Herbicidi u kukuruzu

U kasno sijanom kukuruzu (10ak listova) ima muhara jer nije bilo kiše poslije zemljišnog herbicida . Dvoumim se izmedju Laudisa , Mezotriona ili pola doze Ekvipa ? Najradije bih i zbog cijene i svega išao Mezotrionom ? Šta mislite dali će bar suzbiti i zakočiti muhar ili uništiti ? Ja sam optimista . Smeta li ako je slučajno negdje već radjeno sa Mezotrionom prije nicanja , čini mi se da je bilo toga ali nisam zapisao? Soja je planirana sledeće godine isto sjetva tek u maju ili kukuruz ponovo .
 
Meni je jedan zaštitar iz Agrosave rekao da se Mezotrion i Soja (iduće godine) baš i ne vole mnogo. Doduše, rekao je da bi se on uvek pre odlučio za kombinaciju Mezotriona i Terbutilazina nego za neku kombinaciju sa Dikambom i pored toga što se oseti uticaj mezotriona na soju...
 
Ja sam prekjuce poprsko kukuruz u 9 do 10 listu sa laudisom....nema nesto trave al polako krece muhar.....nije to neki poso al jebi......pola te trave nece ni vidjet hibricid

- - - - - - - - - -

Ja sam prekjuce poprsko kukuruz u 9 do 10 listu sa laudisom....nema nesto trave al polako krece muhar.....nije to neki poso al jebi......pola te trave nece ni vidjet hibricid

Mislim da sam ga sijo 27.maja
 
Mezotrion lepo odnese mali sirak iz semena, kako deluje na muhar ne znam.
@dukej
Sta je problem dikambe po tom zastitaru? Dikamba kada ima dobre uslove za delovanje je fantastican herbicid. Jeftin a efikasan 1/1, jedino ne deluje na tatulu, ali na to deluje sve drugo pa dodas malo Mezotriona 0.1l/ha npr.
 
Nije on rekao da ne moze soja vec da se soja i mezotrion ne vole. Ali nije elaborirao sta kako koliko i sl. Moram ja to detaljno ispitati na zimskim predavanjima.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Najbolje dogodine ponoviti kukuruze, posto mezotrion deluje preko zemljista mozda dogodine nece ni trebati prskati sirokolisno:haha:
 
Imam ove godine tako jedan hektar...problem broj jedan samonikli kukuruz,problem broj dva sirak,problem broj tri plamenac...aj zdravo:osmeh:
 
1) nikada to nisam imao kao problem. Bude poneki klip koji ispadne iz hedera prlikom skidanje a to rucno se pocupa jer se jasno vidi.
2) Dual Gold pre nicanja za redukciju semenskog sirka, rizomski i onako je nemoguce unistiti u kukuruzu
3) ne idem posle spartanja da se ne jedim, pa sve mislim kako kod mene nema plamenca:haha:
 
Puna doza je za 4 ha a ja kod mene prskam sa litrom 5 ha na onim parcelama gde mi nije bitni ograničenje u plodoredu. Što se tiče cene prošle godine sam imao nešto povoljniju na agro rok.
 
Nazad
Vrh