Herbicidi u kukuruzu

ja sam ga uzeo i imao problem sa rastapanjem. morao sam u kofu posebno da ga izmešam. oprskao sam siranom i stockplusom jednu parcelu sa dosta ostruge i ovsika i sad gledam ovo vreme i razmišljam šta će biti sa korovima :sta: oprskano je dan pre kiša.
 
ja isprskao 1 kj. sa 0.75 lit. siran + 0.75 lit. maton u petak ali sada pada kiša pa ne mogu na njivu da vidim dali je krenuo u borbu
Post je spojen: [time]1274045446[/time]
_________________________________________________
izvinjavam se maton sam stavio 0.50 lit.
Post je spojen: [time]1274077979[/time]
_________________________________________________
ovaj se u kofi brzo rastopi samo me brine što je tako gust,da se nije kojim slučajem smrznuo
 
ja sam ove godine 30 jutara prskao siranom .imao sam problem sa tim zgusnjavanjem ali to se zgusnjava nosac lepak ali vrlo malo bar kod mene ,stvori se neka bala u prskalicu na povrsini .posle prve prskalice ja ti uzmem sampon za kosu neki na litre razmutim ga u kantu vode .pa sam jedan kanister od ulja oprao i u njega prvo sipao siran pa dodao jedno dve litre vode sa sanponom izmuckao pa u prskalicu i nisam imao problema .a tosam radio zato sto drugar prskao pre mene pa nije mogao da opere prskalicu bez ferija za pranje sudova.a siran za 1130 dinara po litri odlicno radi posao ja sam na nekim parcelama gde sam imao sitnu gorusicu isao samo sa njime i sve je zbrisao i sirak iz semena i gorusicu .Ne treba nista bolje za te novce .a i rizomski sirak vidim da klone .
Prosle su godine radili sa protivelom i nikonom to je isto eksta se pokazalo i sto kao motivel a sa njime sam godinama radio i on isto hoce da pravi te bale u prskalicu tako da je moje misljenje da je siran bez greske , ako se drzimo tacnih upuctava
 
nadajmo se najboljem jer kakvo je vreme loše nagrabusićemo ako ne skine trave,dosad sam prskao kombinaciju tarot,kambio atrazin pa sam bio zadovoljan,ipak se zahvaljujem na podršci za siran da će uraditi posao kako treba
 
Sada gledam na sajtu DELTE da nemaju više u ponudi Motivel, već su ga zamenili sa Kruz-om.
Ove godine sam ga po prvi put upotrebio, pa ću videti rezultate.
 
Kukuruz mi je 5-6 list. Ove godine sam probao Talisman i Maton. Vise sam neko zadovoljan. Prskao sam dosad svim i svacim i nikad nisam imao problema sa rastvaranjem otrova a ni prihrane. Obicno sipam u prskalicu vode tek toliko da pokrije dno pa dodajem otrove uz obavezan rad prskalice gde ona stalno mesa. pa onda dodajem postepeno vodu do potrebne kolicine. Inace Talisman i Maton su odlicno odradili posao jos pre ove kise. sad cekam kraj avgusta kad obicno radim silazu pa onda sledi prskanje nekim neselektivnim herbicidom. I tako svake godine. Kukuruz obicno u mono kulturi...
 
Ja sam prskao Talisman+Esteron...za sad sam primetio da samo sirokolisni korov krepava,a za sirak ne znam koliko vremenski treba da odreaguje...videcemo...
 
sasa22 je napisao(la):
@branko
Koja je cena kruza?

Nešto oko 1900 din/litra.

mirmag je napisao(la):
Ja sam prskao Talisman+Esteron...za sad sam primetio da samo sirokolisni korov krepava,a za sirak ne znam koliko vremenski treba da odreaguje...videcemo...

Zato sam i batalio Talisman, jer sirak nikako da se osuši a prilikom vršaja shvatiš da na mnogim mestima nije odradio do kraja.
 
Prošle godine sam komšiji prskao njivu od 50ari sa 6l glifosava.Bila je okupirana pirevinom.Opet je preživelo 20-ak %.Neverovatno opasan korov, možda gori i od sirka.
 
U uputstvu od Amurg-a (rimsulfuron) piše da sa 60gr/ha dobro suzbija pirevinu!
 
ma ljudi sta mislite da li ce herbicidi moci da deluju posle ovolikih kisa i zahladjenja ? ja sam u petak pre kise prskao kukuruz i bojim se da mi ne uspe prskanje.prskao sam sa talismanom-1l,peakom-20g i dodao ekstravon lepak kao i 2 kg folijarnog dzubreta i oko 1l piva ( cuo sam da dobro lepi ).sve to na 1 ha
 
Nazad
Vrh