Herbicidi u kukuruzu

Nije malo. Ja sam prošle godine radio dozom od 1l/kj i odradio je pošteno, čak je i sirak bio izbeljen, doduše povratio se ali je stagnirao dok kukuruz nije izrastao. Ima i slika valjda u temi kukuruz 2016.
 
evo da i ovo iskustvo podelim sa vama. prskano pre 10 dana,pao pljusak 15 minuta posle prskanja,danas otisli da vidimo sa cime da ponovimo prskanje,kad ono uspelo super,inace njiva je bila prepuna trave,radjena je komasacija,tek u novembru usli u posed.
 
Misli, obzirom da kukuruz nigde nije Bog zna koliko visok da bi 14 dana bilo najidealnije.



Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam juce prskao sa siranom i kambiom i nakon 4 do 5 sati krenula kisa...bilo je oblacno pa neznam dal je smetalo pri usvajanju otrova,
Nemogu se nesto pohvalit sa kukuruzom...travnat,4 pera,porijedak sklop,dosta depresija gdje pognijo...
 
Na ovoj parceli zeza ambrozija koja nije se dala posle tretmana Terbisom u kolicini od 0.5 l/kj + Peak 5 gr./kj vise nisam hteo dodati i Maton jer je kukuruz bio u 3-4 lista i pomalo mi je krivo sto nisam to uradio.
Hibrid je Dkc 5222
No, korekcija je napravljena sa Skautom (Mezotrion) 0.15 l/kj + Rimex 34 gr./kj Nadam se da ce je skroz odrati, ako nece moram korekciju uraditi Laudisom!
9880b68bb6d65648450bdc69a892285e.jpg
5255cfb3b66463a4cfbc4bdf5c192510.jpg
2dbedf360dc031e01bf1c6977b359d5b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolege sta predlazete za zubacu? Pre tri dana sam radio sa monsunom i sav korov je dobio ali mi je ona ostala,nema je puno ali se siri po njivi. Pa reko cime bi je mogao suzbiti da pitam iskusnije proizvodjace?
 
Misli, obzirom da kukuruz nigde nije Bog zna koliko visok da bi 14 dana bilo najidealnije.



Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
Kod mene je bio zadnji trenutak za prskanje jer je već u 8 listu. Po meni će biti mnogo te dve nedelje da se čeka ali ako kažeš da do tada neće da preraste odnosno da se lomi prilikom špartanja onda OK.
 
Jel koristio neko Cordus wg 75? Pise da može do 8. lista, i da je doza od 40g/ha, sto mi nekako izgleda slaba doza, pa sam mislio da, dodam jos malo Nikosava,oko 4dl/ha. Kukuruz je u 7. listu,(izlazi iz fiseka) pa ne znam dal je pametno pojacavati dozu?
 
Nazad
Vrh