Herbicidi u kukuruzu

kod nas ove godine problem sa sirkom, zato sto je prosle godine grad stukao kukuruz, cime bi ga bilo najbolje prskati? talismanom nisam zadovoljan nimalo
 
Ja sam sada u problemu oko izbora herbicida. Kukuruz mi je u 5-tom listu,trave skoro i da nema(osima na par parcela) a uglavnom sam radio sa hemijom do 6-tog lista. Ako isprskam ovih dana mislim da sam bacio pare,jer mislim da ce korovi tek krenuti nakon kise,a ako sacekam kukuruz ce mi prerasti...
 
Ja sam sada u problemu oko izbora herbicida. Kukuruz mi je u 5-tom listu,trave skoro i da nema(osima na par parcela) a uglavnom sam radio sa hemijom do 6-tog lista. Ako isprskam ovih dana mislim da sam bacio pare,jer mislim da ce korovi tek krenuti nakon kise,a ako sacekam kukuruz ce mi prerasti...
Tako i kod mene. Vrlo moguće da će biti prskanje laudisom i ekvipom. Ove godine sam već bacio pare na 3kj, prskao na crno.
 
Bogami i mene je strah da ce mi kukuruz pobeci. Gura kao lud a korova ima ali slabo s obzirom da nije radjeno zemljisno, a mislio sam da ce nici nakon kise jer nakon spremanja je palo 5l i nakon setve 15. Cudi mi da nije izaslo vise korova. Njive jesu dobro odrzavane ranijih godina po pitanju korova, ali konkretno nema tu sad mnogo sta da se prska a kukuruz je u 4 listu i krenuo je 5.
 
Koliko totala smije se ubaciti po ha u kukuruz koji nije nikao imam malo sirka i boce!prskam sa rezon i basar!
 
Nemam nesto mnogo za sad, po neki abutilon, pepeljuga, gorusica, sirak krenuo zescr i tako nesto slicno :osmeh: Imam ja kombinaciju mezotrion i terbutilazin i nikosulfuron spremnu samo da preuzmem ali cekam sve se nadam da ce da nikne jos nesto da vidim da li treba upotrebiti nesto skuplje ili ce ovo da prodje
 
Pre 5 dana oprskao sa 0.8l/ha Matona, zbog palamide. Imam spremne Dikambu, Mezotrion i Nikosulfuron. Peto pero je sutra tu, a ima pomalo sitne muhari i gaveza. Cime prskati, i kada?
Po savetu clana Bojcetica ne bih isao punu dozu Dikambe zbog 2.4d.
bae552b33a539488d1f685cc0ac1bfee.jpg
a6dbbe288d626e47cef15b9ca170632c.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Koja je razlika i da li je ima izmedju Nicogana i Nikosava? Sem proizvodjaca, razlika u ceni nije zanemarljiva a AM identicna :sta: Talisman koliko vidim takodje ima istu AM...a opet cena razlicita, nije mi bas najjasnije....je l moguce da je Nicogan najbolji samo zato sto je Adamin?
 
Nazad
Vrh