Herbicidi u kukuruzu

немој да вас чују ови западњаци са роком употребе има да кажу да лажете на куб...тај рок употребе је једна велика превара, јер како може хемији да истекне рок, ако није отварана, па чак и онда....
 
Tretman protiv kukuruznog plamenca prskalicom visokog klirensa, kombinacija Fastac 0,1 lit + 0,1 Alverde + Trend 0,1. Cena tretmana je 4000 dinara po ha, u cenu je uracunata nafta, tretman i gore navedena kombinacija. Ako je neko zaintersovan ZR i okolina mogu da uputim na ljude.
 
Mene zanima ako stvarno ima neko rezultate koji su izmereni i dokazani u ogledima koliko stvarno je efekat na prinos kukuruza zastita u ovoj fazi od kukuruznog plamenca.
 
Plamenac se uništava tako što se truju leptirići koji lete i polažu jajašca . Važno je da se pokrije šira zona , recimo komšijska njiva ili živice i sl. Sad bi trebalo da polažu jaja za drugu generaciju , a ako je već ubušen onda je iz prve generacije.
 
Da, sad je prva gen. vec u stabljici ,dok sam radio papriku pratio sam let druge i on je oko 15-og jula ,a tad mislim da je mnogima od nas nemoguce tretirati kukuruz a i pitanje je koliko je to isplatljivo.
 
Plamenac se uništava tako što se truju leptirići koji lete i polažu jajašca . Važno je da se pokrije šira zona , recimo komšijska njiva ili živice i sl. Sad bi trebalo da polažu jaja za drugu generaciju , a ako je već ubušen onda je iz prve generacije.
leptirte ces tesko suzbiti,jer stalno dolecu novi.Najbolje je raditi sa preparatima koji ulaze u kotikulu lista i ne spiraju se sa kisom a pritom deluju i na leptire ,jaja i sve ostale stadijume!
 
leptirte ces tesko suzbiti,jer stalno dolecu novi.Najbolje je raditi sa preparatima koji ulaze u kotikulu lista i ne spiraju se sa kisom a pritom deluju i na leptire ,jaja i sve ostale stadijume!
Ja sam na jednoj njivi gdje je već bio ušao plamenac , prvageneracija ali jako rano , koristio lannate , izgleda da je pomoglo , ali neznam da nije nestao od velikih padavina koje su kasnije nastupile a ne zbog lannatea .Slobo , ti reče da nebi snjim išao , nego skojim ?
 
Šta mislite da li bi se ovakvom prskalicom mogao rešiti problem Plamenca ,Diabrotike i ko zna čega još u budućnosti

http://youtu.be/i4MnqPG_qYI

Mi koristimo ovakvu spravu. Mnogo vode trosi (ne mozes bas toliko brzo da ides u "likverc" u kukuruzu dok prskas - narocito ako je toliko velik' kao sad - da ne bi bilo kapi na sve strane). Nije lako setati sa tom spravom (rezervoar za vodu i "speciju" 14 ili 20 lit.). Mi koristimo ovu od 20 lit. (a i turbina+motor nisu laki). Treba momacki u'vatiti da se digne na ledja kad se pocinje rad sa tom atomizerom. U kukuruzu jos ga nismo koristili a mislim da i necemo probati...
'edanred sam koristio za suzbijanje trnjine i "korrekciju" totalom na njivi koja je bila spremljena za setvu. Mislio sam da cu se udaviti u masku dok sam setao od fleke do fleke gde sam trebao prskati... :bravo::haha:
 
Ja sam na jednoj njivi gdje je već bio ušao plamenac , prvageneracija ali jako rano , koristio lannate , izgleda da je pomoglo , ali neznam da nije nestao od velikih padavina koje su kasnije nastupile a ne zbog lannatea .Slobo , ti reče da nebi snjim išao , nego skojim ?
Najvaznije je pratiti let leptira i pri tome koristiti kombinacije piretroida i nekih preparata kaostoje coragen ili avaunt....Moj predlog je coragen + fastak,,,ili,,,,, nurel d plus coragen.....
 
Jel prskao neko sa calistom veci kukuruz od 8 listova?
Ja sam bio primoran jer je toliko konoplje bilo kad sam otisao da obidjem parcelu da sam se najezio, 1ha-250gr calista i 3dl dasa, kukuruz uzrasta da je imt577 jedva prosao(listove nisam brojao) i nisam ga obilazio do danas jer sam zamisljao parcelu belih listova kukuruza i uzrasta kakav je bio tog dana prskanja, al ne on izgleda ovako...
attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Nazad
Vrh