Herbicidi u kukuruzu

Ako smo već kod teme, ako idem sa Palacid (dikamba) 0,6 lit/ha + Terbis 1,2 lit/ha nakon 10 dana dal' smem sa nekim preparatom kao Tarot ili Equip sa pola dozom kad je već kukuruz 6 do 8 lista, ako ima potreba.

Taptalk LG-65
 
Mozes sa Ekvipom, gledaj da prskas ujutru i da tokom dana posle prskanja bude suncano, bolje ce delovati. Tarot nisam primetio da nesto bolje/losije deluje ako je toplije/hladnije.
 
Mi smo koristili Calaris Pro pre par godina, mada bio je tada poprilicno skup, i dobro je odradio posao. Kukuruz je bio oko 6-7 lista.
Herbicid Terbis, tj. a.m. terbutilizin, moze se primenjivati u kukuruzu i preko 3. lista, ali u manjoj dozi. Zbog toga je i navedeno u Calaris pro da moze do 8. lista.
Mi već koju godinu pravimo kombinaciju, mezotrion, nikosulfuron, i terbutilizin.
Terbutilizin je nezgodan preparat, pa treba paziti sa količinom primene na zemljišta sa manjim humusom, ukoliko će se na istoj parceli na jesen sejati pšenica.
Mezotrion je isto gadna špecija, ali nisam primetio posledice po pšenici, mada piše da se moze u jesen na istoj parceli sejati.
 
Rimex kolko košta toliko i vredi...ja nisam bio zadovoljan...Grid je ok,ali kosta malo više...
 
Ne znam cene, nisam nikada koristio a probacu sa tim.
Nisam zadovoljan sa ucinkom am nikoslufuron, kao ni sa equipom, cuo sam da je rimosulufon dosta agresivniji, a posto ga nisam koristio ocekujem da uradi posao.
 
Nazad
Vrh