Herbicidi u kukuruzu

Cisto da napisem ako neko ne zna koliko ne bi trebalo da padne kisa nakon primene herbicida Monsun active jer ni ja nisam znao(a bas mi je trebao taj podatak,pogotovo kad je ovakvo nestabilno vreme) dok nisam pregledao strane bajerove sajtove.Trebalo bi ga primeniti 6 sati pre kise,tj.6 sati ne bi trebalo da padne kisa nakon primene.Prilicno mu treba vremena u odnosu na druge herbicide.
E,ovako,pisao sam vec da sam radipo sa monsunom prosle nedelje i da me uhvatila kisa i to dobra 45 min. i 2 sata posle prskanja,danas sam isao da vidim i vidim da su svi manji korovi poceli da dobijaju onu plavkastu boju i sirokolisni i uskolisni,videcemo da li ce delovati i na palamidu i na misnjakinju.Danas sam uradio trecu njivu i proslo je vec 6 sati od tad pa cemo uporediti.
 
Sa kojim preparatom prskam kukuruz kad nicanje nejednak ima i u 6om listu a ima koji tek sad niče ili ima i takvih zrna koji još čeka kišu. Sad su već krenuli korovi u malim flekovima palamida ,muharika tek sad niče i neki čičak!?

Taptalk LG-65
 
Sta predlazete u 6tom listu...prskao sam u trecem za sirokolisne, al od kise nice nova maalaa....pa reko sa Nikosavom da ubacim nesto....citam ovde da moze Terbis, mislio sam Plamen....je l radio neko u tom listu sa Plamenom?
 
Isprskao bih ga ja na vreme, samo da se moglo uci u njive. I sutra ce da bude na silu, ali moram zadnji voz da hvatam. Sutra dobija 1l nikosulfurona + 0.4l dikambe + okvasivac, a ako kasnije zatreba, dobice Laudis - tako mi je jeftinije.
 
Ja ne bih smeo. Da posle ne platim - skuplje - na cupriji... Probaj, videces (ako ostavis kontrolu pogotovo).
 
Juce napravio jednu turu za 0.6 kj stavio dikambu , nikosav i mezatron al kada sam dosao na njivu vidim 6 listova a bogme negde i 7 ispustaj iz prskalice sve pa kuci i pravi novu kombinaciju u kojoj nema dikambe...
 
Posle prve aplikacije monsun aktiv pre 8 dana u kolicini 0,8 l/h (isao sam sa manjom dozom jer je kukuruz sav kilav) perfektno je skinut sirokolisni korov,samonikli suncokret i sirak iz semena.Nisam zadovoljan ucinkom u vezi sirka iz rizoma,Deluje mi da je samo oprljen.E sad pitanje posto sam isao sa dozom od 0,8 l/h da li sad mogu ici sa 1 l/h to je ukupno 1.8 l/h kao sto se kaze u uputstvu.Zbunjuje me samo sto u uputstvu pise da u prvoj aplikaciji ide 1 l/h a u drugoj 0,8 l/h a ja cu primeniti kontra.Mozda je nebitno ali ko pita taj ne skita.
 
Posle prve aplikacije monsun aktiv pre 8 dana u kolicini 0,8 l/h (isao sam sa manjom dozom jer je kukuruz sav kilav) perfektno je skinut sirokolisni korov,samonikli suncokret i sirak iz semena.Nisam zadovoljan ucinkom u vezi sirka iz rizoma,Deluje mi da je samo oprljen.E sad pitanje posto sam isao sa dozom od 0,8 l/h da li sad mogu ici sa 1 l/h to je ukupno 1.8 l/h kao sto se kaze u uputstvu.Zbunjuje me samo sto u uputstvu pise da u prvoj aplikaciji ide 1 l/h a u drugoj 0,8 l/h a ja cu primeniti kontra.Mozda je nebitno ali ko pita taj ne skita.
Mogao si u prvom tretmanu ici sa Nikosulfuronom 1.3 l po ha,a u drugom sa Monsunom 1 l po ha,razlicite su aktivne materije,bolje bi delovale na sirak iz rizoma...
 
Nazad
Vrh