Herbicidi u kukuruzu

Ja sam prošle godine radio sa Protivelom - i nikad više. Em se teško meša, em ostaje neka pena u prskalici a i treba jača doza od Motivela, da bi uradio isti posao, pa nikad nisi siguran da li si dao dovoljnu dozu.
Isto važi i za Talisman.
 
Deda Lala je napisao(la):
@paor
Tačno je ,pojeftinio je za 50% ,samo ne znam koliko košta kod Vas ali mora biti 50% jeftiniji.Ako nije obavesti prodajnu službu Bayer-a a oni će odmah reagovati.Tako je rečeno na poslednje sastanku polj.savetnika.

Treba da se sačeka još malo " da se slegne cena " inaće kod mene Maister može da se nabavi za oko 2000 din , ali biće i jeftinije !
 
Prve godine kad su se pojavile zamene za Motivel, Nikon i Talisman, ja sam ih isprobao i nisam bio zadovoljan. Odradili su posao za semeni sirak ali za rizomski nisu. Pro tome je Nikon bio toliko gust da je jedva izašao iz flaše. :D Talisman je bio po tom pitanju mnogo bolji.
 
Sve sam probao od tih preparata ali i dalje se drzim originalnog Motivela i neboli me glava,ako imam u njivi sirokolisnih korova ubacim Dikambu ili Kambio i nerazmisljam,jest da nije jeftina varijanta ali kod mene sigurna sto posto :cao:
 
kiraj je napisao(la):
Danas sam prskao parcelu kukuruza sa calistom i dodam protivel pošto je krenuo sirak.Prvi put radim sa protivelom pa me zanima da li se on uvek tako teško meša sa vodom.Razmutio sam ga u malo vode i jedva je prošao kroz sito .Kad sam pogledao u rezervoar kao da se ponovo sjedinio i pliva po površini iako je mešač radi non stop.Nisam primetio da se nalepio na sita od dizni,ali ovako nešto prvi put vidim.Da li on uopšte takav može da deluje na korov ?
Ja sam radio sa protivelom prosle godine i bila je ista stvar, gust, neda se razmesati...
Uglavnom rezultat je bio dobar.
 
Slažem se da MATON može da pravi probleme, ALI ako se koristi u kombinaciji sa MOTIVELom onda ide samo 1/2litra / ha, tako da nisam promecivao nekih posledica u ovakvoj kombinaciji.
Sta koristite pored MAISTERa za širokolisne korove i koja je cena i doza.
 
Evo jedne ubitacne ali ne i skupe kombinacije za sve korove:
Dvokratno prskanje:
1. prskanje: 0.3l Siran(Motivell...)
30g Rimex(Tarot)
0.6 l Dimark (aktivna materija Dikamba) ili 0.8 l Matona(2.4-D)

2. prskanje: 0.5 l Siran (Motivell...)
Ovakva kombinacija kosta 2000 din po hektaru.
 
ivanm je napisao(la):
Slažem se da MATON može da pravi probleme, ALI ako se koristi u kombinaciji sa MOTIVELom onda ide samo 1/2litra / ha, tako da nisam promecivao nekih posledica u ovakvoj kombinaciji.
Sta koristite pored MAISTERa za širokolisne korove i koja je cena i doza.


Zar Maister ne uništava širokolisne korove?
 
Ja cu najverovatnije ici s Maisterom, prskanjem u trake. Na ovaj nacin ce cena tretiranja biti oko 700 din po kj... Prosle godine sam isao s Laudisom u trake, zadovoljan sam, ali je ove godine Maister jeftiniji, a ima i delovanje na sirak iz rizoma (mada ga ne ocekujem) :ppozdrav:
 
da li je neko koristio laudis protiv divlje kupine-ostruge? dobio sam preporuku od bayerovog predstavnika da ga uzmem i da upotrebim dva litra po h. koje su cene laudisa kod vas?
 
Pa ako hoces, slikacu ti ja moj uredjaj....Ako imas dve cuke s varenjem, napravices za par sati, i par hiljada dinara uredjaj. A ako ne, isplati ti se i da kupis za 150-200 eura. Ako prskas 10-15 ha, isplatice ti se u momentu.
Naravno, ovo prskanje vazi samo ako nemas divljeg sirka iz rizoma :cool:
 
Nazad
Vrh