust, divlje proso također,
danas obilazio njive i nikakove reakcije korova nema, čak koštan još i narastao/ojačao? što očekivati, Dali ponoviti ako da čime, kukuruz 8-9 listova
Na drugoj njivi koštan rijedak i mali i sav pobelio kao i divlji sirak
?

- - - - - - - - - -

potpisujem , sused prskao kukuruz i moja soja cca 1ha već dva tjedna se muči, stala na prvoj -drugoj trolisci i neide dalje!!!!
nema goreg za soju od dikambe!
 
prskao sam kukuruz pre 5 dana, u 7 listu sa laudisom 1,5l/ha, koštan je bio dosta odmakao oko 4 prsta visine i mjestimice dosta gust, divlje proso također,
danas obilazio njive i nikakove reakcije korova nema, čak koštan još i narastao/ojačao? što očekivati, Dali ponoviti ako da čime, kukuruz 8-9 listova
Na drugoj njivi koštan rijedak i mali i sav pobelio kao i divlji sirak
?

- - - - - - - - - -

potpisujem , sused prskao kukuruz i moja soja cca 1ha već dva tjedna se muči, stala na prvoj -drugoj trolisci i neide dalje!!!!
nema goreg za soju od dikambe!


Neznam.sta reci ove.godine bayerova sredstva u kukuruzu ocito slabije djeluju na nase korove. Samonikli suncokret monsoon nije pokupio pa da poludis.... ambroziju malo vecu nije ubio, sirak mjestimicno isto nije (doduse nije bilo kisa). E sad jedno veliko pitanje za nagodinu, koji proizvod ili aktivna materija a da nije dikamba (radi soje i sincokreta) ubija slak (slatkovinu) i divlji mak (crveni cvijet ima) i cirsium (osjak,boca se kod nas kaze)? Ako bas mora dikamba ubija li dikamba mak i slatkovinu?
 
Mnogi se i dalje slepo drže preporuka na preparatima tipa "može do 10-og lista kukuruza" a ne obraćaju pažnju na uzrast korova koji je tad prerastao, može preparat da se zove trcoje ili ti neznam koja firma da ga je proizvela ali kad su korovi 2-6 listova širokolisni (obično je tako u preporuci) ili uskolisni 15-20cm visine treba dejstvovati, nikako zakasniti, bolje pre, zato imate preparate koji se ranije primenjuju a koji mogu kasnije pa ideš u split aplikacije i šta je još važno da poznaješ svoju njivu tojest svi uglavnom znamo kako je bilo u predhodnoj godini zaraženost korovima (ako su neki zakupi zaraženi onda borba traje godinama) pa na osnovu toga možeš i predpostaviti šta očekivati i kako dejstvovati.Mi smo najveći krivci za neuspeh prskanja zbog vremena primene i kupovine preparata ispod ruke e ima slučajeva kad nam i priroda umanji dejstvo hemije tipa zahlađenja ili ti kiše posle primene, sve u svemu tako je kako je, dao bog mi uvek tražimo drugog krivca a baš nije tako.
 
Apsolutno se slazem s tim sto si reko,... kod nas u apoteci niko ne kaze koliki su korovi,nego svi gledaju kukuruz i posle jao spasavaj.... s e njive koje sam odradio na vreme i kad su korovi bili manji sad su ciste,gde sam malo okasnio nije isti ucinak i duze vreme treba korovima da popadaju....
 
Potreban savet...kukuruz oprskan kalisto i gentleman.Gentleman lose odradio sirak.Kukuruz je sad u 8 listu.Sta savetujete da li da se oprska ponovo i sa cim bi valjalo?
 
Nazad
Vrh