Herbicidi u kukuruzu

Nikosulfurona ima oko 40 registrovanih. Trebalo bi da je sve isto, u praksi koristim Nikosav, Nikogan, Siran, i sve to meni slicno (lose) uradi posao.

@krsamnovic
Gavez ne znam sta je. Muhar dikamba mislim da ne suzbija...
 
Rimsulfuron. Rimex, Tarot, Grid. Sve je podjednako lose. Sada bi trebalo da deluju malko bolje jer je toplo vreme a to je No1 za sirak.
 
Krsamnovicu ja bih iso 0,4l dikambe i kombinaciju nikosulfuron plus rimsulfuron,kod mene prosle godine mnogobolje odradila kombinacija od one gde je iso samo nikosulfuron..
 
Ako se ide manjom dozom dikambe onda može i u šestom listu raditi , negde po Evropi je registrovana da može i u šestom puna doza mada se ja sa njom nebi igrao.

Petre možeš ići nikosulfuron i mezotrion za koji dan pošto je maton to porušio a ovaj bi trebao da ga dokusuri.Dikambu mislim da nema potrebe dodavati ako je sve kao sa slike a ponaročito što je kod vas verovatno i nizak procenat humusa a tukao si već generikom.
 
Šta ići za detelinu a kukuruz je počeo da tera 6-ti list?
 
Poslednja izmena:
Kukuruz 5 list.Planirana kombinacija Terbutilazin+Mezotrion+Nikosulfuron.Uslovi za rad(prskanje)katastrofa jer vetar ubija a najavljuju kišu.
 
Do kog lista prskati sa 2 4 D? Na nekim pise do 5 lista na nekima do 6?
Da li sme u sestom listu da se prska.
 
Hormonski preparat, ljudi su imali losa iskustva. A suprotno tome secam se dok nam je jedan čovek prska stavljao je 1l matona i 1l atrazina po jutru i nije bilo jalovih. E sad, budi pametan. Ja ću dikambom ako ne preraste, a druga opcija laudis.
 
Hormonci nevole kad zahladi posle primene e onda se vide posledice u vidu uvijanja kukuruza (bičevi) a hoće i da se krivi ako je prerastao za prskanje a to leči samo toplota i sunce a posledice je teško odrediti ako nemaš kontrolu.
 
Sto je vise a.m ,bolje stradaju korovi,moje misljenje.Ne radi se inace o punim dozama.Terbutilazin ide do 6 lista ali ne vise od 0.7-0.8l/ha,u kombinaciji sa dikambom,mezotrion,itd.
 
Teebutilazin je prosto steta ne koristiti za 650-700din po litri i nekih 0,6-0,7 litara po hektaru do nekog 5-6 lista ima extra učinak!
 
Nazad
Vrh