Herbicidi u kukuruzu

Maticu nisu bicevi od nikosulfurona vec od dikambe, 2,4d verovatno...
Od nikosulfurona smanjuje se porast i duzina klipa ali nece biti biceva...:bravo:
 
Može 1 litar nikosulfurona po kj ali u split metodi.Ako ste već radili uskolisne sa punim dozama nemojte više dodavati ništa ni od drugih aktivnih materija (proizvođača) a koji su isto za uskolisne korove pošto će doći do posledica po kukuruz, nisu to preparati za širokolisne korove pa da kukuruz to prebrodi, ipak su sirak i kukuruz rođaci.

Bičevi nisu od nikosulfurona.
 
Znači nikosulf. može opet ali nije preporučljivo,a dikamba i 2.4d ne mogu da se ponavljaju jer od njih nastaju bičevi.
 
A moze li odredjena doza Equipa ako je radjeno sa 1l/ha nikosulfurona ?? Na jednoj njivi od 2ha je pala kisa (2l/m2) 20min nakon prskanja i kao da mi je malo slabije delovalo. A proslo je 8 dana od prskanja
 
Evo ovo sto je @Bojcetic pomenuo,posto ja nisam bio siguran ,u vezi smanjenog porasta.Sad pretpostavljam da je to moguce naravno,jer nakon drugog tretmana nikosulfuronom ,sam i ja primetio blago zaostajanje u porastu,ali neznatno,jedva primetno.Dok ,do same berbe kukuruzu nije nista falilo,zbog suse sam obilazio njive dosta puta ,pa i tu ,da vidim kako se drzi kukuruz ,klipove sam gledao,nalivanje itd ,isao kroz njivu,sve je to bilo odlicno.Njiva je inace bila skoro cista do same berbe,i tu sam cak imao lepo prinos uzevsi u obzir kakva je godina bila.

25.08 Ns i Zp fao 600,2.3l nikosulfurona u splitu.
 
Poslednja izmena:
Peti dan od prskanja Pikosav-om
11htord.jpg

nadam se da će pasti sirak....
 
Mladjo kao sto Kris kaze, Equip. Ja sam neki dan uzeo 1 kantu njega, napravio prskalicu i isao flekovao gde sam video da ga ima dosta i naravno do komsija. U redovnom prskanje uz dikambu, terbutilazin sam dodao i nikosulfuron koji je ove godine dobro odradio. Svake godine bude posla za Equipa makar do komsija, ostalo nikosulfuron skine ili makar zaustavi. Ove godine ko ima uzak plodored morace da odresi kesu, po ataru se bas lepo takve njive zelene.
 
Laudis nosi iz semena,rizom nece malo ga ocuka,Ekvip ga rusi dobro i to moze i do 12lista,probano i nije bilo posledica.
 
Imam drugara kukuruz nikao ne jednako priprema bila katastrofa,ima kukuruza od 3-7lista on kupio Nikosulfuron i Dikambu i kaže samo prskaj ja ne bi ali on insistira mislim da će taj što je u 5-7listu putovati nepovratno...Možda ga ubedim da uzme Monsun ili Eqvip Laudis.
 
Kukuruz u 8 om listu izlazi deveti.cime da prskam.imam vise sirka nevo sirokolisnog i idim da ima i stira oa sam radio jedne god tako kasno sa monsoonom i stir nije odneo. Koja su vasa preporuka
 
Kukuruz u 8 om listu izlazi deveti.Cime da prskam.Imam vise sirka nevo sirokolisnog i vidim da ima i stira oa sam radio jedne god tako kasno sa monsoonom i stir nije odneo. Koja su vasa preporuka
Pa sto doceka tako kasno da prskas ?Sad ti je izbor suzen na skupe preparate ,posto sam ove god prvi put koristio mezotrion {skaut} ne mogu da ti preporucujem neka to uradi neko ko je iskusniji od mene a za sirak Eqvip.
 
Ekvip odnese po koje sirokolisno ili samo pisu?

- - - - - - - - - -

Callisto koristio neko?kakav je?
 
Imam drugara kukuruz nikao ne jednako priprema bila katastrofa,ima kukuruza od 3-7lista on kupio Nikosulfuron i Dikambu i kaže samo prskaj ja ne bi ali on insistira mislim da će taj što je u 5-7listu putovati nepovratno...Možda ga ubedim da uzme Monsun ili Eqvip Laudis.
U punom petom i šestom neće sigurno,ali ako imaju i pun sedmi.... Kaže moj matori da je radio i u sedmom listu i bez posledica ali bolje ne rizikovati. Onda je bolji mezotrion ili pik.
 
Posledice ne moraju biti odmah vidljive, ali budu vidljive na jesen kad se sipa u prikolicu.

Zato ne rizikujem vise , Laudis i kraj , prskam u splitu , kad je kukuruz 3-4 lista i kad ima 6-7 , jer korovi kasnije opet izadju . I cista njiva , a posledica po kukuruz nema.

Opekao se par puta sa dikambom i 2.4d , nikad vise to nece u moju njivu.

Jos se cudim u jesen nema klipa stabljika, nije se reko oprasio kukuruz, posle ukapiram hemija

Mozete vi njega prskati kad ima 4 lista kukuruz, ali uvek ima koji procenat koji bolje napreduje i ima 5 listova , i taj je cao .

Nece se osusiti , vi mislite uspelo prskanje a na jesen corak .





Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh