Herbicidi u kukuruzu

Pa sme svakako ali....snosi i rizik sto se tice prinosa,treba njiva biti u kondiciji da bi usev izdrzao dva tretmana,bolje vidi nesto sto moze u split aplikaciji ili iskombinuj nesto prvo za sirokolisnu pa kasnije samo za sirak koji je majska biljka.Neki za sirak biju i nesto od sirokolisne,prelistaj po netu...
 
Kiš udri sa kalistom i nikoganom ili talisman, siran u 5-6 listu pošto kalisto deluje i zemljišno sprečiće dalje nicanje korova ili laudis + ekvip (može i nikogan, siran, talisman) u 6 listu i posle ga išpartaš i treba da bude ok.
 
U vs equip 18600 din od 10 lit, a na 1l oko 2000din,
talisman je oko 1200 din za 1l, nisu bili stigli od 10l ,
siran je oko 1050din za 1l
laudis sam zaboravio

Sreca pa raspitivanje za cene ne naplacuju :haha:...jos uvek
 
Jeli ko koristio TROPHY-EC herbicid u kukuruzu nesto jako sturo sam nasao o njemu na internetu pa neznam mogu li ga mesati sa Rezonom hteo bi na crno da prskam danas,a nabavio sam ga ispod ruke pa nisam dobio uputstvo.
 
Taj trophy ti je isto što i acetogal plus, tj. poredaktivne materije ima i protektant i može da se koristi u kukuruzu, naravno i da se meša ša rezonom.
 
I ja sam bio u obilazak i imao sta da vidim,pipa dar mar pravi,doso kuci napunio prskalicu i uradio sam sa fastac-om one kukuruze koji su naj ugrozeniji od pipe,pa cu da pratim dalje sta se desava,dali treba sve da poprskam(ne bi voleo)
 
Dali mi neko moze reci koliko vremena treba da bi biljka potpuno usvojila Monsoon active? Dali je dovoljno recimo oko 2 sata posle prskanja da nepadne kisa?
Koja cas nepada, cas pada a vreme je za prskanje......
 
Nazad
Vrh