Herbicidi u kukuruzu

Daj bože da Dikamba ima duže rezidualno dejstco od 14 dana , al nema . Vjerovatno suncokretu nebi ništa falilo , al ipak samo to kažem , ko zna.
 
Juce oprskano nesto kukuruza u kombinaciji Talisman+Peak+okvasivac+ prehrana preko lista u vremenu od podne pa do 15:00 sati. Uvece oko 8 sati pla kisa.
Da li su korovi usvojili herbicid za to vreme? Ako nisu, moram onda ponoviti prskanje.
 
Juce oprskano nesto kukuruza u kombinaciji Talisman+Peak+okvasivac+ prehrana preko lista u vremenu od podne pa do 15:00 sati. Uvece oko 8 sati pla kisa.
Da li su korovi usvojili herbicid za to vreme? Ako nisu, moram onda ponoviti prskanje.
2013 god. zavrsim prskanje kukuruza u 15h talisman+laudis u 18h nevreme led i kisa oko 90l palo za pola sata prskanje uspelo 100% mislio sam da cu morati da repriziram ali ni travke nije bilo zato ne beri brigu!
 
Danas sam uzeo Callisto i siran da oprskam kukuruz e sada me zanima da li bi smeo sa siranom ako je kukuruz 7-8 pero, posto na njemu pise do 6-og pera?
 
Oprskao sam veceras oko 19h pa sta mu Bog da valjda ce biti dobro.Isti problem i kod mene sa cickom krenuo je neki sitan sacuvaj boze valjda ce delovati ova kombinacija na njega i na sirak.Hvala na odgovorima
 
Čime uništiti trsku? Imamo je na novoj njivi po celoj širini jedno 10-15m dugačko. Za ovu godinu se izvukla, možda na jesen totalom posle vrsidbe pa na leto posle žita. A ako ostane i dalje? Nema je puno, ali ipak...
 
.............

- - - - - - - - - -

Oprskao sam veceras oko 19h pa sta mu Bog da valjda ce biti dobro.Isti problem i kod mene sa cickom krenuo je neki sitan sacuvaj boze valjda ce delovati ova kombinacija na njega i na sirak.Hvala na odgovorima

Callisto je vrhunski preparat. Ja sam pre 10 dana prskao kukuruz, u 21:30 sam zavrsio parcelu. Isao je callisto+talisman (+okvasivac+secerna vodica). Imao sam neki callisto star 5-6-7 godina, posle par dana sam izasao, sirokolisni korovi su vec bili na "highway to hell", a na uskolisne sam primetio da ima flekove na listu (talisman sam kupio na dan prskanja). Mislim da treba vise vremena da taj preparat deluje, ali sam bio odusevljen kako je callisto star kao put odradio posao samo tako. Zato sam i isao da proverim sta se desava, pa ako traba da ide korekcija, nek' ide, ali nije bilo/nema potrebe.
Znaci za cicak ne brini, za nedelju dana ce sve da izbrise callisto, kao dete gumicom sto brise na papiru.
 
Nazad
Vrh