Herbicidi u kukuruzu

Mi smo 2014 preterali sa nikosulfuronom na jednoj parceli.Prinos nije bio nikakav a sirak nismo suzbili uspešno.
O kojoj se kolicini radi , jel ste presli 0,9/kj.


Ja se naostrio za rizom 0,8-0,9l/kj. sve zivo nice samo njega nema kao u pesmi Tijaninoj :haha:
Nikostok nabavljen po 680rsd. Jos se dvoumim izmedju Intermeca-5700rsd i Skauta 5400rsd, sa intermecom sam radio sa skautom nisam.
Sva suncokretista sam morao da prskam, sta Matonom sta Coloseumom gde je pocetak 5list. dosta samoraslog suncokreta pa da ne pocne gustiti kukuruze.

- - - - - - - - - -

Nicostock-kakav je u poredjenju sa Siranom i Talismanom?
Ja ga prvi put uzimam (svu kolicinu njega) sva im hemija dobra nema tu sta, ja se vrtim oko stoktona i agro save, galenika po neki put.
 
Prošle godine sam prskao kukuruz KWS 3381 sa Basfov Arratom bio sam zadovoljan sa rezultatima, sad opet sam hteo da kupim i kad pročitam uputsvo vidim da on je u Duo systemu kao i Focus ultra a ja sam prošle godine u običnom kukuruz koristio koji nije tolerantna prema cikloksidimu!??!
 
Nicostockom ja sam prosle godine prskao kukuruz kada je imao preko 10 lista, prskao ledjnom prskalicom izmedju redova.I mogu vam reci da se pokazao fantasticno na divlji sirak.
 
@PasceKisa
Izbegavam da radim kada ima 4-5 listova, onda idem sa Dikambom. Secam se jedne godine je stric radio 2.4 u 5 peru i imao je jalovih biljaka u berbi. Da li je od preparata, semena, vremenskih prilika ne znam. Ali od tada izbegavam velike kukuruze sa 2.4d.
 
Prošle godine sam prskao kukuruz KWS 3381 sa Basfov Arratom bio sam zadovoljan sa rezultatima, sad opet sam hteo da kupim i kad pročitam uputsvo vidim da on je u Duo systemu kao i Focus ultra a ja sam prošle godine u običnom kukuruz koristio koji nije tolerantna prema cikloksidimu!??!
Camel, evo ja sam pogledao malo i mislim da ako prskaš samo sa tim Arrat-om neće biti problema. Malo me buni taj tritosulfuron, ali našao sam da je protiv širokolisnih korova (da upotpuni delovanje dikambe), a verovatno to što je u duo sistemu znači da Basf preporučuje da se koristi sa Focusom zajedno u kukuruzu koji je otporan na cikloksidim. Koja je inače cena tog Arrata?
 
@PasceKisa
Izbegavam da radim kada ima 4-5 listova, onda idem sa Dikambom. Secam se jedne godine je stric radio 2.4 u 5 peru i imao je jalovih biljaka u berbi. Da li je od preparata, semena, vremenskih prilika ne znam. Ali od tada izbegavam velike kukuruze sa 2.4d.

Jel moze i ova moja kombinacija da dovede do toga da ima jalovih biljaka,
 
Camel, evo ja sam pogledao malo i mislim da ako prskaš samo sa tim Arrat-om neće biti problema. Malo me buni taj tritosulfuron, ali našao sam da je protiv širokolisnih korova (da upotpuni delovanje dikambe), a verovatno to što je u duo sistemu znači da Basf preporučuje da se koristi sa Focusom zajedno u kukuruzu koji je otporan na cikloksidim. Koja je inače cena tog Arrata?
Arrat 1450 din/ha
 
Posle setve:terbis 0.8+mont 0.8 po kj
I sad u 5-6lista:
Mezatron 0.25/ha
peak 10gr/ha
rimex 30/ha
Siran wg 40gr/ha

......
Jesil sve ovo mijeso zajedno u prskalicu....moram priznati da ste dosta upoznati sa herbicidima
Kod nas ovdje se ide u poljoapoteke pa ti trgovci uvale sto najvise imaju na stanju....lumaks,siran,motivel,kambio,ekvip i laudis...vecinom se ovi kupuju i od zemljisnih ide terbis i mont...ove godine se poceo kupovat i adengo
 
ma јасам се уплашио да ти ови велики нису турили неку кинту да опалиш по овој сиротињској да би они висе зарадили али кад сам прочитао за дикамбу пао ми камен са срца јер ми се и она уклапа у буђет видис и сам да ће ова година бити чупава
 
Nazad
Vrh