Herbicidi u kukuruzu

Da li uz dikambu i nikosulfuron treba dodati i terbutilazina da bi se prosirio spektar delovanja ili su dovoljni samo dikamba i nikosulfuron?
 
Jel si koristio do sad Cornisto, kako ti se pokazao? I jel su to doze po kj, pošto za rimex si napisao za k.j ? Jer mi je to nešto jaka doza za Cornisto kad ga već mesas za terbutlazinom.
 
Sto se tice ambrozije zaboravite na terbutilazin. Moze on kao u kombinaciji sa drugim herbicidom dejstvovati na ambroziju, u prevodu nista ne cini on i tu je varka. U kombinaciji sa Dikambom, 2,4 d itd. te a.m. cine svoje a ne terbutilazin.
Probajte da ga koristite samog po bilo kojem uzrastu ambrozije pa cete se uveriti.
 
Zato sa Kalarisom (terbutilazin + mezotrion) se i ostvaruju nabolji rezultati u primeni kada je kukuruz 2-3-4 lista maksimalno.
 
U praksi odlično . Mislim da sam i postavljao slike prošle godine sa tom kombinacijom , bilo je par ambrozija visokih 30 cm koje su preživjele još od predsjetvene pripreme a kasna sjetva je bila . Mnogi su rekli da će preživjeti , medjutim kremirana je .
 
Uzet danas laudis 1.75 za kukuruze tamo gde idu njonjave kulture 2019 godine. Za ostalo cornisto 0.2 + terbutilazin 1 (najjeftiniji koji nadjem) + nikostock 1. Sve po ha.
 
Nazad
Vrh