Herbicidi u kukuruzu

Pepeljuga resice je bilo koji.

- - - - - - - - - -

Danas krenuli u resavanje sirokolisnih korova.Uskolisni jos ne krecu po negde muhar sacekacemo jos malo za njih.

- - - - - - - - - -

Danas krenuli u resavanje sirokolisnih korova.Uskolisni jos ne krecu po negde muhar sacekacemo jos malo za njih.
 
Diklofen, odakle ti sad majke ti celebrity?! Meni je receno jos pre tri godine da ga kod nas nece biti...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Stara zaliha druze.Ostalo mi za par hektara od pre dve godine.Odlican herbicid mada se granulice moraju prvo dobro razmutiti u posebnom kanisteru.
 
Celebrity je mama i ja sam imao nešto starih zaliha prošle god strašan herbicid...Juče oprskan kukuruz sejan 28.04 sa 1,5dl Dikambe i 3,5dl Nikosulfurona po kj kukuruz dva mala pera a korovi od kotiledona do 2cm...4-5listu druga tura i čiste njive.
 
Znaci ne fali nista kukuruzu ako je manji od 3 pera a radi se Dikamba u splitu? A ako je odmah ful doza?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas ove godine puno problema sa žičarom.Desetkovao nam je i kukuruz i suncokret bez obzira na pred usev.Nikad nismo tretirali semena,ali izgleda da ćemo morati da počnemo.Šta je pametno koristiti ima li neki predlog,iskustva?
 
Ja sam Force 1,5 G koristio u redove i radi posao,jes da je skup,ali je skupo i kad žičar pojede seme...:ppozdrav:
 
Već je počeo žičar da radi? Nekako mi se čini da obicno kasnije počne.... Sve u svemu,imidakloprid (imaš Imigold,Nuprid,Gortca) 0.6lit/100kg kukuruza ili tiametoksam (kruzer) 0.9 lit/100kg (ako se dobro sećam) bi trebalo da suzbije manji napad dok za veći treba da se radi inkorporacija.
------------------
Inače :off_topic:
 
Žičar već radi dok nema ni jednog semena posejanog na njivi...Ako se kasnije uoči i nije tretirano seme s ničim ovde kod nas prskali sa Coragenom e sad za efekat neznam...:ppozdrav:
 
Pa jes,u pravu si. On je stalno prisutan. I sad kad vratim film unazad,obično počne da gricka kukuruz u fazi 4-5lista,ali i ranije u fazi 3 lista. A u toj fazi i jesu kukuruzi,uglavnom...
 
Danas radio nesto 0.4l/ha Koloseum, sledece nedelje finisiranje prskanja. Kukuruz ima 5 listova.
 
Da li je neko ovde pisao ili u nekoj drugoj temi da Dekalb hibride ne radi sa dikambom jer bude kasnije problema? Je li u pitanju bila doza, faza rasta kukuruza ili nešto treće?
 
Ja sam pisao da je prošle godine u dekalbu sa 2.4d bio problema iako je radjeno do 3 lista a u pioniru do njega nije bio tih bičeva .
U vezi žičara izgleda da je neko nešto pobrkao . Za njega bi pitanje bilo : zar još radi , a ne zar već radi .
 
Nazad
Vrh