Herbicidi u kukuruzu

Kukuruz ti presao 7. list ?
 
Ma možda i nije ali dok bude ušao u njivu verovatno će mu prerasti.Uostalom i kod mene je slična situacija.Juče je skoro sav bio u teranju šestog lista.
 
Trenutno ima 6.5, a pošto je i malopre pala kiša, a i najavljuju kišno vreme za naredne dane - zanima me s čim bi moglo da se prska kad pređe 7 list ...
 
I ja imam isti problem. Na nekih 15kj. vec ima 6 do 7 listova ( danas sam bio u obilasku ) inace imam Rimex sa kojim mozez prskati do 7 listova. Nisam cuo ni za koji drugi da mozes kasnije. (u pitanju su uskolisni korovi)
 
Laudis za sirokolisne korove i kada je kukuruz i 8-9 listiva, a koktel Eqvipa i Laudisa ako ima i uskolisnih korova. :cao:
 
Evo malopre sam video da sa Equipom može do 8 lista, samo me buni što sam ja već prstao protiv širokolisne, moraću da zovnem zelenu liniju da ih pitam...
 
Peet je napisao(la):
Ali za 5 ili vise dana kako sa Eqvipom?
Ma firma kaze da nema problema ni sa 10 listova kukuruza, ali bez obzira na to, prskanje treba sto pre obaviti pa makar bilo na stetu gazenja zemlje [ po meni].
Post je spojen: [time]1274380089[/time]
_________________________________________________
Preporuka
Deni je napisao(la):
jel neko prskao sa dikambom (banvel) posle 6 lista kukuruza?
Preporuka je 5 listova. Imas pravo da se naljutis i kupis drugi preparat, a Banvel ostavi za dogodine.
 
@dicki Sve ja to razumem ali danas po podne smo imali jos dosta kise, a na njivama sta da ti pricam ne mozes pesaka, a kamoli traktorom. Ako se zaglavim ostajem tamo do Jula Avgusta!!!! :sta: ::lose::
 
Deni je napisao(la):
dal neko prskao korove sa dikambom (banvel) posle 6 lista kukuruza?
Ja sam prskao kukurz sa 6 listova i bilo je bez problema.Išao sam 0.5l/ha i nikakva umanjenja prinosa nisam imao u odnosu na ostale njive.
 
Upravo ce ove godine i ovo biti problem, kukurzu ce da pregura 6 listova kod svih dok se vreme prolepsa i ususi malo da se moze uci u njivu sa prskalicom...

Danas sam rovario po internetu, i citam za Bayer-ov Laudis i Syngentin Callisto da mogu do 8 lista pa cak i do 10 u Nemackoj su registrovani do 10.

Ja necu cekati vise od 7 lista pa kako bude,jer sam na mnogim predavanjima slusao da ipak svi tretamni posle 6 lista uticu na prinos, prelomna tacka za tretman je od 3-6 ali gle ti sada ove godine kise nas satrale, kod mene su Laudis i Callisto u igri za sirokolisne, ako bude uskolisnih onda i Equip i END, Pa sta bude bice cuce se u jesen :D
 
Danas mi je žena koja radi u SGS-u rekla kako je privatno kod sebe prskala sa Tarotom kada je sav kukurz bio u osmom listu a neki i veći.Oštećenja i umanjenja prinosa nije bilo.Skinula je i sirak koji je završio bokorenje.
 
Ako je tako onda svaka cast, ja nikada nisam prskao preko 6 lista...pa zato se i plasim da ne ostetim kukuruz a time i prinos umanjim.
 
Calisto moze bez obzira na broj listova dokle god ga traktor nelomi.
Ja sam prosle godine radio u 10-11 listu sa 0,5l Motivela+80grama Calista+4l Wuksala topa po hektaru i nije bilo nikakve stete, a korov je bio unisten. Doduse nije bilo kisa kao ove godine tako daje i to bitno da 10 dana nebude padavina posle prskanja. :cool:
 
Nije presudno da ne bude padavina 10 dana. Presudna je kolicina preparata, vode, temperatura, i jedno 0,5- 1h. bez jacih padavina. :cao:
 
Evo ko je prskao pre ovih kisa i u kukuruzu a i u soji korovi se regenerisali, nije uspelo prskanje moraju ponovo prskati.
 
Nazad
Vrh