Herbicidi u kukuruzu

Adengo kojim sam prošle godine prskao kukuruz, mi je napravio puno štete ove godine u soji, jer je bila suša i verovatno se zbog toga nije razgradio u zemljištu. Sada mi je soja pobelela i sva je jadna. Koristio sam preporučene doze.
 
Monsun nije ono sto je bio ,slabo je delovao na sirak,al poponac pocepao,adengo ne izbeljuje vec zuti pa truli, al slabo je odradio i on sirak tj nista mu nije radio, prvu godinu radio motivelom ekstra od 6 super uradio 0.75 po h nista nisam dodavao ,bilo je samo sirka.
 
Spremio pre sat vremena za prskanje kukuruza mezotrion (chief) i nikosulfuron (nikosav) ,radila mesalica 10-ak minuta da sve to izmesa jer je pocela kisa,reko ako ostavim preko noci da prvo izmesa dobro_Ovde je bila diskusija par strana nazad nesto o mezotrion i equip valjda,kao ne idu zajedno,stvara se talog itd.Za mezotrion i nikosulfuron znam da se mesaju ,ali ako stoji preko noci ,hoce li biti nekih problema ?.
 
Jel dosta pola doze laudisa da skine lozicu po kukuruzu...Kukuruz je u sedmom peru i prihranio sam ga juce al ga umrsila lozica samo tako.Druge trave nema a prskat je terbisom i montom na crno
 
Na drugoj njivi gdje sam preso siranom i kambiom sto je bilo lozice je sprzeno a ovdje mi je prevelik kukuruz za tu kombinaciju.Zato sam mislio da je meksa za unistit

- - - - - - - - - -

Pristigle djeteline i par dana sam imao posla oko sjenaze a ovo mi podaleko a nisam ni konto da je lozica tako tvrdokorna,pogotovo sto ima samo nje.Mislio sam da ce je blaga doza laudisa odnijet samo tako
 
Ni monsun mu ne moze nista, jer popanac sada je vec mator. Njega hormonski preparat dikamba i maton razbucaju, ali sada je kasno i za jedan i za drugi. Kukruuz ce preziveti ako oprskas ali ces dikambom smanjiti prinos.
 
Sada je nemoguće uništiti poponac. Ja sam u takvim slučajevima prskao Callistom. On ne moze da uništi poponac, ali ga zaustavi 15 tak dana i to kukuruz iskoristi da mu umakne.
Da li je neko probao prskanje ispod lista kukuruza ? Da li bi se u tom slučaju neki herbicidi mogli koristiti i u većem kukuruzu?
 
Nazad
Vrh