Herbicidi u kukuruzu

miroslav k je napisao(la):
odlucivao sam se izmedju protivela i talismana, cena ista u hemoslaviji ne punih 1300 din, ali ipak sam se odlucio za kineze, dobro mi se pokazao prosle godine sa dozom od 1 litra po ha, odlicno suzbija muhar i semenski sirak, posle ovih zahladenja idem da prskam, kukuruz vec ima 6 punih listova.
ima li ko iskustva da li nikosulfron odnosno protivelom? da li steti kukuruzu posle 7 listova'?
Ja sam prskao i kasnije(i u 10 lista) i nisam primetio negativne posledice!
 
topalovic je napisao(la):
deluje li talisman na pirevinu :sta:
NE! Pirevinu suzbijaj u drugim usevima a ne u kukuruzu....Posle žita totalom ili u širokolisnim kulturama preparatom Gallant Super! Sve ostale kombinacije koje sam ja isprobavao nisu davale zadovoljavajuće rezultate!
 
Čime bi recimo prskali njivu u kojoj je kukuruz u sedmom i osmom listu a puna je sirka kako iz rizoma tako i iz semena i to u proseku visine 15-20cm.Što se cene preparata tiče to mi nije bitno već samo da ne sjebem kukur a ipak odradim posao.
 
Moje misljenje je da nece biti negativnog uticaja po kukuruzu ali ako je tako puna njiva sirka ( a verovatno i sirak visine kukuruza) cisto sumnjam da motivel moze nesto uraditi.
 
A što ne bi odradio?Da mu ne smeta možda kukuruz :sta:.Meni je bitno da herbicid ne ugrozi kukuruz a znam da motivel skine sirak koji samo što ne baci metlicu.Mada i Cordus nije loš predlog a cena mu je za punu hektarsku dozu od 40gr oko 2500 dinara.
 
Ok onda pitao si za misljenje, ako vec znas uradis tako, ja sam samo dao svoje misljenje mada ovo sto kazes za motivel da uradi posao kad je sirak te velicine da samo sto ne izbaci metlicu zna da napravi posao, tesko brate. :nono: Onda zasto se preporucuje da se ide u split aplikaciji:haha:
 
Ako ga ima veličine većeg od 10 cm onda nemoj da se šališ sa pola doze, nego zvekni odma punu dozu!
 
diklofen je napisao(la):
Čime bi recimo prskali njivu u kojoj je kukuruz u sedmom i osmom listu a puna je sirka kako iz rizoma tako i iz semena i to u proseku visine 15-20cm.Što se cene preparata tiče to mi nije bitno već samo da ne sjebem kukur a ipak odradim posao.
Equipom,ostalo je sve vodica sa više ili manje šećera.
 
Nebih se baš složio... Kod mene motivel bolje odradi radnju od equip-a
 
Što se tiče semenskog sirka tu je svaki dobar,ali za rizomski mislim da je Equip ipak br.1
Sadašnji Motivel i onaj pre 4-5 godina su nebo i zemlja.
 
Tu stvar sa sirkom Motivel sigurno odrađuje. Ja sam se uverio da je jednako efikasan i KRUZ. To je isto nemački proizvod a ne neka mešavina loših kineza. Talisman, Protivel i slično više ne kupujem. Veliki je rizik da neće odraditi posao kako treba.
 
Evo mene posle dužeg vremena pa hoću da Vas pozdravim.
Imam pitanje u vezi herbicida ,,SIRAN,, dali je neko koristio pošto se nekako slabo spominje?
Ja sam kupio ali čini mi se da sam se zeznuo a problem je sledeći: god.proizvodnje 2008 ali me brine to što se dosta zgustnuo u flaši,jedva da izađe . Kada mu stavim vode brzo se rastopi što je po meni dobro,ali me interesuje Vaše mišljenje dali prskati sa njime ili ga baciti u p.mat.....
 
slovakbre je napisao(la):
Evo mene posle dužeg vremena pa hoću da Vas pozdravim.
Imam pitanje u vezi herbicida ,,SIRAN,, dali je neko koristio pošto se nekako slabo spominje?
Ja sam kupio ali čini mi se da sam se zeznuo a problem je sledeći: god.proizvodnje 2008 ali me brine to što se dosta zgustnuo u flaši,jedva da izađe . Kada mu stavim vode brzo se rastopi što je po meni dobro,ali me interesuje Vaše mišljenje dali prskati sa njime ili ga baciti u p.mat.....
to sam i ja cuo da hoce da se zgusne i ne moze da se rastopi, jedan poznanik ga je uzeo prosle ili pretprosle godine, i posto nije mogao da ga rastopi vratio ga nazad u apoteku...
 
Nazad
Vrh