Herbicidi u kukuruzu

Da čujem mišljenje kolega čime bi sad bilo moguće prskati uskolisne korove u kukuruzu postrnom koji sam prskao u ranoj fazi sa 1 l na hektar motivela(prskano na 2 lista kukuruza zbog ostataka talijanskog ljulja) i koje je uspjelo a sad imam naknadni ponik sijerka i di koji muvar a kukuruz tera 6 list ,ja sam razmišljao o eqipu a da čujem i druga mišljenja
 
Maister ako je kukuruz u 6 listu bez problema skida sve uskolisne ko od sale i sirokolisne,a nije skup.
 
Samo ekvip , da ne dupliraš dozu iste i slične akt materije . Ja da pitam kolko bi bilo dovoljno nakon prskanja dikambom do kiše . Nije nešto obilna ali je sa vjetrom kao na autopraoni. ?

(čemu služi ona dodatna materija u majsteru koja ga razlikuje od ekvipa , oni su skoro isti ?)

Još jedno pitanje , šta ste praktično vidjeli od širokolisnog da nosi sam ekvip (ambr . , palamida ..) znam da piše al dal se neko uvjrio ?
 
Poslednja izmena:
I ekvip je slican kao i rimsulfuron. To je sve slicno i slicno selektivno. Ogledi tako pokazuju a i moja praksa. Ja bi rekao da ide rimsulfuron jer je jeftinije mu. Dikamba je dovoljno sat, hormon i brzo se usvaja.
 
Sta ima od rimusulfurona osim tarota i zna li ko cijenu

Poslano sa mog GSmart Roma R2 koristeći Tapatalk
 
Trawell Stockton, Rimex Agromarket, Titus DuPont itd. Cena je nijansu jaca od nikosulfurona.
 
Nazad
Vrh