Herbicidi u kukuruzu

Posto sam isprskao 10 ak hektara kukuruza lentemolom D u kolicini od 0,85/h (po preporuci zastitara,agronoma iz zadruge sa kojom saradjujem) kukuruz je posle par dana popadao i krenuo da se susi. Jedina opcija je bilo presevanje, prosao sam setvospremacem da bih iskidao kukuruz i posejao. Nakon toga se jedan deo kukuruza mozda 20% malo povratio i podigao (najverovatnije onaj deo koji otrov nije ubio) pa me zanima cime sada prskati, posto nakon setve odmah nisam uspeo da isprskam totalom a i cinilo mi se da nece trebati?
presejan kukuruz je posejan na 3-4cm i sada je palo dosta kise tako da verujem da ce brzo izaci.
Hvala
 
Maton je tata mata za vise vrste korova,al sta mu to vredi,ili korovi ne niknu kad s njim sme da se prska,ili ko zakasni kukuruz je ćao..ja snjim samo flekujem palamidu,jel ona djubre krene i pre setve..
 
Ako ides matonom moras sistematski igrati. Spremiti pa posejati za 10 dana od pripreme, tada ce nici dovoljno korova da bude jos ponesto sem palamide. Obicno ces morati raditi jos jedan treman od sirokoglista korova, ali onda je dovoljno tipa pola doze laudisa, mezotriona itd.
 
Efikasan je na palamidu za 10+, ja ga volem kad god moze da se iskoristi. Treba biti obazriv sa DKC hibridima novije generacije, jer su netolerantni na njega izgleda. MomoSaric je to primetio i mi u ataru sto se znamo smo to skontali. Recimo P N01 njemu ne smeta 1l/ha Matona, dkc 4795 dobije biceve isti dan prskano.
 
Imam drugara kukuruz nikao ne jednako priprema bila katastrofa,ima kukuruza od 3-7lista on kupio Nikosulfuron i Dikambu i kaže samo prskaj ja ne bi ali on insistira mislim da će taj što je u 5-7listu putovati nepovratno...Možda ga ubedim da uzme Monsun ili Eqvip Laudis.

Smanji dikambu, nemojte punu dozu, nek doda mezotroina ili terbutilazina a može i da ide sa kambiom, on je manje zlo a ima dikambe 90g i bentazora 320g u litri kad već hoće jeftinu hemiju.
 
Poslednja izmena:
Pik idem samo 10 g/ha + recimo Talisman posto sejem soju. Pik je jako dobar, ali jako opasan za sojku. Ako preklopis pik u punoj dozi tu nema soje, a meni se pokazalo sasvim dovoljno pola doze i 1 l/ha talismana. Ovu kombinciju koristi da dopunim zemljisne herbicide koji ne mogu da skinu cicak i da dokususim sirak. Pod zemljisni herbicid mislim na Adengo koji je vrhunski, ali cicak ne moze bas do kraja da satre. Pik je jako jeftin, a ni talisma nije skup, pa jedino ostaje da se ceka kasno spartanje, ili skroz bez njega.
 
Imam ove godine njivu gde sam išao kombinaciju pik+nikosav i vidi se kako se sredina palamide žuti. Nadam se da će je makar zaustaviti ako ništa drugo.
Paore koliko je Pik, novaca kod vas?
 
Nazad
Vrh